Crash (1996)

Poctivá úchylárna z dílny pana Cronenberga, o které jsem věděl leta, ale nechal jsem si jí až do doby koronáčové. Jakože úchylná prapodivnost, která si (naštěstí) nehraje na umění, a dokáže i pobavit – prostě člověk se transportuje do jiného světa, kde platí jiná pravidla a odřené plechy jsou pořádný rajc. Ale je to blábol, to je jasný. [50%; 2021-01-07 Home sweet home]

Mrňous a čarodějnice (1980)

Co říct. Tohle si z raného dětství, z kterého si člověk fakt moc nepamatuje, odnesu s sebou až do hrobu. Málem jsem se pokadil strachy, twl největší masakr motorovou pilou mého dětství a paní Rosůlková to posouvá ještě o level dál!! [90%; někdy v 80-kách Home sweet home]

Hořící keř (2013) (TV film)

Povedená trošku natažená série/film s Táňou, co umí. Tak (ne)dávno, co? 1968... Znamená to ještě něco v naší splašené době? Love / friendship / freedom, vždycky je to nakonec jen o tomto. A bez svobody nelze žít. [70%; 2015 Home sweet home]

Nepohodlný (2005)

Nevíte, co od toho čekat, a pak vás to celkem dostane. Někoho víc, jiného méně. Viděl jsem slumy v Africe a koleje vedoucí předměstím na jiném světadílu – znám ten svět. Život zde má menší cenu, než v naší welfare socialistické Evropě. Máme se… strašně moc dobře, strašně moc. A většinou si to neuvědomujeme. Stačí trochu pogooglit a zjistíme, že tenhle case má reálné základy; testovat léky se musí. Rachel má charisma a Ralph není takový suchar, jak by se mohlo zdát. Poutavá, zajímavá, vtahující věc… [80%; 2021-01-06 Home sweet home]

Crash (2004)

Chvilku to trvá než se ty příběhy protnou, ale protnou. Sandra se chová jak vy****ná panička a je na největší dělovou ránu rovnou zrána. Trošku jsem asi pochopil BLM díky tomuhle filmu. No já bych v tý Americe žít nechtěl, zlatej místní socík. Dovedně upečené. [90%; 2021-01-03 Home sweet home]

Skrytá identita (2006)

Twl no twl naprosto hustě krutopřísný. Zvlášť když člověk neví nic a nechá se tím pohltit. Jak se jednou roztočí ta spirála, tak to prostě nejde zastavit. Akce vyvolává reakci. Last man standing. Dostalo mě to, fakt paráda a nechápu, jak mě to mohlo minout. [100%; 2021-01-04 Home sweet home]

Chlast (2020)

No těšeno bylo moc, Mads Mikkelsen a Thomas Vinterberg, nic nečteno, nic neznámo, očekávání stočena jak kilometry v bazaru, jen ten protivný název, který něco signalizuje, proč mi tohle děláte? Krásný film; takový dánský. Navazující na ty předchozí. Maria z Rekonstrukce. Film balancující dovedně – na hraně komedie a mrznoucího dramatu. Chcete se ještě smát, nebo už vás smích přešel? Kde je ta hranice? Suchý vyhořelý skoroabstinent, nebo lejboj, co ještě dokáže žít? Má to dost rovin, kdo trochu pil, chápe, že tohle nejsou jednoduché počty a že všechno má svoje. Asi to chce ten balanc, řekl bych, to jsem si z toho odnesl. Dokonalí nejsme a nebudeme a drogy potřebujeme; ale držme tu hranici, ať jsme ti, co rozhodují. Amen. [90%; 2020-12-30 Home sweet home]

Potomci lidí (2006)

Viděno podruhé, po deseti letech možná víc, a musím říct, že tenhle film nezestárl – naopak. Kurevsky naopak. Tábory běženců v klecích, muslimáči, neplodnost, izolovaná Británie – v roku COVIDu vše najednou získává jiný rozměr. Alfonsa ještě tenkrát producenti drželi na uzdě, artistní ROMA blouznění se zde naštěstí nekoná. Clive Owen má místo koltů placatici a cigára ve znaveném umačkaném balení, které cením. Jasně, není to film století, ale v rámci žánru nadprůměr, jehož hodnota postupem času stoupá; nečastá to filmová trajektorie. [80%; 2020-12-31 Home sweet home]

Gattaca (1997)

Krásnej biják, krásnej příběh, Michal Nyman, super nápad. Chci dát ještě jednou, líbilo se mi to moc. Takže teď o tom nebudu nic číst ani více vzpomínat, ať si mohu vychutnat eště raz. [80%; někdy 2015 Home sweet home]

Kong: Ostrov lebek (2017)

Pan Google mi při hledání dobrodružství na plátně ukázal na druhého (novodobého) Konga, a tak jsem mu dal šanci. Vezmete přerostlou opici, pár vojáků, Samuela Jacksona, jednu pintu napalmu, ještěrky z Jurského parku, triky z dnešní doby a pak… vznikne dobrej biják! No neke, fakt, sám jsem tomu nevěřil, ale na blockbuster příjemné – stopáž tak akorát, je vidět, že střihač se nebál a za to palec nahoru. Příjemně namíchané, vybalancované, koukatelné, stravitelné. Ideální na klidný večer, který chcete zaplácnout něčím, o čem se nemusí moc přemýšlet, ale zároveň nechcete, aby to byla bezduchá slátanina a kravina. Dobrá jízda, za mě lajk! [80%; 2020-12-29 Home sweet home]