• Thriller

Mom (2017)

Kdo by nefandil drobounké okaté mamině, která jako lvice mstí příkoří spáchané na její nevlastní dceři. A protože fyzicky na své soupeře prostě nemá, přichází na řadu můj oblíbený ženský důvtip a zákeřnost. Škoda jen, že jak je chytrá, tak se občas chová dost lehkovážně, až pitomě. Logiku neřeším a slzy a přehnaný sentiment k indickému filmu prostě patří.

Plavec (1968)

Mám pocit, že na dně bazénů se toho skrývá mnohem víc než vidíme na hladině. To bychom se ale museli smočit a ponořit se pro to.

Příběh Helen Morganové (1957)

Tak je to melodrama, tak nač brblat. A podle mladého Paula Newmana by v antice tesali sochy.

Gaia (2021)

Film si běží svým pomalým, znepokojivým tempem až do očekávaného finále. Vypadá ovšem fantasticky a zvláště ty snové scény jsou esteticky vytříbenou lahůdkou. Že na nás musí být Gaia, bohyně, či matka země, už dlouho naštvaná je jasné, ale moc nás to netrápí... A až se u nás ve Chřibech začnou ztrácet houbaři..., budu vědět, která bije.

Holka ve žluté mikině (2020)

Je to naivní a je to předvídatelné. Ale ten frajer co si to sám napsal, zrežíroval a sestříhal, se hrdě hlásí ke svému vzoru a pojal to s úctou i hravostí. Možná mu úplně všechno nevyšlo tak jak chtěl, ale udržel si ironický odstup, vtip a hlavně! tempo. Ty nesrovnalosti se zraněnou rukou mě pobavily.

Daddy's Little Girl (2012)

Někdy má syrově znázorněné násilí smysl, když podtrhuje a umocňuje příběh, když chce s divákem zatřást. Ale v tomto případě to vnímám jinak. Sadistické mučení je hlavní atrakcí filmu! A důvod, proč se tak děje vlastně ztrácí význam.

Rodokmen krve (2018)

Medem mě vždycky bavil, líbí se mi, jak moc toho dokáže říct jen obrazem a jak velký prostor nechává mé fantazii. Tentokrát jsem zklamaná. Nadějný začátek se časem přehoupne do unylé story, kde vykalkulovaná "osudovost" a doslovnost pohřbily všechna má očekávání. Sama nevím, jestli tři hvězdičky nejsou až moc...

I, the Jury (1953)

Celkem průměrná noirovka s jednou velice hezky nasnímanou bitkou na otevřeném schodišti.

Babylon Berlín (2017) (seriál)

Dokonalé retro z meziválečného Berlína. Stylová dobovka, zábavná a s přesahem.