Smrtelné stroje (2018)

Má to tři scény, kvůli kterým se na to stojí za to podívat, nebo spíš na který stojí za to se podívat - úvodní honička mobilních měst (geniálně blbý nápad a la Očistná noc), pak honička postav skrz sešrotovávané město (uvnitř velkoměsta!) a pak návštěva vzdušného města. Jinak to má - navzdory třem scenáristům v čele s Peterem Jacksonem - tristně generický scénář s naprosto nezajímavým dějem i postavami (i hereckými výkony), který místo aby nám dopřál co nejvíc honiček a bitev mobilních měst a odhalil co nejvíc z jejich technického i společenského fungování, zahrnuje do příběhu další fajn, ale zbytečné bazmeky (vzdušné město) a nudné lokace (zeď). Proč si to pojízdný Londýn proboha nerozdal s pojízdnou Paříží? Nebo ještě líp - s Bruselem? Tohle Jackson nepochopitelně a trestuhodně prokoučoval. A vidět Roberta Sheehana (prostořeký Nathan z Misfits) v tak nudné roli mě až fyzicky bolelo.

Anthropoid (2016)

Až na tu angličtinu všude jsem spokojen. Historicky věrný a zároveň svižný a napínavý scénář, slušná dobová výprava a atmosféra, zajímavě namíchaný britsko-český casting a masivní závěrečná přestřelka, která je zatím nejblíž, jak jsme se v Česku dostali k standartu Johna Woo. Co víc si přát.

Alien: Specimen (2019)

Tak nějak jsem doufal, že ty kraťasy přijdou s nějakým zajímavým dílčím rozvíjením vetřelčí mytologie a ne jen s nenápaditými naháněčkami s vetřelci.

Alien: Containment (2019)

Úvodní a závěrečný záběr s vesmírnými loděmi jsou krásné a atmosférické, to mezitím celkem zbytečné.

Cestovatelé časem - Pilotní díl (2016) (epizoda)

Solidní pilot, který mě zaháčkoval. Zatímco Timeless sází na rekonstruování a variování významných historických událostí a s tím spojená dilemata, tady je zatím nejzajímavější, jak se cestovatelé časem nabourávají do cizích těl a životů. Takže v pilotu vlastně nepoznáme skutečné postavy, ale lidi, jejichž těla okupují.

Barry - ronny/lily (2019) (epizoda)

Zvláštní díl - příjemně akční, ale až moc přestřelený.

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Nesnáším noční akční scény, ale tady to aspoň mělo koncept - přidávalo to na děsivosti ve tmě tušené obří hrozby. A měřítko bylo i tak solidní. Ale fakt to bylo tmavé a únavné pro oči a celkově poněkud ubíjející. A od ultimátní globální bitvy Dobra se Zlem, ke které se schylovalo přes sedm sérií, jsem čekal větší masakr postav. Přesněji řečeno, že jich zařve aspoň půlka. Ale to jsem asi chtěl moc a to dokonce i od seriálu, který (dramaticky efektivním) zabíjením důležitých postav proslul. Jinak to, jak důležité postavy pobily každá aspoň 50 protivníků, už připomínalo ruské válečné filmy.

Timeless (2016) (seriál)

Po pár dílech - příjemná oddychová časovka, která připomene časy devadesátkových serošů, ale přece jen je trošku rafinovanější. Abigail Spencer je fajn.

Pašerák (2018)

Velmi příjemný odvar z Gran Torina, který by potřeboval zatlačit na scénář. Takhle se nějakého dramatu dočkáme až na konci, zajímavé motivy jsou jen nakousnuty (Earl penězmi z pašování drog financuje charitativní projekty) a dobří herci nemají co hrát (Cooper, Peňa, Fishburne, Garcia, Collins). I tak si ale Clint na prahu devadesátky připsal další solidní zářez.

První člověk (2018)

První polovina dost o ničem a na druhou už jsem nesebral síly.