The Boy (2016)

Na oskara to není, ale koukalo se na to dobře a zvratů bylo přiměřeně. Možná ta atmosféra se dala víc vytěžit, ale vzhledem k tomu kdo to režíroval myslím, že tohle byl jeho životní výkon.

K zemi hleď! (2021)

Skvělý obraz naší doby, bylo by to vtipné kdyby to nebylo tak mrazivě děsivé.

Shoky & Morthy: Poslední velká akce (2021)

Pokud přistoupíte na hru tvůrců že film je kravina tak si ho užijete, nikdo ho asi ani při natáčení nebral moc vážně a vy se tak taky nasmějete. Štáfek a Kozub je super dvojka a asi bych si je uměl představit v dalších projektech. A poprvé v životě mi nevadila ani existence Magnuska na tomto světě. Každopádně závěrem to celé zničili, ten hodně čišel nudou a nekvalitami a blbostí ho předčí snad jen Kapitán Říp

Ďábelský Santa (2005)

Nápad ušel, mohl z toho být i dobrý film, a je jedno jestli by to byla komedie nebo horor, ale je to tak tuctově natočené a hlavně je to taková unylá snaha o krvelačnost i o humor najednou, že to moc dobré není.

Potomci lidí (2006)

Atmosférická lahůdka, za kteoru by se nemusel stydět ani George Orwell. Ale ten příběh docela slabota, rozhodně bych to za žádný zásadní filmový milník neoznačil, jak píše spousta jiných. Ale tím nechci říct, že je to špatný film, jen prostě není ničím výjimečný.

Red Notice (2021)

Ten film má prostě všechno, Řím, Egypt, Španělsko, Jižní Ameriku, útěk z vězení, hledání pokladu, Hitlera, Rusko, přestřelky, automobilovou honičku, promyšlený plán loupeže, nacisty, Paříž, Jurský park, Indiana Jonese, Ryana Reynoldse, Gal Gadot i Eda Sheerana (Dwaynův fanda jsem nikdy nebyl). Občas je tam toho trošku moc a upřímně ta zápletka taky není kdoví jak geniální. Ale jako večerní jednohubka která se překvapivě nestala svou vlastní parodií ani groteskou to šlape hezky.

Insomnie (2002)

Na Nolana to bylo dost málo sofistikované. Asi jsem čekal víc a nakonec nepřišel žádný wow efekt. U jiného tvůrce by to byla solidní kriminálka, u Nolana si myslím že podprůměr.

Muž, který zabil Dona Quijota (2018)

Asi mi chybí nějaké znalosti o životě Gilliama abych film docenil. Takhle mne to nijak nenadchlo. Nebylo to ani moc vtipné, ani moc dramatické, prostě takové nic moc. Jestli tohle je něčí vysněný projekt, tak hodně odfláknutý projekt.

Osm hrozných (2015)

Jednoduše řečeno Tarantinovský konverzační masakr. Mohlo to být o hodinu kratší, ale to je prostě Tarantino, asi málokdo jiný si může dovolit dělat několikaminutové záběry a hodinové monology aby mu to lidi zbaštili. Ve výsledku to ale i tak docela uběhne, i když prvních asi 30 minut se táhne tak zbylých 130 je už úplně o něčem jiném.