WandaVision - Přerušujeme vysílání (2021) (epizoda)

Konečně otravné sitcomy vystřídala Akta X (osmdesátky anyone?) a mystery linka poskočila prudce vpřed, až mám - snad zavádějící - pocit, že se už tady prozradilo prakticky vše.

WandaVision - Nyní barevně (2021) (epizoda)

Z padesátkových sitcomů se to přesouvá do sedmdesátkových, ale na mě už je těch přihlouplých fórů příliš. Další závěrečný mystery moment je ale fajn.

WandaVision - Natočeno před živým publikem (2021) (epizoda)

I love Lucy meets Twilight Zone. Respektive Městečko Pleasantville reloaded, vzpomenout si lze i na USS Callister. Postavy s částečnou amnézií, co se ocitají mimo svůj žánr a za tím vystrkuje růžky nějaká záhada. Preferoval bych ubrat na přihlouplém sitcomu a přidat na mysterióznosti.

Bloody Hell (2020)

Tak tohle hodně potěšilo. Zábavná hororová komedie se svižným a nápaditým scénářem i režií a sympatickým schizofrenním hrdinou, kterého nechcete naštvat - což naštěstí někdo zapomněl říct úchylné rodince, co si ho zavře do sklepa. Chyba. Velká chyba. Je to vlastně jedno velké čekání na to, až se hrdina osvobodí z pout a i přes značný handicap si to s vězniteli vyřídí, a tím pádem je to trochu ukecané... Ale ani na chvíli mě to nenudilo a byl jsem dost zvědavý jak na ozřejmení toho, co přesně se podělalo při úvodním bankovním přepadení, tak jak proběhne závěrečné zúčtování. Kam se hrabe Freaky.

Ten chlap je magor! (1989)

Nevzrušující kriminálka pomalého tempa s nečitelným hlavním hrdinou, který sice rád mlátí zločince, ale žádnou velkou zábavu ani brutalitu si od toho neslibujte. Dostalo mě jen nečekané náhodné zastřelení kolemjdoucí.

Oči Laury Marsové (1978)

Oči sice sympaticky pokukují po giallu (hrdinka umělkyně svědkem vraždy, stylové kvartýry...), ale scénář čtyř scenáristů v čele s Carpenterem (!) je uondaný a prost jakéhokoli napětí, vraždy jsou nudné, konec přitažený za vlasy a přitom zoufale nepřekvapivý a jak je Faye krásná, tak tu hraje nepěkně melodramaticky. Škoda, že to nedostal do pracek de Palma.

Vládce Central Parku (1985) (TV film)

Rambo v Central parku. Jones fajn, film průměrný a pěkný poster (Jones vylézající z křoví a nad ním mrakodrapy).

Blade Runner 2049 (2017)

To samé co originál - atmosférická audiovizuální žranice s utahaným příběhem. Zkrátit o hodinu a pořád by to byla banální sci-fi detektivka - taková nudnější neakční verze Já, robot - ale aspoň výrazně snesitelnější.

Komuna (2016)

Rozpad jednoho intelektuálního manželství v prostředí komuny dospělých lidí. Čekal jsem, že to bude víc o komuně jako takové, že všichni členové dostanou víceméně stejný prostor a uvidíme, jak může takové společné soužití vypadat, jaké vztahy tam mohou vznikat, jak se lidi můžou navzájem ovlivňovat a organizovat a jaké má výhody/nevýhody, ale komuna je tu jen pozadím pro jeden milostný trojúhelník. Rozhodně se z toho dalo vytřískat mnohem víc. Dyrholm a Thomsen hrající ústřední pár jsou výborní.