B4TM4N

okres Praha
architekt v atelieru jezdci

• 1.1.2009  18:43
    Spider-Man 2 (2004)

Naprostá ucajdaná hrůza. V podstatě romantický film, kdyby nebylo toho koštěte v hlavní ženské roli. Peterův protivník taky spíše víc než superpadouch je pouze chlapík s vysokoškolským titulem a zažitou jednou nehodou v laboratoři. Zcela jistě nejhorší díl série.

• 1.1.2009  17:06
    Spider-Man (2002)

První díl ze Spideyho trilogie hýří vtipem, veselými barvami a absolutně nevhodně zvolenou, nevýraznou Kirsten Dunst. Pokud vím, tak Mary-Jane má být modelka a ne nějaká zasněná hérečka. Supervillain je takovej průměrnej, není to ovšem chyba Willema Defoea. Celkově určitě jeden z těch lepších komix-filmů.

• 1.1.2009  16:58
    Phil Collins & His Big Band (koncert) (1998)

Jak je můj hudební vkus poněkud někde jinde směrem k demenci, tak musím uznat že Phil Collins je skutečně fenomenální hudebník a In the air tonight neskutečná skladba.

• 1.1.2009  16:47

Bezchybně (jako to Marťa umí) zpracovaný příběh pomsty jednoho muže na pozadí společenských změn v USA v polovině 19. století. Výprava je skvělá, město působí neskutečně syrově a celkový velmi naturalistický způsob ztvárnění je pro mě osobně velkým plusem. Výborné jsou také kostýmy, ty cilindry...švihácká záležitost. Herecky koncertují jak Leonardo, tak především Daniel Day-Lewis a na omezeném prostoru i Liam Neeson. Velkorysá stopáž, se kterou mívám v poslední době díky permanentní únavě problém, zde rozhodně nevadí a ty dvě hodiny a tři čtvrtě rozhodně nejsou bez emocí. Navíc pěkná ukázka, jací lidé jsou ti "true natives from America".

• 1.1.2009  16:29
    Transformers (2007)

Petr Čtvrtníček uváděl v Kinoboxu nový počin známého sračkotvůrce mimo jiné těmito slovy: "Michael Bay se nechal slyšet, že jeho nejoblíbenějším záběrem je smečka helikoptér na pozadí západu slunce. To je možná nápad na vojenskou výšivku, ale záběr?" No, hádejte co je první záběr filmu ^_- . Jinak vše nastartuje asi stominutová sekvence čiré nudy, demence, laciného klišé a kýče, kde se odehrává jakýsi děj, který je zde jen o něco málo méně důležitý než třeba u pornofilmu. V tom by si mimochodem měla napříště určitě zahrát Megan Fox, které jako jediná statečně nese na svých bedrech (a taky hrudi) celý film až do závěrečné bitky, která je jediným ospravedlněním existence toho filmu. Inu, jak říkali Bayovi v South Parku: "To vaše nejsou nápady, to jsou vizuální efekty." "Ale já v tom nepoznám rozdíl!" "My víme..." Kdyby ty peníze dali radši mě...

• 1.1.2009  16:16

Čtvrtníčka mám rád, chlapáckej humor taky, tak proč ne, že? Kór na Silvestra...Josef Polášek překvapivě předvedl sympatičnějšího filmového idiota, než bývá v naších krajích obvyklé (že, pánové Liško a Trojane?) a dostává od Čtvrtníčkova Kuchaře dobrou sodu ("Co že vy ste takovej chytrej, pane doktor? Tak to si budete rozumět s naším Kamilem, viď Kamile? Toho taky baví bejt chytrej...eventuelně.") Jen toho Hrušínského by měli doma vykrákat za ušiska, i když za to asi může spíše scénář. Co si budeme povídat, nejde o nic inteligentního.

• 25.12.2008  18:32
    Rambo II (1985)

Více akce, více krve, více mezinárodního komunismu, více emocí. A každý správný rákosník ví, že čím více vystřílených nábojnic, tím více Rambo. B-kult.

• 24.12.2008  20:04

Animovaná podoba svědčí Supermanovým megalomanským schopnostem rozhodně mnohem více, než ta hraná. Temnější, akčnější, bez kvazi-humorných vložek. Děj není nějak složítý, v podstatě se film skládá z dvou ultimátních bitek ála final showdown v Matrix: Revolutions, při nichž lehne půlka města. Prostě správná komiksová nakládačka. Jenom ten Superman by mohl vypadat trochu míň steroidově, takhle se neubráníte pocitu že má z toho věčného Lex Luthorova ozařování rakovinu obou prsou.

