• Thriller

Matrix Resurrections (2021)

Moje dnešní hodnocení je čistě subjektivní, za jedno mám slabost pro dvojici Keanu Reeves a Carrie-Anne, za druhé si to valím na melancholicko-nostalgické vlně, no a za třetí lásku jako trám nedokážu ignorovat.. Pokud bych se snažila o objektivitu, musela bych s hodnocením níž, ale to se mi dnes večer nechce...

Tajemství Vladimíra Dlouhého (2014) (TV film)

Zavzpomínala jsem na Vladimíra Dlouhého u pohádek a zcela náhodně narazila na tento krátký dokument, dle mého mohl být (po pravdě měl být) delší i obšírnější, nicméně jako ohlédnutí funguje skvěle.. Z vyprávění všech zúčastněných jednoznačně vyplývá, že jeho tajemstvím byla komplikovaná a přitom křehká osobnost, obrovský talent spojený se zodpovědností i pracovitostí a bohužel i kladný vztah k alkoholu, opustil nás příliš brzy.. Divadelní představení Chvála bláznovství, v němž hrál se svým bratrem Michalem, jsem měla možnost vidět naživo a to by bylo za pět krásných hvězd, nezapomenutelný zážitek..

Jak si nevzít princeznu (2021) (TV film)

Pro mě bezproblémově koukatelné, příběh prince Leopolda a princezny Josefíny, kteří se vzpouzejí osudu a chtějí obejít věštbu sudiček, je úsměvný, za pochvalu určitě stojí krásná výprava, úchvatné lokality a herecký ansámbl mi byl sympatický.. Takže u mě dobrý, pěkné tři hvězdy..

O princi, který měl o kolečko víc (1992) (TV film)

Tahle televizní pohádka je na velmi pěkné tři hvězdičky, jenže to by nesměl hrát prince Ludvíka Vladimír Dlouhý, ta čtvrtá ode mne je právě jemu, posílám do hereckého nebe.. Pravdou je, že princ to tady neměl vůbec jednoduché, nevlastní otec je holt nevlastní a ta vypečená cháska v čele s Miroslavem Donutilem zábavná, u mě spokojenost..

O princezně z Rimini (1999) (TV film)

Kouzelná pohádka, milá i vtipná, zábavná i chytrá, Pavla Ptáčková se mi moc líbila, zejména ta její verze prostořeké malířky.. Vladimír Dlouhý opět výborný, roli pyšného krále zvládl skvěle, Michal Dlouhý jako bratr princezny také dobrý a potěšila mě i hudba Petra Hapky, moc hezká.. Mám jedinou výtku a tou jsou paruky, tolik nevkusu v jedné hodině se málokde vidí..

Ministerstvo strachu (1966) (TV film)

Ode mne je to tentokrát bez připomínek, jedná se totiž o výborné kriminální drama, které zdařile využívá psychologii postav.. Příběh muže nedobrovolně zapleteného do špionážní sítě je napínavý a zejména v druhé části je houstnoucí atmosféra téměř k zalknutí.. Jiří Adamíra má vše, co si divák jako já může přát, ohromné charisma, nepřehlédnutelnou noblesu, nádherný hlas a zcela pochopitelně herecký talent, jeho Artur Rowe je lehce uvěřitelný, podmanivý a v tom sanatoriu jedním slovem fantastický.. Poklona tvůrcům a poděkování tam nahoru, skvělá práce po všech stránkách, bylo mi potěšením..

Krvavá zátoka (1971)

Tento snímek má zcela nepochybně své kvality, bohužel a s politováním já nejsem z těch, kteří je dokáží ocenit.. Kamera točící se kolem dokola u mě vyvolávala žaludeční nevolnost a motala se mi z toho hlava.. Příběh vyšinutých dutohlavů, jejichž jediným cílem jsou prachy, je naservírován bez skrupulí, krvavě, drsně a rychle.. Samotný závěr je dokonalý bizár, pro který moc pochopení v sobě nenacházím, pardon..

Noční můry z temnot (2019)

Při dnešním hodnocení jsem přimhouřila oči a zaokrouhlila nahoru, ta parta studentů mi byla sympatická, jejich boj o přežití mě vtáhnul, atmosféra snímku lehce bubu příjemná, pochválit musím i hudbu a výpravu, obojí moc pěkné.. Při scéně s pavouky jsem měla husí kůži, tfujtajbl.. Celkový dojem o kus lepší než jen dobrý..

Rychle a zběsile 9 (2021)

Vůbec netuším, jak okomentovat tohle filmové neštěstí.. Vybrat Vinu Dieselovi za bráchu Johna Cenu? To jako fakt? Vážně? No, moje hlava to nepobrala.. Celý snímek mi připomínal pohádku o tom, jak pejsek s kočičkou dělali dort, scenáristé nemohli být při smyslech, protože do „guláše“ (žánrového mišmaše) narvali snad úplně všechno, co šlo a ono to vůbec nefunguje, není to vtipné, není to zábavné, není to napínavé.. Za mě nejhorší díl z celé série, to konstatuji s politováním.. Staré dobré časy zmizely v nenávratnu..

Velká španělská loupež (2021)

No, když se jednomu po letech hledání podaří najít potopenou loď a vylovit poklad, umím pochopit, že si ho jen tak vzít nenechá.. Španělská vláda cennosti zkonfiskuje a uschová v nedobytném trezoru v národní bance.. Plánování loupeže je lemováno MS ve fotbale a rozehráno je to celkem slušně.. Ta parta se mi zamlouvala od samého začátku, pro oči Freddieho Highmorea mám slabost od Dobrého ročníku, Liam Cunningham je ohromný sympaťák a charisma Luise Tosara registruji od snímku Bolševikova slabina, takže logiku neřeším, hodnotím pocitově a u mě momentálně vládne spokojenost..