Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Ono by to i bylo dobré, kdyby byl schopnější režisér a kdyby Awkwafinu z filmu odstranili, ta ten film strhává o deset levelů dolů. Jinak je to takový děsný kočkopes, který je někde mezi východem a západem a vlastně nedělá čest ani jednomu. Ale spoustu věcí by tomu člověk odpustil, kdyby ta uječená kráva držela hubu a ideálně ve filmu vůbec nebyla. Jedna hvězda dolů za nezvládnutou režii, která neuměla udržet film konzistentní a druhá za tu rádobyvtipnou blbku.

Rosemary má děťátko (1968)

Očima současného diváka to vlastně nijak extrémně děsivé není. Ale očima tehdejšíma to muselo být něco neskutečného. Budování cihličku po cihličce jak vše do sebe zapadá a ještě pár minut před koncem nevíte kde je pravda, to funguje skvěle. Trošku škoda toho úplného konce, ale tehdy to tak prostě bylo a asi se jen neumím myšlenkama úplně přenést o 50 let zpět 😉

Candyman: Ďábelský přízrak (2021)

Dost nudný a ukecaný film. Celou dobu se mluví o legendě a dost málo se toho z té legendy stane, tvůrci si až moc pomáhají s animovanými sekvencemi a berou filmu veškeré napětí. Čekal jsem aspoň nějakou pecku na konec, něco co by mi vyrazilo dech a ono nic nepřišlo, prostě to z ničeho nic skončilo a byly titulky.

Smrt ve tmě 2 (2021)

Řemeslně povedené, kamera, zvuk i střih fungují, ale ta zápletka první polovinu filmu je hrozná bída. Člověk vůbec neví co čekat, děj nijak neplyne, dědula je šetří... Pak to nabere trošku grády a další půlhodina plyne celkem fajn jako první díl. No a závěr to zase vrátí na začátek kdy se z toho někdo snaží vydojit doják a hrát si na city. Ale vraždící lolitka to zase trochu vrátí tam kam má. bylo to lepší než jsem čekal, i když pořád horší než jednička. trojka snad nevnikne.

Sebevražedný oddíl (2021)

Já byl spokojený. Na Gunna jsem spoléhal a nebyl jsem zklamaný. Jen se to občas moc vleklo a na to kolik bylo ve filmu postav si jich moc vystřílel na začátku a u konce to chybělo. Ubrat tomu 15-20 minut a přidat tam jednu-dvě postavy (nebo víc rozehrát postavy ve velíně) a nemít hlavního záporáka co vypadá tak trapně jako hvězdice, bylo by to na 5*****

Dům tisíce mrtvol (2003)

Takové pekelné orgie co člověka přinutí k zamyšlení "co se kurva v té Zombieho hlavě odehrává" 😀 Ale vizuálně super akorát jsem občas přemýšlel, jestli ej to horor nebo komedie...

Očista navždy (2021)

Ještě někdo má pocit, že díl "The Purge ends" je nevyhnutelný (i když už by to asi bylo lepší bez něj)?

Hyperdrive (2019) (pořad)

Fajnová oddychovka, která má jen dvě slabiny, systém vyřazování, který nedává absolutně smysl a moderátory, kterých je tam snad víc než soutěžících a kteří nedokáží zavřít hubu.

Sinister (2012)

Má to docela pomalý rozjezd, ale pak cca od poloviny to chytne grády a od prostého oběšení se dostane k daleko brutálnějším vraždám a super lekačkám a atmosféře. Dobře graduje právě i atmosféra a s ní spojená hra s kamerou, kde občas jste na sto procent přesvědčení, že v tom záběru bude nějaký bubák nebo aspoň tajemný obrys ve stínu nebo ho tam dokonce vidíte i když tam není. A to celé zakončeno zajímavým vyvrcholením a masakrem. Jako horor to funguje skvěle, po dlouhé době zase zajímavý a originální horor po kterém se budete bát jít i vykadit 😉