• 23.12.2008  16:55

20 let rapu a "rapu" v ČR aneb závidíme Hugovi jeho dědu. Klasický dokument, který nijak nevybočuje z předpokládaného konceptu "Proč sem tuhle skladbu udělal s tímhle typem a zrovna takhle".

• 23.12.2008  15:37
    JCVD (2008)

Šok. Naprostý. Van Damme hraje sám sebe, v psychologickém thrilleru, za 90min nikoho nezabije a ještě je to bomba. Přestavte si, že se jednoho dne probudíte, a zjistíte, že Jean-Claude umí výborně hrát - no tohle by si normální člověk nevymyslel. J.C.V.D. je sugestivní životní výpovědí jednoho z bývalých slavných ranařů béčkového, lehce postříbřeného plátna. Zjistíte, proč natáčel takové...no...vandammoviny a vůbec začnete tohodle belgičana mít rádi, protože je to docela sympatický chlapík; navíc se vtipně naváží do Seagala, agentů a filmového průmyslu všeobecně.

• 23.12.2008  11:09
    VALL-I (2008)

Příjemná roztomilost pro vánoční čas: Skvělá animace, sladké kukuče a pípání, absence dialogů a snesitelná stopáž. Nic víc, nic míň.

• 22.12.2008  23:34
    Kurýr (2002)

Qi Shu je více než hot, Jason Statman více než hard, a když to dají dohromady...je z toho super akční jízda a né to, co si po předchzí větě vy prasáci myslíte ^_^

• 28.11.2008  22:46
    Monstrum (2008)

This movie tried to be cool. It failed. Shame on director!!! Based on true watching.

• 27.11.2008  23:30

Takhle jsem se nezasmál už dlouho. Že to někdo nechápe, nebo dává z principu odpad (a jde poslouchat U2 s jejich "Biggest No.2 " - viz. South Park - nebo podobnej shit), nemůže znevážit genialitu situací jako malí freestylující a pimpící Romové, změna jména, návštěva rodiště Josefa Jungmana nebo kolabo s Hanou Hegerovou. Není zde samozřejmě vše zlato (Ori má prozatím to nejlepší za sebou, i když v poslední době znovu nabírá dech - většina záběrů z tohodle filmu je však podle mě tak 2-3 roky stará) a s aktuálním materiálem by vypadla humor Jamese a Huga zase asi o něci jinak, ale celkově pro mě naposté překvapení. PS: Film se líbil i fanynce skupiny Kryštof, čili nemusíte být zrovna vyznavatel hry pro bránicirvoucí zážitek.

• 22.11.2008  21:14
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Další z davových psychóz? Celkem určitě, zas tak vtipné to není (až na Barneyho). Nicméně v porovnání s třeba Přáteli je to učiněný levitující cirkus. ______________O čtyři řady později: Barney is LEGEN- ...wait for it....almost there... -DARY! Dalo by se říct, že ho ostatní brzdí, ale ne - on je tlačí dopředu.___________Po já nevím kolikáté, asi 6. řadě: Screw you guys, I dont care anymore...

• 22.11.2008  02:18
    Training Day (2001)

Vynikající krimi. Skvělý a navíc vtipný Denzel Washington, správně správný Ethan Hawke a spousta černochů včetně 2 celebrit nejzářivějšího kalibru: Dr.Dre a Snoop Dogga (zajímalo by mě, jak ho poskládali na vozíček). Těžko snímku něco vytknout, Fuqua nepřináší nic nového ale nabízí poctivou ghetto story. Což já rád.

• 21.11.2008  20:10
    Comeback (TV seriál) (2008)

Použitelné pouze při rýsování do pozemního stavitelství, nepřipadá vám to potom jako nejhorší možná činnost (to rýsování). Prosím, přestaňte dávat do televize rádoby "hopery".

• 20.11.2008  21:05

Narozdíl od většiny ostatních jsem se směrem, kterým se 007 ubírá zcela spokojen. S příchodem Daniela Craiga už to není "z mjech hodinek vystřelí smard, trefí tě do oka" rozverný chlapík, což je jedině dobře. Navonění dobráčci nikdy mou představu o supertajných agentech nesplňovali. Nový představitel Bonda přináší dvě podstatné změny: James má konečně emoce (a to hlavně spoustu negativních) a chová se jak chlap - na konci filmu nenajdete na jeho obličeji rozmazaný make-up, ale pořádnou sadu jizev a krvavých skvrn. Akce je po vzoru dnešních žánrově srovnavatelných filmů (Bourne a Taken) syrová, žádné plížení s tlumičem a uspávání vtipem. Bondgirl se povedla, o tom žádná, a navíc dostal novou dimenzi její vztah s JB (čili nečekejte žádné "byla jsem u Zlouna - samozřejmě do té doby, než jsem se vyspala s Jamesem"). Doufám, že další bondovky nastolený maskulinní směr udrží.

