• Pohádka

My z Kačerova (1987) (seriál)

Největší láska mého dětství, ale i dospívajícího věku, přečetl jsem stovky komiksů několikrát dokola ❤️

Návrat do budoucnosti (1985)

Jedna z nejlepších, nejhezčích, nejpohodovějších, nejnadčasovanějších, nejpromyšlenějších, nejpromakanějších, nejsympatičtějších filmových trilogií všech dob s naoroto úžasným příběhem, ke kterému se vždy s láskou vracím a vždycky všechny tři filmy si dám hezky najednou, protože je jedná o opravdu neskonalé dílo.

Tenet (2020)

Tak nový Nolanův snímek spatřil světlo světa a já jakožto jeho správný fanda jsem se znova těšil jako malé děcko. Slyšel jsem, že film má být přelomový, že nic podobného jsme ještě nikdy neviděli a určí na dlouho dobu dopředu, jak by se měly filmy natáčet, ale je to skutečně tak? Herecké obsazení bylo velice solidní, Pattinson ukázal, že umí i hrát, jejich pohyby a grimasy mě utvrdili v tom, že s výběrem herců jsem spokojen. Hudba, i přes smírnou absenci Zimmera, byla luxusní, ale co film jako takový? Na jednu stranu jej opět považuji za geniální a nadlidsky promyšlený, ale zároveň mám z něj takové divné pocity. Bylo to opravdu zapotřebí? Neurval si Nolan až velké sousto? Film se dle mého názoru snaží být přelomový až moc. Cítím se nesvůj až přímo nervózní, jak nedokážu pořádně ze sebe vypravit, jak se cítím, jak na mě film zapůsobil, jaké z něj mám pocity. Začátek filmu považuji za trochu nezdařený s tím, kolik se tam toho děje a jak moc tam jsou přeskoky mezi různými dějí a postavami, příliš chaotické. Předpokládal jsem, že jej na poprvé vůbec nepochopím, ale nakonec se v tomhle ohledu cítím docela obstojně, myslím si, že jsem pochopil víc, než 3/4, navíc dost věcí bylo předpověditelných. Abych řekl pravdu, tak jsem čekal o trochu víc, a po prvním shlédnutí jsem uvažoval jen o čtyřech hvězdách (což se mi u Nolana stalo poprvé), ale nakonec dávám celých pět a to z několika důvodů; kvůli samotnému Nolanovi, protože jej uctívám a je prostě řemeslně úplně jinde než ostatní; kvůli tomu, co film samotný má představovat a taky kvůli tomu, že je to taková předtucha do budoucna, protože už mnohokrát se mi stalo, že Nolanův film se mi nejvíc líbil třeba až na této projekci a myslím, že to tady bude podobné; čím víckrát jen uvidím, tím ho víc ocením.

Warrior (2011)

Tohle je naprosto famózní zážitek pokaždé, když se na to koukám, a že se na to koukám hodně často. Tenhle snímek ještě spolu s jedním zápasí o první místo mých naprosto nejoblíbenějších filmů. Už když člověk vidí prvních pár vteřin začátku filmu je mu jasné y že uvidí něco nezapomenutelného. Naprosto suprové výkony všech herců, za mě Toma Hardyho ten zatím nejlepší ze všech, které kdy předvedl. Opravdu hodně silnou stránku tady má hudba, která je dost netradiční a nikde jinde takovou nezažijete, ale navždy se vám vryje do paměti. Naprosto nádherný dojemný příběh, který prožíváte společně s hlavními aktéry, cítíte jejich životní situaci a každému z části fandíte. K tomuhle dílů jde říct tisíc slov a zároveň žádné, protože pocity tady z tohohle lze jen stěží popsat. Ještě bych snad podotknul, že cvičící/trénující scény prolínající životy obou hrdinů společně s Beethovenem se stala jednou z mých nejoblíbenějších a hlavně tou nejmotivovanější v historii filmu, díky které mám chuť se hýbat a pracovat na sobě.

Národní třída (2019)

Snímek zajímavý, ne že by byl špatný, jen je prostě tak nějak úplně o ničem.

Terminátor: Temný osud (2019)

Na tomhle se opravdu podílel James Cameron? On tohle dovolil? Potom mám strach, jak nám bude naservírován druhý Avatar. Na celý snímek jsem se musel podívat nadvakrát, protože na jeden pokus to bylo nesnesitelné a nemožné a i v té druhé části jsem nespočetněkrát bojoval, abych to nevypl znova. Nezáživné, nezajímavé, obsažené neskutečným množstvím klišé, zbytečností, pitomostí a všeho dalšího podobného. Raději zůstanu u druhého dílu, které mi dlouhá léta mého mládí naháněl strach, což tak mělo být, ne jako tady tenhle "výtvor"

1917 (2019)

Opravdu netradiční akční válečný snímek, který ve mně vyvolal smíšené pocity. Každopádně to "netradiční" není v žádném případě na škodu, spíš nám to představilo nový úhel pohledu a to doslova, kamera je z mojí stránky jedním z největších plusů, kdy se vlastně divák stane součástí děje nejvíc, jak jen to jde. Mezi zápory patří hloupost pana Blakea, kvůli které skončil jak skončil a mě to nutilo se chytat za hlavu. Dále jsem se ne zrovna párkrát podivil tomu, že Will nezemřel na jisté situace, po kterých by jistojistě zemřít měl, ale co už. A posledním záporem je samotný děj do prvních 3/4, kdy se tak nějak vleče, nic moc se neděje a tak celkově je to o ničem, ovšem záleží na člověku, každému se líbí něco jiného. Mezi klady kromě kamery patří opravdu detailní vyobrazení všeho okolo, krajiny, zákop, mrtvol atd, kdy to v člověku vytváří nepříjemnosti, při čemž v jiných filmem je to člověku tak nějak jedno, protože působení není nijak silné. No a konec byl opravdu parádní a doslova nervydrtící. Každá z postav svou roli zvládla na jedničku a svými všemožnými pohyby dokáží v divákovi vzbudil autentičnost. Myslím si, že 5* si to zaslouží.

Chaloupka na vršku (2006) (seriál)

Moc pěkné zpracování, stejně tak celkový vzhled přírody i samotných postaviček, roztomilé a velmi povedený dabing.

Le Mans '66 (2019)

Za mě naprostá jednička za rok 2019 a zároveň jeden z nejlepších filmů celé dekády. Velmi příjemné herecké obsazení, kterému to šlapalo jako snad nikde jinde ve filmu. Opravdu nádherné stroje s luxusními zvuky samotných vozů, kdy je člověk víc a víc zatnutý, když víc a víc ručička na tachometru stoupá a čím víc stoupá, tím je člověk do toho zatažený až po všechny citové vjemy, které vlastní. Zkrátka a jednoduše řečeno, tohle mistrovské dílo má to to cosi neurčité kouzelného, po čem se člověk po celou dobu sledování rozplývá.

Vikingové - Ledová panna (2020) (epizoda)

K jednomu z předešlých dílů jsem se vyjádřil dost negativně, což ale bylo způsobeno působením samotného seriálu, ale teďka musím říct, že jistá slova vracím zpět. Tohle byl jeden z nejlepších dílů za poslední série a to především po hudební a vizuální stránce, protože musím být upřímný, ale při samotném závěru jsem byl naprosto ohromený, protože takový průlet kamerou skrze led do podvodního světa, kde samotné valkýry přišly, aby Lagerthu odvedly do Vallhaly, tak to opravdu musím smeknout klobouk dolů. Všechno, emoce, postavy bylo tak jak má.