Kapitán Říp - Jak získával cenné informace (2020) (epizoda) odpad!

Připadalo mi to spíš jako školní svičení prvního ročníku filmové školy. I štáb tomu napovidá, podle čsfd je to pro režiséra, kameramana i scénáristu prvotina. Utahané, střihy pomalé, bez rytmu, skočit druhému do řeči znamení že se na to skočení čeká i několik vteřin. A absolutně to postrádá vtip, zasmál jsem se asi jen dvakrát. Nevím, ejstli se to točí tak, aby se lidi na place nepotkali nebo je to celé zabité tím, že hlavní postava je loutka a hlas se jí dává až potom, ne na place, tak se blbě reaguje, ale děsně se to vleče. Vyorálek je dobrý herec, Tůma kdyby tam neječel jako alzák tak taky, TMBK mívá na FB dobré vtipy, Jablonský je dobrý imitátor (i když Okamura mu teda zrovna moc nejde) ale dohromady to nějak nefunguje, minimálně ne v tomhle podání.

Klaus (2019)

Film, na který budu dlouho vzpomínat. Jsem sice odpůrce Santy, ale tahle verze příběhu se mi líbí, není ani tak o tlusťochovi v červeném, ale spíš o té myšlence a jak vlastně vznikají "pohádky". Osobně se mi teda jen moc nelíbil styl animace, ale to je už čistě subjektivní názor, a k tomu severskému světu to docela sedí.

To Kapitola 2 (2019)

Jako film fajn, ale jako horor hrůza. Pokaždé, když začala houstnout atmosféra to zabili rádobyvtipem. Všechno ostatní super, herci, výprava, klaun atd. ale ty vtipy, které se tam ani nehodily byly příííšerné.

Flintstoneovi 2 - Viva Rock Vegas (2000) odpad!

Barney, Fred, Wilma... Všichni vypadají jako lidi co jdou na maškarní za své oblíbené postavy i když se jim jinak vůbec nepodobají. Efekty jsou taky hrozné a laciné, o příběhu bez vtipu ani nemluvím (a anvíc je to jen napodobenina příběhu z prvního dílu)... Marně hledám důvod k jedné hvězdě, ale nenacházím.

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Jeden z mála filmů, kde se mi dvojka líbila snad ještě víc než jednička.

Instalatér z Tuchlovic (2016)

Hrát debily Kohákovi jde. Hlavně když moc nemluví. Jinak nevím, čekal jsem od toho větší pecku, nevím ani kam to zařadit, vtipného tam nebylo nic, smutné to bylo, ale žánr "smutný film" není. Obecně asi nějaký pokus o napodobení Václava, ale Vorel není Vejdělek a Kohák není Trojan, jen Budař je pořád Budař, ale ten to nespasí. Ale tak dá se na to koukat, neurazí to ani nenaštve jako ztracený čas.

Prokletí domu slunečnic (2007)

Čekal jsem to horší. Takový béčkový horor kde chybí na konci pořádné strašení a v průběhu postupná gradace, vše se děje z minuty na minutu. Hodinové čekání na vysvětlení rodinných trablů je taky zbytečné. Možná tomu škodí i to, že závěr se děje ve dne, takže není takový prostor si hrát s atmosférou (naproti tomu scéna uprostřed filmu, která ej v noci tu atmošku má daleko lepší než závěrečná). No a PS: Popisek distributora kecá, otec je ten poslední kdo prodělává nějakou změnu v chování...

Vadí nevadí (2018) odpad!

Dávám odpad za ten konec. Celou dobu jsem si říkal že fajn, že takový béčkový horor, ale může to mít luxusní nebo alespoň průměrně vychytralý konec. Ale nakonec ukončeno naprosto bez nápadu, žádný obrat. Docela by mne zajímalo, kdyby to mělo úspěch, jak by na tohle chtěli tvůrci navázat s dvojkou, žádný prostor si tam nenechali. I když na druhou stranu, aspoň to neskončilo moc happy endem 😀

Parta z penzionu (2019) (pořad)

Nápad mohl být fajn. Po letech společné improvizace mohli pánové z Partičky válet improvizační sitcom na výbornou. Bohužel to zabíjí samotný Dangl, který herce nenechá nic rozehrát, každých deset vteřin vstupuje do děje s poznámkou nebo násilným šroubováním her z Partičky. Pořad tak nemá kdy získat na tempu. Škoda. Kdyby šli novou cestou "pouhé" improvizace, kdy by Dangl jen nahazoval situace (asi jako bylo Zvoňte dvakrát) mohlo to být fajn. Takto je to zabité.