Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

ČT ve tvorbě pohádek opět nezklamala a vyrobila nízkonákladovou pohádku , podivně obsazenou, vskutku velice humornou a se skvělou královskou korunou. Windowsocké zvuky byly asi úmyslné, ale já se ptám proč. Humor?Hrozné masky, hrozný mamrajs a za rok nějakou tu neděli ve 13:00. Ono se to neztratí, že. Děkujeme ČT a pane režisére. Hlavně to nakonec završit humorným songem. Ha!

Slídil (2014)

Skvělé, napínavé, pomalu se rozjíždějící s jedním pořádným ouchylákem. SKvěle zahrána. Krom toho krásně napínavé a věrohodné akce přesně akorát. Toto můžu a v závěru jsem napnutím nedutal.8,5/10

Chlapectví (2014)

Hodně milé překvapení. Lze doporučit nejen všem maminkám a rodinným typům. Film je originální a kvalitní především svým ztvárněním, kvality však ukrývá i ve scénáři a dialozích. Moc pěkné u čeho se nenudíte. Je třeba doručit - top 10 2014. 9/10

Železná srdce (2014)

Myslím si, že velice dobrý válečný film. Ani mi příliš nevadily ty různé patosy a stereotypy, vše jsem bral jak je a věřil tomu. Skoro to vypadalo na 5 hvězd, nebýt šíleného závěru. Zapomenuté náboje, proslovy s flaškou v tanku a pak podivné heroické kousky u střílen tanku apod. No prostě, škoda. Proč?? I tak ale výbornej tankáč. 8,5/10

Zápisník jedné lásky (2004)

Příjemný, ne hloupý romanták - důchodců. :) Pěkné, fajn herci a prototyp tak nějak dobrého romantického snímku. 8/10

Nejlepší léta našeho života (1946)

Dlouhý film u kterého jsem se nenudil. Pěkné dialogy, pěkný výběr postav a děje. Po válce - alkoholik, fyzicky postižený a třetí s ženou, která hod podvádí. Vše ve velice slušně dělaném hávu. Žádné moderní zbytečné excesy a uřvané a přehrávané problémy veteránů. Nevidím důvody proč ubírat hodnocení.

Strážci Galaxie (2014)

Osobně jsem zklamán, všeci dobře hovořili, zkusil jsem, ale co? Obyčejný scifi akčňák s nulovým příběhem a prahsprostým humorem. Ne, neviděl jsem tam nic výraznějšího, co by tento film mělo nějak více odlišovat od obdobných snímku. Zároveň mě napadla otázka, kdo vlastně na tyto filmy kouká, pro koho jsou robené? Nezabával jsem se. S klidným svědomím lze říci, zklamání a nedoporučuji. 6,5/10

Občan Kane (1941)

Ano, legendární film a dobu vzniku skutečně právem. V dnešní době, kdy obdobných filmů již vzniklo mnoho a v tomto žánru toho nelze mnoho vymyslet a lze snadno srovnávat, bohužel musím říct, že chvílemi nuda a že jsem byl spíše zklamán. Ale opět opakuji, jít na tento snímek v roce 1941, tak bych byl unešen.

Banshee (2013) (seriál)

Pilot nadupanej, ale stejně na vážkách. Druhý díl rozhodl. Ne. Zamotaný zleva zprava, přitom povrchní a předvídatelné. Herecké obsazení nesympatické. Bez většího šmrncu, atmosféry či inteligence. Dal jsem od toho ruce pryč.