Po krk v extázi (2004)

Značně greenhornský počin, nesahající vrcholným richieovkám ani po zásobník. Film trestuhodně postrádá jakýkoliv drajv či (zábavnou) nadsázku, Craig je zde oproti Bondovi neuvěřitelně toporný, ale to asi nebude úplně jeho chyba - takové jsou tu všechny postavy. Každopádně, kašlat na všechny výtky, všichni víme, jak se do toho Matthew obul dále.

Čest rodiny Prizziů (1985) odpad!

Neskutečnou nudu a mlácení dialogové slámy, nejnudnější expozici mafiánského filmu v historii a nulový spád jsem si ještě vylepšil českým dabingem. Mea maxima culpa. Mno, na tu sračku se fakt dokoukat nedalo. A ten humor? Maximálně trapná parodie.

Rango (2011)

Za poslední dekádu konečně rodinný animák, který není nedochucená, podvyživená a korektní sračka.

Proposition (2005)

Vykročení k poselství tentokráte přes stezku temnoty, s vykročením do scénáristického prázdna. Ale celé je to hezky podmázlé.

Zelený sršeň (2011)

V rámci komixového subžánru osvěžující hříčka, který je určitě víc komedií, než akčním filmem. A to relativně humornou, takže jí to lze snadno prominout. Škoda vypuštěného finále (nunchacky se ani neohřály) a zařazení "hornetí" melodie až do závěrečných titulků. A kam se poděly všechny ty Asiatky, co šly Sršně za mega sejmout??? Slabší 4*.

Troopers (2011) (seriál)

Jediná věc od College Humor, která stojí za to.

Azumi (2003)

Málo vtipné, málo krvavé....a nebo moc. Ani tohle není z patlanice jménem Azumi poznat.

Metropolis (1927)

Doslova zjevení z budoucnosti, film vytržený svým zpracováním z technologického kontextu doby. Pak tu máme Fritze Langa: bývalého studenta architektury, jenž do filmu promítá své zaujetí pro "třeštící" New York a zároveň trvalostí hodnot gotiky. Také je v postavě falešné Marie fascinován strojem a jeho působením na čím dál odosobněnější dav. Dílo se pomocí metaforického vrstvení městské struktury na vznosný povrch bohatých a mechanické podzemí chudiny vypořádává s tehdejším (nejen) německým žhavým tématem: jak sblížit dělnickou vrstvu s buržoazií. Ve své podstatě technologii obžalovává i obhajuje (je bodem sváru, ale zároveň udržuje město v chodu), mísí do děje (dle autora) trvale platné křesťanské leitmotivy. Samostatnou kapitolou je technické zpracování: filmové efekty rozhodně nepůsobí přehnaně archaicky a ve své době určitě poskytovaly nervy drásající zážitek. Sečteno a podtrženo: vrstevnatost tohoto díla je bohatá, stejně jako město samo...

Prolomit vlny (1996)

Zdaleka ne nejlepší Trier...přesto dokonalé a hlavně: krásné. A pro herecký výkon Emily Watson snad ani dostatečné adjektivum neexistuje. Filmový manifest ukazující v dostatečné míře to, co bude na Larsovi v budoucnosti tak jedinečné. Jediná věc, která mi chvilkami disharmonicky brnkala se zbytkem filmu, byla dost často podivná dějová symbiotika s náboženskými motivy - ne vždy zafungovala, respektive působila až moc okatě. Trier však rozhodně není, jak zde mnoho lidí píše, manipulátor či nějaký citový vyděrač. Naopak: on pouze cituje a moderuje.

Dům z písku a mlhy (2003)

Nezaujatý střet civilizací v příběhu, který je stejným dílem jak o životních hodnotách lidí z kulturně takřka protikladných světů, tak o sociologicko-psychologické důležitosti domova a identifikace se s místem. Úchvatná Jennifer, skvělý Ben a emoční vodopád na konci snímku.