Máš ji! (2018)

Po dlouhé době velmi přijemná komedie, která mě ke konci překvapila možná víc ,než bych čekal. Proto jsem se rozhodl udělit o hvězdu více. Hodnocení: 77%.

Solo: Star Wars Story (2018)

Společně s Rogue One je Solo další film, který je s naprostým přehledem lepší než nové Epizody VII a VIII. Velmi milé překvapení! Hodnocení: 75%.

Bláznivá pětka (2016)

Příjemná, ale ničím zajímavá komedie. PS: Scéna u skútru je nádherná. Hodnocení: 65%.

Sociální síť (2010)

Čístý klenot do už tak luxusně vyplněné Fincherovi vytríny. Herecky přesné a režie je vybroušená jako diamant. S klidem můžu říci, že jde o kultovní film. O sociální síť s názvem Facebook v tomto snímku vůbec nejde. Je to příběh o vztazích mezi lidma, kteří stojí za vytvoření největší sociální sítě na světě. Je to příběh o lidech, kteří mají společný cíl, ale přitom jsou uplně odlišní. Jesse Eisenberg a Andrew Garfield hrají neuvěřitelně přirozeně a totéž platí i o Fincherovi, který tento film natočil vlastně úplně obyčejně. Fincher si na nic nehraje, tentokrát nás nechce překvapit závěrečným, emocionálním šlehem, při kterém nebudeme moci ani vydechnout jako to bylo v případě jeho předchozích snímků. Film, který prakticky nemá konec, protože je to nekonečný příběh. Fincher nám krásně nastínil jak to mohlo vypadat a díky tomu si můžeme lépe představit další sled událostí, které se Zuckerbergovi a ostatním lidem, kteří mají Facebook na svědomí staly, udalosti, které se právě teď dějí a které se dít teprve budou. ,,Kdybyste vymysleli Facebook-vymysleli byste Facebook,,. Hodnocení: 98%.

Cizinec ve vlaku (2018)

Liam Nesson a Collet-Serra začínají dost vážně kopírovat sami sebe a to mě mrzí nejvíc. Konec filmu jsem uhodnul už nějak ve 25 minutě filmu což asi nebyl úplně záměr snímku. Dále mě mrzí, že je ve filmu strašný digibordel, ve kterým by se nevyznal ani Zack Snyder (nic proti němu nemám, je to jeden z mých oblíbených režisérů). Zas takový průser to není, ale ztrácí to dech jako samotný Liam, na kterém se stáří bohužel podepisuje, ale jeho charisma je tam pořád a to je hlavní! Hodnocení: 53%.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Jedna z největších akčních filmových jízd! Chemie mezi postavami v týmu Ethana Hunta je proště neskutečná! Má to vtip, má to spád, má to dravost a ani na chvíli snímek nepoleví. Už třetí MI byla naprosto výborná a Mission: Impossible - Ghost Protocol potvrdila kvalitu této série, která stále zraje jako víno. Hodnocení: 86%.

Black Panther (2018)

Další povedená marvelovka, která velmi rychle odsýpá a má velmi sympatické obsazení. Wakanda je krásná, ale bohužel ne moc využitá. Co naopak chválím jsou záporáci Michael B. Jordan, kterému budete chvílema i fandit a také Andy Serkis, kterého jsem si snad užil úplně nejvíc, protože ten chlap je prostě živel. Jako taková menší příprava na Avengers: IW to funguje skvěle. Hodnocení: 76%.

Pásky z Nagana (2018)

Po tomto dokumentu se cítím jako ten nejhrdější Čech! Nejlepší sportovní dokument jaký kdy vznikl! Hodnocení: 97%.