• 19.11.2008  00:56

Jestli něco Nicholas Cage opravdu neumí, tak je to hrát. A už vůbec ne přesvědčivě. Co zase mělo bejt tohle?! Smažky jsou už dneska fakt všude. Někdo zase měl pocit, že Amík by zbraně neprodával, tak to šupnou na Ukrajince. A nejen hlavní postava je nesympatická, nebýt Jareda Leta a afrického diktátora se super hláškama, usnul by člověk než řekne Cage.

• 18.11.2008  22:34
    Max Payne (2008)

Pro mě je tahle hra více než srdeční záležitost, takže i když jde o nejlepší adaptaci hry na stříbrné plátno, výsledek není nějak oslnivý. Tedy pokud jste obeznámeni s herní verzí. Film celkem nešťastně mění dějovou linku pomocí různých zkratek, které nakonec vyústí v kompletní překroucení všeho. Vrcholné momenty jsou krutě odbyty a z jinak nadprůměrné akce jsou zdaleka nejhorší (hlavně chudák Lupino, navíc nějak ztmavnul). V podstatě chybí slavný bullet-time, který je použit zcela nesmyslně ve 2 bezvýznamných scénkách a jinak nic. Mona Sax taky není ta pravá femme fatale, sice se tváří jako že se vám bude doma na gauči pěkně vyjímat, ale jiskra nikde. Jinak atmosféra je velmi solidní, město vypadá chvílemi až trochu burtonovsky a pokud jste Maxe nehráli, máte z toho poctivej tříhvězdičkáč. Nenápadně (ála Avengers v DC COmics filmech) po titulcích naznačený sequel se tedy doufám z úcty k předloze neuskuteční - ledaže by na režisérskou sesli někdo dostal Johna Woo, který by briskně obsadil Al Pacina a Umu Thurman proměněnou v brunetu.

• 16.11.2008  00:27

Velmi příjemné překvapení. Po více než nevýrazně jedničce uplatnil Guillermo del Toro svůj výtvarný cit a vytvořil pohádkově-groteskní komixkombo, u kterého nevím, nakolik koresponduje s předlohou, ale osobně se mi zamlouvalo. Všechny potvory, pitvoři a pišištvoři jsou nápaditě udělaní a třeba takový lesní elementál nebo roboti ze Zlaté armády jsou prostě famózní. Děj balancuje na pomezí mezi klišé a originalitou (s občasnými záchvaty jedné či druhé strany) a o hereckých výkonech se díky maskování takřka všech nedá moc mluvit. Důvodem pro udržení tohoto filmu mezi příjemnými filmovými vzpomínkami je tak především výtvarné zpracování a celkem slušné hlášky.

• 9.11.2008  21:20
    Mamma Mia! (2008)

Od filmu, který režíroval ženská, navíc se zřejmým hudebním nevkusem a má to být muzikál, nelze očekávat nic než to nejhorší. Naštěstí výsledek mému očekávání úplně neodpovídá i když všechno probíhá i vypadá přesně tak hrozně, jak jsem si to představoval. Na řeckém ostrůvku (kýčovitém) se během expozice sejde stejný počet mužskýchi ženských postav, aby byla nějaká zápletka. Tito lidé se pak v duchu jározimmermanovských dějových twistů ála Vichr z hor ("Nejsem tvůj otec, jsem tvůj syn." - asi takhle) různě během zbývajících 90min spáří (rozuměj utvoří páry, většinou pohlavně heterogenní). V postupu děje stále častěji prokládají své mnohdy hysterické výstupy stále horšími "peckami" od bABBY (přičemž geografický původ téhle skupiny zřejmě vděčí filmu za 1 ze svých 2 hereckých pilířů, jinak si nedovedu předsatvit jiný důvod účasti Stellana Skarsgaarda, který musel při natáčení trpět jak pes a "rozveselovat se" vzpomínkami na spolupráci s Larsem). Největší hity si tvůrci vyplácají hned v první půlhodince (a Dancing Queen má skutečně party banger náboj i v tomhle filmu, možná proto že v ní nemá žádný pěvecký part Pierce Brosnan) a zhruba od pozdní poloviny filmu se tempo takřka zastavuje, přesto však mu alespoň zbytek počátečního kouzla zůstane. Ono i díky nebetyčné blbosti a kýčovitosti vlastně všeho, co se ve filmu objeví - obvzláště filmové kamarádky Meryl Streep ji málem stáhly z nízkého (samozřejmě pouze v tomto filmu) patníku Stellana do hlubokých bažin za ostatními (ne)herci - je to celé takové "kawaii" a...prostě sledovatelné, i když Proč? asi nikdy nezjistím ^_^

• 8.11.2008  01:32
    Rallye smrti (2008)

Rozhodně film s koulema (a nebo minimálně s koněma). Maximálně oplechovaný káry se spoustou zbraní, extratvrdej a potetovanej Jason Statham, nářezová hudební složka (samostatně nepoužitelná), hot latino chicks a exploze. Jinak ovšem naprostá hovadina, takže požívat s rozumem a pouze při správné náladě.

