Papežův vymítač (2023)

I když je tam několik originálních nápadů a myšlenek, tak je to jako celek jen další klasická vymítačka podle stále stejného musteru. Sice docela dobře natočená a bez trapných momentů, ale nijak převratná. Naštvanost církve a diváků, že "takhle to ve skutečnosti nebylo" nechápu, není to životopisný film ani dokument. Blbé je jen to, že využili Gabriela Amortha jako marketingový tah. Ale bez toho by to bylo už úplně tuctové. Na jedno podívání dobré, ale to je tak vše.

Čas (2021)

Na pláži čas běží mnohem rychleji, při sledování filmu ale paradoxně čas běží mnohem pomaleji, skoro jako by se zastavil. Hrozně utahaná, nezajímavá věc. Prostředí je možná hezké, ale nic nenabízelo, jen pláž a skála, nikde ani jediná palma nebo cokoli, co by tu písčitou nudu rozbilo. Celou dobu jsem si říkal, že se snad dočkám aspoň nějakého vysvětlení co se proč dělo, a když přišlo, tak jsem si říkal, že to možná měli radši nechat víc na divákově fantazii. Nicméně aspoň námět je originální. Škoda jen, že proti předchozím Shyamalanovým filmům tam chybí víc napětí a mystiky.

Strašidelné muzeum (2021) (seriál)

Není to úplně marné, ale spíš to působí jako fanfilm nebo hraný dokument. Ale chápu, že to je prostě nízkorozpočtové. Podle všeho by to mělo mít víc dílů, ale u nás je asi dostupný jen jeden. PS: Ten český dabing na HBO byl jako co? To se nedalo vydržet ani dvě minuty :-D

V zajetí (2020)

Herecky pecka, režijně to trochu ztrácí a i když se občas i daří budovat nějakou tíživou atmosféru, tak napětí tam moc není. Podívaná je to ale fajn, a hlavně chemie mezi dvěma hlavními představitelkami je super.

Skladiště 13 (2009) (seriál)

Vlastně klasický devadesátkový seriál ve stylu Hvězdné brány nebo Lovců pokladů, i když tenhle vzniknul až v tomhle tisíciletí, všechny díly jsou vesměs o tom stejném a mají stejnou kostru příběhu. Ale sympatické postavy, zajímavé nápady, originální prostředí a nefiktivní svět s fiktivními "kouzly, z toho dělají příjemnou podívanou. I když ceny to nesbíralo a televizní průmysl to nezměnilo, svoje fanoušky to má a já patřím k nim.

Ďábelské alibi (2023)

Jako dokument fajn, zase jiný pohled na celou věc, která je známá. Hlavně tam aspoň měli i protiklady, nejen utvrzování v tom, že šlo o posednutí, ale i druhý pohled někoho, kdo měl dokonce i důkazy na to, že to bylo jinak. V tom mi to přijde asi nejlepší.

Milé dítě (2023) (seriál)

Nesouhlasím s tím, jak tady ostatní píší, že to má hluché místa. Já to sjel celé za jeden den. Atmosféricky hutný a napínavý seriál. Spousta nečekaných zvratů a co ze začátku vypadá jako jasné jak facka a předvídatelné tak vůbec není. Samozřejmě občas to škobrtne a bez chyby to rozhodně není. Konec je takový uspěchaný a hlavně policie celou dobu působí jako retardovaný příbuzný, který neví nic a s nikým se nebaví. Naopak malá Hannah je kapitola sama pro sebe. Hvězda celého seriálu a figura, u které člověk první díly netuší, proč dostává tolik prostoru, až to pak začne dávat smysl. Proti ní je ten táta úplný lidumil a jako mozek celé operace působí tahle malá holka. Od ní by se všechny ty horory s "děsivýma" malýma holčičkama měly učit.

Meg 2: Příkop (2023)

Rozhodně to není nejblbější film co jsem kdy viděl. Ale je to film spíš o ničem, se spoustou klišé s naprosto předvídatelným dějem i koncem.

Seminář (2023)

Nic, co by tu nebylo už milionkrát. Někdo se naštve, začne vyvražďovat ty co ho naštvali a přežije při tom všechny jejich protiútoky. Do toho nějaké vedlejší dějové linky. Ale je to moc pěkně natočené, ta skandinávská příroda takovému druhu filmů prostě sluší. Herci taky nejsou úplně špatní, hudba je občas až úsměvná ve spolupráci se střihem a prostě to je celé takové sympatické.

Muži v černém: Globální hrozba (2019)

Skoro stejně zbytečné pokračování jako Krotitelé duchů 2016. I když v těch měl aspoň Hemrsworth lepší roli. Zase se jen ždíme slavná značka obalená digibordelem a téměř stejným příběhem. Jako jednou se na to podívat dá, i aniž by u toho člověk zvracel, ale jinak už to asi znovu nikdy vidět nemusím, narozdíl od prvních třech dílů.