• Pohádka

Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic (2022) (TV film)

Filmy/dokumenty tohoto typu mám rád, ale tohle byla neúprosná nuda. Navíc ty nesmyslné kecy, co ze sebe valili? Přehrané, nepřirozené a na konci ty oči namalované jakože brečí? Vrchol trapnosti

Spider-Man: Bez domova (2021)

Mám smíšené pocity, na jednu stranu to byl opravdu odlišný (a významný) film od Marvelu, nebyl to jen tupý humor a akce, ale bylo to dost emocionální, mělo to hloubku, mělo to myšlenku, mělo to svůj vývoj a přesah do toho morálního či psychologického spektra. Skutečně to byl vývoj té postavy a bylo to dobře udělané a musím podotknout, že i dobře zahrané od Toma. Na druhou stranu jsem nedostal nic, co bych nečekal, nebyl jsem ničím vyloženě nadšený (pokud teda nepočítám tu scénu, na kterou jsme všichni čekali, kterou následovalo běsnění a jásání plného sálu, z čehož jsem měl husinu po celém těle) zkrátka mě na tom nic neoslovilo tak, že bych to chtěl vidět ještě mockrát. Taktéž si toho film strašně moc vzal na zpracování a nezvládal to ukočírovat, takže tam byly skoky a prohlubně, což tomu filmu hodně ubírají na kvalitě a celkově z toho filmu mám pocit, že je to jen hra nebo nějaká sranda a že ten film nemůžu brát vážně.

Poslední souboj (2021)

Já nevím. Tenhle film pro mne v tomhle roce byl jeden z těch nejočekávanějších. A po jeho shlédnutí mám rozdělené pocity. Na jedné straně je skutečně originální příběh, skvěle zpracování té historičnosti (která je tak vyzvyhovaná a chvályhodná (a to oprávněně) - ponurá nálada, barvy, hudba) a nakonec i samotný závěrečný souboj, který byl skutečně brutální a šťavnatý. Avšak na druhé straně je délka filmu, která je docela úďesná. Děj moc natahovaný, moc rozvedených, zkrátka nudný a to samé by se dalo říci i o postavách, nezajímavé, bez jiskry. Jediný, komu jsem fandil, byl Matt Damon, ale to čistě jenom kvůli tomu, že ho mám rád jako herce.

Duna (2021)

Bože, nic tak strašného jsem dlouho neviděl. Tohle má být ten přelomový trhák, na který se tak horlivě čekalo? Nudný, bezduchý, nic neříkající film. Postavy téměř nezajímavé, bez emocí, uřvané až upištěné. Ten film nemá absolutně srdce nemá duši, nemá pražádnou vypovídající hodnotu. Tolik nesmyslů, tolik pitomostí. Ten film byl natočený jenom čistě kvůli té vizualizaci, která navíc v 97% vykrádá či kopíruje 10, 20, 30 let staré sci-fi filmy či hry. Nemá to žádný hlubší význam, ten film vůbec nic neznamená. A ten finální soubouj 1v1? To jako mělo být myšleno vážně? Vždyť to byl vrchol trapnosti! Místo aby to byla epická přehlídka nějaké dobré a nové choreografie, tak se tam liskají a tváří se strašně nadšeně, jaký je to vynikající bojovník? Směšné.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Zajisté je to jeden z největších fenoménů, jaký současný divák může zažít, přičemž tím velkým boom je přítomnost her a jejich způsob hraní. Soutěživost je v lidském životě od pradávna a zvědavost, kdo je ze všech nejlepší, ještě déle. Avšak to, co mě do tohohle seriálu pohltilo jsou herecké výkony a taky naprosto fascinující ztvárnění všech lidských projevů charakteru v nouzi, jak od obětování se, laskavost či naprosto odporná podlost, zkrátka je tenhle seriál pro mne psychologické drama. Ačkoliv v tomhle ohledu jsou kvality skutečně špičkové, na plný počet hvězd to zkrátka není a hlavním důvodem, je přítomnost vedlejší dějové linky o policistovi, který pátrá po svém bratrovi a původu her, což pro mne osobně je neuvěřitelně nudné a zbytečné.

Coco (2017)

Já nemůžu uvěřit svým očím, co jsem právě viděl. To je tak naprosto krásný a úžasný film s tak přenádherným příběhem, že 95 % veškeré kinematografie tomuhle nesahá ani po kotníky. Za mě rozhodně nejlepší animák, jaký jsem v životě kdy viděl. Na tohle budu vzpomínat hodně dlouho.

Princezna zakletá v čase (2020)

Můžu se zeptat, co na tom všichni mají? Naprosto neoriginální a předvídatelný příběh. Film samotný vykradá nápady a prvky filmů jiných. Hlavní postavy nesympatické až otravné. Špatný střih, hloupě napsané dialogy, nevtipný humor, prostě velké zklamání na to, jaké to mělo ohlasy. "Viděli jsme se jednou před osmi lety, takže jak je možné, že mě nemiluješ?" 🤦‍♂️

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Za všechny ty filmy, o které jsme minulý, ale i tenhle rok přišli, je tohle úžasná náhrada. Za poslední dobu mi neudělalo nic větší radost, než že jsem mohl všechny vidět zase společně, ale to nemyslím jen hlavní šestici, ale také hromadu vedlejších postav. Jde o důkaz, že přátelství je opravdu něco nepřekonatelně cenného a tohle byl jeden z nejlepších seriálů všech dob, co měl srdce. Asi ho jdu znovu celý zkouknout :D

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Po druhé sérii jsem musel dát pět hvězdiček, ani jsem nemrkl a tenhle seriál jsem naproto žral a miloval, ale teď v průběhu série páté musím o jednu snížit. A to kvůli délce, každý díl, který trvající hodinu je zkrátka kapku moc, častokrát je to za takovou dobu nezáživné a únavné. Myslím, že 40 minut by tomu sedělo lépe. A pak taky silná repetivnost obsahu každé serie. Každá z nich je v podstatě o tom samém a začíná to diváka už opravdu nudit. Začalo to třetí sérii, čtvrtá se trochu vyzvedla zase zpátky na vrchol a to zejména díky Adrianu Brodymu, který byl zde opravdu luxusním obrazem a hlavně jeho jazykem, co jsem v sedmém nebi každou vteřinu, co se on objevoval na obrazovce. A teď i pátá série, která je pro mě osobně tou nejnudnější a taky už víceméně zbytečnou a dokoukávám to jen čistě z povinnosti neboli se aspoň snažím, protože téměř pokaždé usnu. Ale jinak postavy jsou naprosto parádní, není nikoho, kdo by se mi nelíbil nebo mi tam neseděl a taktéž samotná výprava je úžasná, přesně v takové době bych já chtěl žít.

Ztracen v džungli (2017)

Ačkoliv tvář Daniela Radcliffa bude navždy spojována s postavou Harryho Pottera, je upřímně milé vidět, že nezůstal jen u téhle role a snaží se herecky prosadit i v jiných snímcích, zvlášť, když, jak je vidět, je ochoten pro roli a co nejlepší působení na diváka udělat své životní maximum.