B4TM4N

okres Praha
architekt v atelieru jezdci

1 5 10 14 15 16 17 18 následující >>
    • 13.6.2007  22:03

All star team mafiánských filmů v čele s představiteli dvou hlavních protivníků: drsného poldy Al Pacina a vždy chladně kalkulujícího bosse Roberta De Nira. Michael Mann rozjíždí velkolepou, strojově přesnou a betonově stylovou hru nelítostného souboje na život a na smrt, obsahující mimo jiné jednu z nejlepších akčních scén všech dob: vyloupení banky a následná přestřelka v režii karabin M4 v samotném srdci LA.

• 13.6.2007  18:56

Herecký koncert Kevina Spaceyho v černé komedii o takové normální americké rodince. Doufám, že se v USA poznali a taky jim to přišlo tak vtipné :)

• 13.6.2007  18:48

Když vidím tento film znovu, v kontextu s další Aronofského tvorbou, zdá se mi, že zde ne dokonale naplnil svůj potenciál, nýbrž naopak značně překonal své možnosti - k tomuto piedestalu už to ani blízko znovu nepude. Film těží jednak z výborné knihy Huberta Selbyho, která (což nebývá zvykem) nenabízí o moc víc podstatnějších informací navrch oproti filmu, a také ze šťastného obsazení Jareda Leta, který je prostě perfektní movie-junkie. Co film ještě pozvedává na zcela novou úroveň, je střih: zběsilé sekvence aplikace různých "pochutin" s následným rozšiřováním zorniček se staly klasikou. Také hlavní hudební motiv a jeho jemné variace v různých ročních obdobích má nesmírnou sílu a jak mi většinou OST přijdou buď jako nesmyslně vydaná koláž značně neexkluzicních písniček či samostatné nepoužitelných komponovaných skladeb, tohle dílo Clinta Mansella si vlastní placku skutečně zasloužilo. Filmy a knihy s drogovou problematikou mají pro mě vždy osobité kouzlo a tento je z nich nejlepší...až je mi trochu Rentona a jeho sympatické bandy líto.

• 13.6.2007  17:36
    Kancl (TV seriál) (2001)

Ano, poznáte v tom i VAŠEHO šéfa, nebojte se...já jsem u toho vždycky po návratu z brigády málem umřel smíchy. Holt některé rysy mají ti chlápci nahoře, nehledě na národnost/povolání/počet ponižovaných společné.

• 13.6.2007  17:34
    Blood+ (TV seriál) (2005)

První anime seriál co jsem viděl a hned taková bomba. I přes svou délku se rozjede rychle, navíc zde nejsou typicky výplňové díly s v podstatě nulovým obsahem. Ze začátku mě trochu štvala Saja svým gándhiovským přístupem, naštěstí ji to přešlo. A Haji je největší stylař.

• 13.6.2007  17:31
    Black Books (TV seriál) (2000)

Výborný sitcom z konečně pořádného prostředí, a ne z gauče v obýváku. Mám rád (nejen) irské alkoholiky, obvzláště když se zajímají o literaturu. Top díly: s vínem pro papeže a psaní dětského bestselleru.

• 13.6.2007  17:15
    Přátelé (TV seriál) (1994)

NAPROSTO DEMENTNÍ HUMUS!!!!!! Smát se s diváky je asi v USA považováno za vrchol televizní zábavy. Těžko říct, zda za to může absence vtipných scén nebo nesympatičtí herci.

• 13.6.2007  17:13

Ano, nejvtipnější seriál všech dob. Britskému humoru se něco těžko vyrovná, obvzláště když mají v MP eso jménem Michael Palin. Památné skeče: Bycicle repairman, Dead parrot sketch, Národní soutěž v recitování Prousta, Lev Davidovič Trockij, Spanish Inqusition.

• 13.6.2007  16:52
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

Klasika mého mládí, která postupem času svou americkostí a nekonfliktností ubila sebe samu do nudné rodinné frašky. Jakmile uvidíte South Park, je tahle série odvařená.

• 13.6.2007  16:06

Jako vždy sexy Uma, skvělý Samuel L. Jackson, můj oblíbenec Willis, překvapující Travolta a hlavně Tarantinův geniální humor (navíc v luxusní deluxe stopáži), vás nenechají na pochybách, jakou sračku si to vlastně Holanďani dávají na hranolky :)

• 13.6.2007  15:42
    Forrest Gump (1994)

Pro mně osobně jeden z nejpřeceňovanějších filmů všech dob. Když mi bylo asi 13 a ještě jsem měl rád Ameriku, slintal jsem u tohohle cukrátka s pocitem, na jak hlubokomyslný film se dívám. S odstupem času se mi to jeví spíše jako Zemeckisovo poselství, že ať jste v USA sebeblbější, stejně vám tam bude skvěle. A tohle teda fakt v dnešní, už tak dost degenerované době není zapotřebí do světa vypouštět. Bonbonierově nazdobené zpracování, žluklý obsah. Chytejte se dál, lidi...

• 13.6.2007  15:38

Zřejmě nejlepší český film. Výborná kamera, mrazivá atmosféra a geniálně slizský Hrušínský jak ho neznáme. "Věneček, nebo rakvičku?"

• 13.6.2007  15:36

Naprosto BRUTÁLNĚ (ve všech smyslech tohoto slova) černá (a trochu více japonská) komedie. Kakihara je jasně nejstylovější postava historie filmu, a kdo nesouhlasí, tak si za trest "uřízne zdroj svého potěšení" - ať už je to cokoliv :)

1 5 10 14 15 16 17 18 následující >>