Oddělen (2011)

Adrien se smutnym kukučem a byla tam taky taková mladá holčina a propleteně a nevinně a lidsky se to rozmotalo. To je asi tak celé, co si pamatuju. Krásné emoce. Možná dám ještě jednou... [70%; někdy v 2015 asi Home Sweet Home]

Takoví normální zabijáci (1994)

Oukej tak pojďme na to. Starej dluh, co jsem chtěl splatit, a vyšlo to krásně na Vánoce. Tak po třetině jsem byl blízko blizoučko vypnutí – prostě jsem to nežral. Jistě, Tarantino v titulcích jako autor příběhu překvapil, ale Oliveru starýmu komoušovi Stoneovi jsem to prostě nežral, to pseudoinovátorství, animace, barvičky, střihy… taková umělecky pojatá konvenčnost. A jasně, třicet let starej film vždycky zestárne, ale TV a média si už ironicky podal Verhoeven v RoboCopovi a Olda Stonů prostě jen – recykluje. Prvek očekávání, prvek zklamání, dávám 50% a děkuji Woodymu. [40%; 2020-12-27 Home sweet home]

Sakra, kluku! (2012)

Festivalová jednohubka, co se mi dávno vykouřila z hlavy, asi Febiofest nebo tak něco, germánská černobílá pseudoartová věc o hledání smyslu toho všeho ve světě, do kterého musíte patřit, ale ještě jste se s tím tak nějak nesmířili. [60%; někdy 2015 asi Febiofest]

Tenet (2020)

No heleďte se. Dal jsem to, první biják po měsících, moc se mi nechtělo, ale Nolan takže tedy nakonec jó. Nějak mě tyhlecty bijáčky už tolik netáhnou; fotrovství, chalupa, alkohol, práce, únava, stárnutí, vyhoření. Ale chtěl jsem tomu dát šanci, jakože opravdovou, poctivou – žádný študování dopředu, nevěděl jsem vůbec nic, fakt nic! Casting nastaven politicky korektně, snad jen žluťásek chyběl v nějaké větší než jen epizodní roli, ale zas v předfilmech bylo šikmooček tolik, že jsem radši sjížděl zprávy na iDNESu. No takže ten film. Provedení samozřejmě dokonádherný, ostrý obraz, dobrý zvuk, jenže ten time travel je fail. Nepobral jsem to, jasně že ne, teď jsem to ještě studoval a akokeby chápem ten princip, hej, ale nelíbí, nebere mě to, nevtahuje, nežeru to, prostě ne. Dlouhý teda nakonec a nuda, Rusanda aspoň nevypadala tolik na Rusku, ale žádná femme fatale teda, Kenneth Branagh to zahrál pěkně a p. Washington ukázal, že i černí herci umí shyby (a to i na lodi někde u Dánska, ne-asi!). Suma sumárum, spíš slabší a k tomu přehršel předfilmů o naprostých nesmyslech, že by jeden blil. Twl fakt už teď v kinech jenom komiksy wtf??? [50%; 2020-08-28 CinemaCity Nový Smíchov]

Temný případ (2014) (seriál)

Tak tady neni co řešit, nejlepší věc naprosto, 8 parádních dílů, které člověka přikovají do sedačky, "from a dusty mesa" song a parádně nečernobílí hrdinové. Bavíme se o první řadě, samozřejmě, ta je za plnej počet. Ale i dvojka šla - Colinka jsem nakonec skousnul. Výborná věc každopádně! [90%; někdy 2015 Home sweet home]

Žiletky (1993)

Když je moon v Utahu, chytáme se za hlavu… no dal jsem to nakonec, po letech, trochu přerušovaně, ale dal. Trošku moc umění na můj vkus a střižna měla taky víc úřadovat. Barvy bych asi odpustil a kamera jinak fajn, hudební Psí motivy krásný, ale jinak to bylo takové: éterické, neuchopitelné, melancholické, přemyšlené. Jako když člověk toho chce hodně moc umělecky říct, prostě. Filipa jsem (bohužel) naživo nikdy neviděl – to mě mrzí. A jasně, každej máme tu svou osudovou a etapa mezi dvacítkou a třicítkou je v tomhle podivná, plácací, emočně přeexcitovaná. Vojně jsem se vyhnul – kuwa a jak jsem rád. To bych asi nedal. Dva roky tam nechat… únik na venkov, kopce mi připomněly Bílé Karpaty, ale co pak? Vrátit se a začít být konečně šťastný, vyklidněný a spokojený? Takhle věci nefungují… Sympatickej biják v mnoha ohledech, ale forma vítězí až moc, to je škoda, no… [60%; 2020-03-29 Home sweet home]

Moebius (2013)

Tak tenhle na Febiofestu viděnej Kim Ki-duk umocnil autorovu úsměvně-násilně-romantickou poetiku na druhou řezaním a nově i šitím, no ty vole - kroutil jsem hlavou a říkal si, krabe zas nám to nandal! [70%; 2015 Febiofest Cinestar Anděl]

Úkryt (2002)

Průměr, bohužel. Čekal jsem víc, mohl bych si říct s p. Hrůzou. Fincher ty vole! Kdo si při sledování nevzpomněl na Sám doma, nemá srdce ani imaginaci. Je to prostě Sám doma remake! Kirsten vypadá na kluka a dostala fakt hustou pěsťovku, až jsem se chechtal. Starej Jodie Foster ve filmu sympoš, asi největší hrdina – prostě ji kopnul do zadku, nechal pár mega a šel za mladší. Kdo by taky s tou skautkou nejsprávnější kuwa chtěl bejt? Mít doma chytrý rádio a vzor ctnosti? To je až nečekaný rozměr filmu: řekni domácímu stereotypu ne-asi. No hele. Jsem rád, že jsem to viděl, ale prostě průměr. [60%; 2020-03-28 Home sweet home]

Já, legenda (2007)

Zajímavej biják, kór v koronavirový době. Má to atmošku a čím méně o filmu člověk ví, tím lépe. Příběh se odkrývá pozvolna a creatures se objeví až po čase. Flashbacků tak akorát, stopáž příjemná, Will Smith překvapitě taky fajn. Alternate ending nebrat, sladkobolná pi**vina. NYC scény parádní, krásnej vizuál. Dobrá věc! [80%; 2020-03-26 Home sweet home]

Hotel (2013)

Tohle se mi na Febiofestu tenkrát líbilo moc a až teď vidím, že tam byla Alicia Vikander. Jen je jasné, že tohle doma teď s L. nedám. Byl bych mrtvej - necita! [60%; 2015 Febiofest Cinestar Anděl]