Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Na Šíleného Maxe jsem do kina nešel a nelituji toho. Ve filmu sice byly krásné vizuální efekty, ale po celou dobu sledování jsem čekal na nějaký bod zlomu, který pořádně ani nenastal. Jen honění se v autech, střílení a výbuchy. Do půlky jsem se nudil a od půlky jsem byl znechucený. Dávám 20% za kvalitní zpracování.

Hodina pravdy - Černobyl - nultá hodina (2004) (epizoda)

Vždycky mě zajímalo, jak to s Černobylem vlastně bylo a v tomto dokumentárním pořadu je konečně celá katastrofa skvěle zinscenovaná. Za vznik katastrofy evidentně mohl tehdejší komunistický režim, který udělal z hlavního inženýra Anatolije Ďatlova člověka hledícího na produktivitu místo na kvalitu a bezpečnost. Obecně se mi nelíbí, že člověk získává elektrickou energii z jaderných elektráren. Naštěstí se dá dnes získávat z větru a slunce a tak doufám, že tento způsob bude do budoucna převažovat.

Lemmy Forever (2010)

Po smrti Lemmyho mi kamarád a zároveň fanda hudební skupiny Motörhead řekl, že tento životopisný dokument prostě musím vidět. Byl jsem překvapený tím, jakou byla tato rock and rollová hvězda osobností. Byl obrovskou inspirací pro Metallicu. Ozzymu napsal text k písni Mama I'm coming home. Jediné co ho kdy zajímalo byla muzika, ženy, alkohol, drogy a jeho sbírka zbraní a vojenských předmětů. Je až neuvěřitelné kolik toho jeho tělo vydrželo. Dožil se sedmdesáti let a zanechal velký odkaz. R.I.P. Lemmy Kilmister.

Zažít Woodstock (2009)

Navzdory naprosté nepřipravenosti pořadatelů s účastníky, proběhl jeden z nejlegendárnějších hudebních festivalů všech dob. Woodstock bych chtěl zažít. Škoda, že je éra hippies už za námi. Jinak film mě skvěle pobavil, nemám co bych vytknul.

Mandragora (1997)

Dvě hvězdy uděluji čistě za téma, kterým se psychologické drama zabývá. Přesto, že film považuji za béčkový a ne příliš povedený, tak mě zaujalo téma a děj. Škoda, že se snímku neujal talentovanější režisér.

Herkules v New Yorku (1970)

Na Herkula v New Yorku jsem se po přečtení biografie Total Recall prostě musel podívat. Český divák je díky skvělému dabingu Pavla Soukupa ošizen o Schwarzeneggerův anglický dabing. V té době totiž Arnold neuměl tak dobře anglicky a kvůli jeho silnému germánskému přízvuku musel být nadabovaný. Jeho nové anglické znění ale vůbec nesedělo k jeho postavě a film tak ztratil pro američany na důležitosti. Arnold se proto rozhodl naučit perfektně anglicky a skutečně toho dosáhl díky mnoha kurzům na kalifornské univerzitě. Tímto filmem pro Arnolda vše podle mě začalo. Přesto, že se film nedostal do kin a byl pro některé odsouzen k neúspěchu jsem se zasmál a líbil se mi. Vnímám ho zpětně jako výborné zachycení Arnoldovy sportovní formy. Je nutné vnímat co pro populárního akčního herce tento snímek znamenal, kolik let příprav a snění tomu předcházelo. Ano je to béčková blbina k zasmání, ale jsem nesmírně rád, že byla natočena. Herkules v New Yorku je zfilmovaným důkazem toho, že chybami se člověk učí.

Ant-Man (2015)

Kdo by si nepřál vlastnit oblek, který dokáže zmenšovat a zvětšovat? Já teda ano. Ant-Man si při sledování zcela získal moji pozornost, která mi vydržela až do konce. Bavil mě příběh, bavili mě herci a vůbec film byl pro mě zábavnější než mnoho jiných sfi-fi od Marvela. Uvidíme, jak na tom bude pokračování. Už se na něj těším.

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Hotel Transylvánie 2 mě oproti prvnímu dílu přišel o mnoho vtipnější a zábavnější. Nejvíce mě rozesmálo želé, které muselo jet vedle pohřebáku na skůtru. Co dál bych k tomu dodal? Prostě super odreagovací animovaná komedie pro dospělé a pohádka pro děti.

Šéfkuchař na grilu (2014)

Tohle je opravdu ten nejluxusnější film o jídle, jaký jsem kdy viděl. Nedávno jsem se díval na Dokonalého šéfa s Bradley Cooperem a chybělo mi tam to pravé „labužnictví“. Slyšel jsem, že ve filmu Šéf je spousta pochutin, tak jsem si na sledování raději připravil jídlo, abych tolik neslintal. Dobře jsem udělal.