• 7.11.2008  20:26
    96 hodin (2008)

Nová generace filmových tajných agentů se mi čím dál více zamlouvá. Ti tam jsou naondulovaní kravaťáci s nevyužitým povolením zabíjet, nechávající za sebou hromadu omráčených/spících/podrápaných padouchů a sklenky od míchaných nápojů. Neesonův Bryan se neschovává za žádné zákony, politickou korektnost či humanismus a prostě smete všechny hajzly, které potká. A o to to tak nějak celé je. Akce i vyslýchčky jsou perfektní a vůbec celý film má spád a uteče velmi rychle. Škoda jednoduchosti a značnému obsahu klišé v ději, pomsta by byla dokonalá.

• 5.11.2008  23:57

Woody na stará kolena změnil definitivně styl a kvalita při tom vůbec neutrpěla. Nedočkáme se sice autobiografických neurotiků, ale zato hvězd 1. velikosti (a ještě mých oblíbených). Jediným rušivým elementem celé story je vypravěč s velkou zásobou klišoidních obratů v baťůžku, ale jinak je celý příběh v rámci žánru originální a do jisté míry i nepředvídatelný (konečně se někdo dokázal vyhnout absolutnímu happyendu). Pokud bych měl vyzdvihnout některou z postav, tak maskulinní pohlaví bude zcela jasně reprezentovat Javier Bardem coby Antonio (ostatní male characters jsou, s vyjímkou malířova otce, takoví přizdis****), za něžné pohlaví pak Penelope Cruz coby žárlivá exmanželka s mírně vražednými sklony při reagování na exmanželovy milostné pletky. Rebeca Hall ani Scarlett Johannson však nezůstávají o mnoho pozadu. Hudba je 100% tvořena příjemnými španělskými kytarovými rytmy a celkově těch 90 plus něco málo minut filmu uplyne jako voda.

• 28.10.2008  19:00
    Hotel Rwanda (2004)

Pokud jste si naivně mysleli, že nadnárodní organizace typu OSN (konkrétně v tomhle filmu, jinak samozřejmě není horší než EU a pod.) jsou něco jiného než záložní peněženky G8, tak vás tenhle film z iluzí poměrně krutě vytrhne. Nějakého extrémního násilí nebo naturálního zpracování se na obrazovce nedočkáte, i tak ale jde o film který dokonce i pohne s balvanem jako jsem já. Rozhodně je Hotel Rwanda film (snad ještě s Dogville a Hotaru no Haka), který mě nejvíce nasral (není myšleno v hodnotícím smyslu slova, jinak by asi nebylo těch 5*,že) a utvrdil můj názor na "politiku" (čti: vyjebávání). Mrazivé, brutální, plné bezmoci a co je nejhorší: Based on true story.

• 28.10.2008  00:16
    Nestyda (2008)

Hřebík opět nijak extrémě nepobavil, ale hlavně po dlouhé době neurazil. Jenom by to chtělo provětrat hereckou zásobárnu, kterou je ochoten použít.

• 18.10.2008  17:19

Pomine-li člověk fakt, že se Amíci opět zbytečně serou (a ještě takovýmhle stylem) do poněkud nevhodného tématu o kterém ví akorát velké Bono, jedná se o překvapivý komediální hit. Něco tak šíleně ujetýho sem už dlouho neviděl. Naprosto skvělý je přízvuk Adama Sandlera ("I'm chalf from Chaustralia, chalf fchom Mount Everest" etc.), spolu s hojnými záběry na jeho vzdouvající se rozkrok/obnažené pozadí a bohužel ne moc častými akčními scénkami (kt. jsou asi nejvtipnější ze všeho - hlavně chytání Fantoma ve vodě) tvoří silnou kostru filmu. V záběrech se taky mihnou netradiční dráždiči bránic John McEnroe a Mariah Carey (která do filmu skutečně ve svém růžovém kostýmku zapadne).

• 15.10.2008  02:01

Vystříhat nesmyslné hudební vložky a bude to skvělý - Čtvrtníčrk je démon.

• 12.10.2008  14:41
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Znatelně slabší než Big Bang Theory, ale pořád obsahující notnou dávku britského humoru. Repertoár vtipů ovšem není z nejširších a 187. vtip od Mosse založený na stupidní výslovnosti už takřka nudí. Nejlepší díl: S2E01