Dredd (2012)

|| Scenár: Alex Garland | Hudba: ? | Produkcia: Alex Garland, Andrew MacDonald, Allon Reich | Distribúcia: Lionsgate | Štúdio: DNA Films, IM Global, Reliance BIG Entertainment | Rozpočet: 45 miliónov $ | Tržby: 40,868,994 $ || Tu prichádza moment, keĎ si musíme položiť otázku, nakoľko bola vlastne pôvodná filmová verzia so Stallonem zlá. Každý to vidí inak, no u mňa je to jasné: 2012-ka sa na pôvodnú 95-ku ani zĎaleka nechytá. Tá mala na svoju dobu neuveriteľne prepracované exteriéry, viacvrstvový dej, slušné obsadnie a samozrejme tomu odpovedajúci rozpočet. To jediné, včom je nový Dredd lepší, je vizuálna novodobosť a experimentálnosť s formou samotnou, hlavne cez ultraspomalenia. Je to ale k ničomu, keĎ sú mi postavy ukradnuté, pretože o nich nič neviem a ani v priebehu sa nič nedozviem, nehovoriac o tom, že vonkajší svet vidíme pár sekúnd - všetko ostatné sa totiž odohraje v monolitickom paneláku. Urban si síce ksycht Stalloneho nacvičil pred zrkadlom veľmi poctivo, vzľadom k tomu, že si masku za celú metráž nedá dole, je herecky odzbrojený - a nedysponuje ani s potrebným basovým hlasovým fondom, aby to uhral frekvenčným hlasovým herectvom, ako Hardy Baina. Takto je to len priemerná jednohubka - so zavretými očami.

Gamer (2009)

|| Scenár: Neveldine & Taylor | Hudba: Robb Williamson, Geoff Zanelli | Produkcia: Tom Rosenberg, Gary Lucchesi, RIchard Wright, Skip WIlliamson | Distribúcia: Lionsgate | Štúdio: Lakeshore Entertainment | Rozpočet: 50 miliónov $ | Tržby: 42,399,000 $ ||

Volání o pomoc (2007)

|| Scenár: Mike Binder | Hudba: Rolfe Kent | Produkcia: Jack Binder, Michael Rotenberg | Distribúcia: Columbia Pictures | Štúdio: Relativity Media, Mr. Madison 23 Productions, Sunlight Pictures | Rozpočet: 20 miliónov $ | Tržby: 21,418,543 $ ||

Dům snů (2011)

|| Scenár: David Loucka | Hudba: John Debney | Produkcia: Jim Sheridan, James G. RObinson, David C. Robinson, Daniel Bobker, Ehren Kruger| Distribúcia: Universal Pictures | Štúdio: Morgan Creek Productions | Rozpočet: 50 miliónov $ | Tržby: 8,209,000 $ ||

Jeden den (2011)

|| Scenár: David Nicholls | Hudba: Rachel Portman | Produkcia: Nina Jacobson | Distribúcia: Focus Features | Štúdio: Random House Films, Film4 Productions, Color Force | Rozpočet: 15 miliónov $ | Tržby: 56,706,628 $ || Bez čítania predlohy asi pre viacero divákov film bez kostry. Neuveriteľná predvídateľnosť a pomalé tempo prispievajú k neschopnosti gradovať príbeh do nevydierajúcej emočnej polohy. Škoda. Herci boli fajn, no už som sa nevedel dočkať, kedy bude ukázaný posledný 15. jún...

Kolotočáři (2009)

|| Scenár: Brant Sersen | Hudba: John Swinhart | Produkcia: Darren Goldberg, Chrisopher Marsh, Anisa Qureshi | Distribúcia: Paladin ||

Lví král (1994)

|| Scenár: Irene Mecchi, Jonathan Roberts, Linda Woolverton | Hudba: Hans Zimmer, Elton John | Produkcia: Don Hahn | Distribúcia: Walt Disney Pictures | Štúdio: Walt Disney Feature Animation | Rozpočet: 45 miliónov $ | Tržby: 862,017,776 $ ||

Lovci duchů (2005) (seriál)

|| Scenár: Eric Kripke | Hudba: Jay Gruska, Christopher Lennertz | Produkcia: Eric Kripke, McG, David Nutter, Rober Singer, Kim Manners, Sera Gamble | Distribúcia: The WB, The CW | Štúdio: Kripke Enterprises, Warner Bros. Television, Wonderland Sound and Vision || Aj keď Supernatural svojim dejom možno neohúri, svojou atmosférou trošičku určite podmaní. Mysteriózne a hororové prvky fungujú na jedničku, i vďaka skvelému soundtracku. Triky sú na seriál viac než obstojné, takže ja si hovorím: Prečo nie?

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

|| Scenár: Eli Craig, Morgan Jurgenson | Hudba: Michael Shields, Andrew Kaiser | Produkcia: Morgan Jurgenson, Albert Klychak, Rosanne Milliken, Deepak Nayar | Distribúcia: Maple Pictures | Štúdio: Eden Rock Media, Looby Lou, Reliance Motion Picture Company, Urban Island | Rozpočet: ? $ | Tržby: 3,992,989 $ || Šialená komédia na horor, viacmenej sebaironickým tónom. Najväčšiou prednosťou filmu je, že sa sám nebere vážne. Na pár naozaj vtipných momentov a okrem dobrého základného motívu dvoch kvázi nevynních sedliakov celkom !priemerné! céééčko. Ešte trochu som to mohol brať menej vážne, a bola by to slušná zábava. :)

Mentalista (2008) (seriál)

|| Scenár: Bruno Heller | Hudba: Blake Neely | Produkcia: Charles Goldstein | Distribúcia: CBS | Štúdio: Primrose Hill Productions, Warner Bros. Television || Dostal som sa niekam na začitok 3. série, aj to len obdobným sledovaním. Zo začiatku silný motív hlavnej postavy sa stále viac strácal z pozornosti, až ho scenáristi takmer vypustili. Tak začal Mentalista trpieť silnou epizódnosťou, ktorá je dobrá akurát tak do telky pre tých, ktorý nepotrebujú silný príbeh, len zapnutú telku, kde sa niečo slušné predsalen deje.