• Pohádka

Tahle země není pro starý (2007)

Docela zklamání. Těšil jsem se na závěrečnou vzájemnou přestřelku, duel, lov (říkejte si tomu jak chcete) tří mužů, kdy vzejde jen jeden živ, ale prostě ne, tvůrci si raději vybrali nudnější verzi.

Ambulance (2022)

Většina filmu se dá popsat jediným pubertálním slovem - chujovina. Závěr je už o něco lepší, kdy se stane pár věcí, které jsem nečekal.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Dnešní kinematografie, především ta Marvelovská mě už opravdu nebaví. Kdy to skončí? Kdy budou filmy opět tvořeny ze srdce a s cílem vytvoření nějaké hodnoty a ne jen vidinou peněz? Je to pořád to samé dokola a je to fakt už o ničem. Žádná pořádná nápaditost, žádná skutečná originalita, dialogy jsou napsané otřesně a bez špetky emoce a naprosto zbytečná příběhová linka. Příběh absolutně o ničem, prostě zbytečnost všech zbytečnosti. A ty barvy? To taky nebylo pěkné, vypadalo to neskutečně uměle. Thor měl konečně projít nějakým charakterovým vývojem a ono nic, prostě vyhozené peníze. Jediné malinké pozitivum, které by se dalo aspoň trošku pochválit, byl Christian Bale, který záporáka zahrál dost slušně a jeho vizuální ztvárnění bylo taky pěkné, až děsivé. Marcel si může do své kolonky úspěchů aspoň přidat dalšího slušného záporáka.

Stranger Things - Kapitola devátá: Hon na Vecnu (2022) (epizoda) odpad!

Je mi zle. Nejubožejší vykrádačka všeho možného. Absolutně jediný okamžik, který by byl aspoň trochu originální. Až trapné natahování nesmyslným tlacháním a naprosto zbytečnými scénami. Každý, kdo se na tomhle podílel by měl být stíháný za hrdelní zločin a měl by být veřejně popraven. Cokoliv, co má vypadat cool, tak v žádném případě není cool, protože je to nelogická sračka. Je to nekonečné peklo, kdy si člověk říká, že už to být horší nemůže, ale opak je pravdou. Tvůrci si vytírají p*del jakýkoliv rozumem a logikou. Něco, co začalo jako úžasný seriál, skončilo jako neskutečný odpad a žumpa. Mám zkažený celý den.

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Film byl jakž takž, ale spíše zklamání. Vůbec to nebylo o tom, o čem to mělo být, mělo to nakročeno k prozkoumání zajímavého tématu, ale úplně se na to vybodli a dali tam klasické utíkání před dinosaurama. CGI bylo dost špatné, spousta nesmyslů a hloupých lidských rozhodnuti, mohlo to být daleko lepší

Wonder Woman 1984 (2020)

Film s velmi zajímavou myšlenkou a konceptem, který má předpoklad být dobrým filmem, ale to opravdu není. Tvůrci zkazili všechno, co se dalo a vizuál je naprosto otřesný. Dnešní sedmnáctiletí studenti nějakého IT oboru mají tendenci vytvořit daleko lepší efekty nebo i ten blbý greenscreen, než co ukázal tady ten film. Tolik věcí by se dalo udělat stokrát lépe a to už ani nemluvím o smyslu na detaily, který zde naprosto zamrzl. Jediným opravdovým pozitivem je tady snad jen Pedro, jehož herecký výkon bylo to jediné, na co se dalo koukat.

Eternals (2021)

Dvě a půl hodiny naprosté nudy a znechucení. Neoriginální, nezábavné, nezajímavé, neúžasné, zbytečné. Ubohá vykrádačka jiných konceptů, plná nesmyslů.

Batman (2022)

Nolanovu trilogii zbožňuju, ale do tohohle jsem se zamiloval. Tohle je prostě splněný sen. Robert Pattinson každému svým hereckým výkonem zavřel ústa a stal se tímhle pro mě nejlepším Batmanem. Sice ne Brucem Waynem, ale to bude i tím, že v tomhle filmu neměl čas jej ztvárnit, což se jistě napraví v dalších dílech. Ale není to jen Robertem, ale i ostatní casting je naprosto skvělý a svou postavu každý dokázal zahrát a vžít se do ní naprosto brilantně, ale nejen svými gesty, ale obrovský podíl na tom mají i jejich hlasy, zejména Riddlera, ze kterého mě mrazí do teď. (If you are justice, please do not lie.) Zatímco u Nolanova Batmana je hudba geniální a tak nějak osudová, tady je jednoduše čistě epická a skladba Something in the way, nabírá úplně jiný rozměr. Temná a pochmurná atmosféra po celou dobu filmu taky neskutečně přidává na kvalitě a pro tuhle postavu se to více než hodí. Navíc zdejší ztvárnění Batmana jako mladíka a ne tak bojeschopného, kdy dostává rány, dělá z něj daleko lidštější postavu než se jeví v jiných filmech. Nevím, co k tomu dodat víc. Naprosto všechno je tady z filmařského hlediska fenomenálně odvedené a každá scéna či detail je tady skvostně, ať všichni záporáci, Batmanovy těžké kroky nebo i houpavá chůze za doprovodu klubové hudby a osvětlení. Je tomu už rok, co tenhle film vyšel a já jsem ho viděl asi 7x a úplně pokaždé si jej užívám stejně se vší parádou.

Kingsman: První mise (2021)

Tak moc jsem se těšil. Tak dlouho nám ten film byl upírán. A teď je tady. A musím přiznat lehké zklamání, protože to postrádá téměř veškerý styl kingsmanovství, co jsme viděli v předešlých dílech a z 90 % je to historicko válečné politikaření a ten samotný příběh je nic moc. Co ale musím pochválit, tak hudba výborná, epická. Kamera naprosto úžasná, podařilo se jí to zachytit stylem, jaký jsme doposud ještě neviděli a taky slušná choreografie. Pár scén bylo opravdu dobrých, ale na druhé strašně z nějakého nepochopitelné důvodu v některých scénách CGI hodně špatné. Postavy takové nemastné neslané, ale celkově je film naprosto nepředvídatelný a dost okamžiků by člověk nečekal a dost ho to zasáhne.