Ida (2013)

Zpracování pěkné, záběry originální a oslovující, ale celkově? Nevidět a jít dál. Svůj čas lze věnovat i jiným snímkům. Pěkné, nezáživné, nedoporučuji. 6,5/10

Žízeň po životě (1956)

Slušné zpracování knižní předlohy. Není příliš co vytýkat. 8/10

Temný případ (2014) (seriál)

Přemýšlím mezi 4 a 5. Přeci jen několik míst a dílů slabších, také jde relativně o malicherný příběh kolem 1-2 dívek. A tolik hodin? Nejvíce se mi líbila střední část seriálů a pak samozřejmě závěr. Opět bych viděl na škodu několik nelogičností. Na druhou stranu tak inteligentní, skvěle atmosfericky i logicky provedený snímek. Výkony herců aj. Prostě velký nadprůměr proti kterému je Fargo seriál vlastně jen hračka pro panenky. Ano, tento druh seriálu ve vás zůstane, pocítíte a zapůsobí na city, ačkoliv děj třeba není vždy tak nabušený. 8,5/10

Fargo (2014) (seriál)

Nabušený začátek, ale opojení a nadšení opadává. Některé díly skutečně slabší. Hlavně z počátku jasně za 5, ale pak těmi nelogičnostmi - ve vyšetřování i chování - to je pro mě neodpustitelné. Především ty vyšetřovatelské postupy - žádné. Škoda, že to není dotažené, ale spíše jen šokující pro cílovou skupinu teenage apod. Za to prostě strhávám, ačkoliv napětí, herci a originální způsob je na jedničku. 8,5/10

Cizí oběd (2013)

Na pomezí 3 a 4. Začátek dobrý, pak stejné a bez vývoje, naopak se zbytečnými odbočkami. Mohlo by mít 80 min stopáž. Herci výborní, kterým to člověk věří, stejně tak poutavé prostředí. U mě ale asi zapadne v pozapomnění, ničím zvláštní, dokument o jídlech by byl možná lepší. 7/10

Zátoka (2009)

Akční film, který je ale reálný. Napínavé scény a dokument dělaný tak, aby zaujal a zabavil. Japončíci jsou lidi jako každí jiní a tedy někteří pěkní zm..i. Ale celé bych to nějak moc nepřeceňoval. Vskutku, někde chrání prasata, jinde krávy a jinde zas delfíny. Či naopak. Škoda, že nebyl větší důraz na cvičení delfínů. 8,5/10

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Poměrně přesné zpracování knihy ačkoliv natočeno kvalitou jako seriál. Ani kniha nebyl takový hit, za který je vydáván a ty dvě humorné scény jsou málo. Zajímavé, že na knize mě příliš nebavilo vracení se do "diktátorské historie" a spíše se mi líbil děj kolem kufru, tak ve filmu mi přijde kvalitnější a zajímavější část retrospektivní, klidně by jí mělo být víc, tak jak je v knize. 7/10

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Podivně použitá hudba, slabší a již ne tak hutný scénář, ale proč ne, úplný propadá to není. Třetí díl je vcelku povedně normální, že. 8/10

Medvěd (1988)

Hlavní předností je samozřejmě kamera a úžasné natočení, na příběhu už nic moc vykouzlit nejde, ale teda ty záběry? Odkud jak a co to dalo práce... Krásná práce méďo 8/10

Grandhotel Budapešť (2014)

Klasický Anderson, sice lze již jasně předpokládat jaký styl to bude, vlastně to neni často ani moc vtipné ani zábavné, ale ta originalita přístupu a zpracování a ty 3 dokonalé a vtipné momenty, který ujetý mozek vymyslí a zapůsobí na oči i duši diváka, za to to stojí a proto budu koukat i na další filmy Wese. Herci, hudba, kamera, atd.. netřeba mluvit. Sice již trošku ohraný a podobný Wes, ale Wes... chvála. 8/10