Americký ninja 5 (1993)

Když vypít pohár hořkosti, tak do dna. Bradley se drží zuby nehty, Dudikoffa nahradil malý spratek a snaha o humor působí spíš jako zoufalé chytání se stébla, když už příběh stejně jako souboje za moc nestojí. Pokud existuje nějaký další americký ninja, nechci o tom vědět.

Americký ninja 4 (1990) odpad!

Může být něco horšího než Bradley nebo Dudikoff? Bradley a Dudikoff v jednom filmu. Zní to skoro jako vtip. Jenže není. A ani Dudikoff chytající střely z kuše do zubů ho nezachrání.

Podoby lásky (1998)

Mozaika v níž se mísí dokonale reálné postavy s papírem šustícími figurkami, filmová klišé s civilní přirozeností, hloupé fráze s moudrostí, smích s dojetím. Některé ze zručně proplétaných dějových linií a vztahů bych si klidně odpustil, jiné mě nadchly (nejvíc asi Sean Connery a Gena Rowlands), některé postavy byly výtečné (Dennis Quaid, Gillian Anderson) jiné naopak nesnesitelné (Jon Stewart). Sice se to rozjíždí poněkud pomalu a těžkopádně, ale pak to najednou klapne, chytne a už nepustí. Přes všechen sentiment a smutek (někdy trošku prvoplánový) až nečekaně pohodová a optimistická podívaná, která se určitě z paměti nevytratí se závěrečnými titulky.

Americký ninja 3 (1989) odpad!

Davida Bradleyho by nespasil ani lepší scénář. A zbytek je učebnicová ukázka bolestného umírání fenoménu jakým byl akční film osmdesátých let...

Americký ninja 2 (1987)

Bude to horší než jednička? Bylo. I když pravda, na některé scény člověk jen tak nezapomene.

Na území žen (2007)

Příjemně civilní vztahové drama s reálnými vztahy, přirozenými reakcemi a sympaticky nehollywoodským zakončením, které nechává otevřené téměř všechny rozehrané vztahy. Jako by nám filmaři pouze na chvíli otevřeli okno a nechali nahlédnout do několika obyčejných životů i když přes tradiční mainstreamovou filmovou optiku. Občas nějaké to klišé a trocha sentimentu nerušila a byly vlastně taky tak trochu ze života. Po dlouhé době potěšila neokázalá Meg Ryan jako úplně obyčejná máma, a také Olympia Dudakis ve střídmě střižené roli babičky.

Americký ninja (1985)

I když je to svým způsobem klasika, vždy jsem dával přednost jiným borcům akčních osmdesátek, a že bylo z čeho vybírat. Dudikoff mi navíc nikdy nepřšel věrohodný ani jako herec, ani jako typ akčního hrdiny. A ninjáren bylo tehdy také plno a to zábavnějších i akčnějších. Takže nač byste tím měli ztrácet čas. Raději se poohlédněte jinde..

Šerif a mimozemšťan (1979)

Starman, E.T. Mimozemšťan a klasické mlátička Buda Spencera v jednom? Vypadá to jako zajímavý mix neslučitelných chutí. Výsledkdem je však fádní nuda, kterou nedokáže oživit ani těch pár vyjímečně vtipných momentů a bohužel ani nostalgie a jeho umístění mezi dětské filmy. V osmdesátých letech možná u capartů fungoval, o třicet let později už to však neplatí.

Já jsem ty a ty jsi já (2006)

Pohodová jednohubka na téma, které není nijak nové ani překvapivé stejně jako mnohokrát použitá dějová kostra, obvyklé rekvizity nebo notoricky známé situace. Není lepší než třeba Freaky Friday, ale netlačí na pilu, neháže ramena, občas potěší slovními výměnami, občas nějakým vtípkem a co je základ, má sympatickou dvojici, která věrohodně zvládla výměnu těl.

Neuvěřitelná láska (2009)

Akshay Kumar sice vypadal a choval se jako primitiv, ale občas jako zábavný primitiv, Kareena Kapoor nedokáže oslnit krásou jako to umí třeba Aishwarya Rai nebo Priyanka Chopra, ale do role protivné harpie na zabití sedla tak dokonale, že uvěřit jí závěrečnou proměnu bylo nemožné. Největší úspěch, největší salvy smíchu a dokonce potlesk v sále si tak vysloužil Sylvester Stallone ve svých dvou geniálních miniaturních výstupech, zejména pak za ten druhý balancující na hranici sebeparodie. Jinak to je typický rozmáchle pozlátkový Bollywood se vším všudy. Prostoduchý naivní humor, spousta písniček a tanečků, všechno dokonale vypulírované, blyštivé a samá cetka, vymydlení a jakoby z lifestylových časopisů vysypaní herci, přehrávající tak, že balancují téměř na hranici klasické sennettovské grotesky. Zkrátka jako by Malý televizní kabaret s Dvořákem a Molavcovou natočil Michael Bay v produkci Elle a Cosmopolitanu. Což znamená, že buď přijmete tradice a budete se bavit nebo ne a pak budete s kritickým okem rozšířeným neskutečně trpět. Volba je na vás.