Mariňák (2005)

Celkem fajnový film, který má opravdu výborný začátek, který sleduje život osamělých mariňáků, hladových po boji v terénu a toužících vystřelit ze svých zbraní. Bohužel ke konci už film pomalu ztrácí dech a ten správný náboj, který zdobil právě začátek filmu. Jake Gyllenhaal opět výborným tahounem celého snímku. Film z válečného prostředí , který má své kouzlo a není tak monotónní jako jiné válečné filmy. Proto si film nakonec ty 4* odnese. Hodnocení: 75%.

Sázka na nejistotu (2015)

Musí se nechat kvalitní režie a obsazení, ve kterém byl takové malé překvapení Steve Carell, který je známý především pro svoje většinou průměrné komedie. Tady Carell ukázal, že hrát opravdu umí i ve vážné roli. Bohužel pro člověka, který moc nemusí ekonomiku (marketing , účetnictví apod.) to bude nuda jako pro mně. Navíc je zde mnoho pojmů, které nejsou vysvětleny a člověk, který se v ekonomice moc nevyzná vůbec nemusí vědět o co v tomto filmu vlastně jde. Párkrát jsem se ztrácel a to jsem se fakt snažil snímku těch 130 minut věnovat na 110%. Řemeslně je to všechno okey, ale já si tento film moc neužil. Hodnocení: 66%.

Cesta do zatracení (2002)

Velmi dobrý film se skvělým obsazením a dokonalou režií výborného režiséra Sama Mendese, který je v tomto oboru mistr. Scéna v dešti kdy se tváří tvář setkají Tom Hanks a Paul Newman je minimálně za 5* zbytek filmu je bohužel jen za 4*. Nicméně jsem se bavil mistrovsky a rozhodně jsem si tento snímek nepustil naposled. Hodnocení: 84%.

Poslední samuraj (2003)

Krásný film, který má asi nejlepší výpravu kterou jsem kdy viděl. Japonské prostředí je opravdu nádherné a podtrhává skvělý zážitek z filmu stejně jako hudba Hanse Zimmera. Tom Cruise je velmi přesvědčivý a Edward Zwick zvládá natočit precizně každou scénu. Je vidět, že na tomto filmu si dali tvůrci hodně záležet a výsledek je ohromující. Hodnocení: 85%.

Magnolia (1999)

Krásný film, který má úplně všechno ! Je to tak originální a poutavé, že byste ani neřekli, že tento film má tři hodiny. Po dlouhé době opravdu velmi příjemný filmový zážitek, který si nesmíte nechat ujít. Hodnocení: 87%.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Chytré, výborně natočené, vtipné, výborně zahrané, svižné a krásně podané ! Při takové kombinaci nemůžu jinak než napálit plný počet. Jeden z filmů, na který se můžu dívat kdykoliv a nikdy nepřestane bavit. Hodnocení: 95%.

Rozsudek smrti (2007)

Velmi milé překvapení. Wan dokazuje, že kromě hororových snímků ( ve kterých je asi nejlepší ) umí natočit i celkem slušný a brutální akční nářez kde si Kevin Bacon s nikým nebere servítky. Moc jsem tomu nevěřil, ale tento film se dost povedl ! Kdyby nebylo toho občasně hloupoučkého scénáře a té hnusné vyblité barvy se kterou Wan pracuje ( asi naschvál, ale mě se nelíbila ) možná bych hodnocení navýšil, ale i tak je tento film velmi slušná práce se skvělou a napaditou akcí ( scéna na parkovišti ). Hodnocení: 73%.

Strážci - Watchmen (2009)

Nekompromisní komiksovka, která většině snímkům od MARVELU s přehledem natrhne prdel ! Hodnocení:87%.

Jack Reacher: Nevracej se (2016)

Kouzlo prvního dílu je už bohužel pryč. Jack to sice napodruhé zvládl, ale dost těžkopádně. Škoda. Hodnocení: 65%.