Valiant (2005)

Má to bezvadný nápad, ale špatný scénář a otřesnou animaci... Bohužel nevyužitý potenciál, kdyby to udělal Pixar nebo Dreamworks, bude to pecka.

Vzhůru do oblak (2009)

Už je to skoro klišé, ale Pixar zatím prostě dělá ty nejlepší animáky (ano, občas se jim někdo vyrovná, ale jsou to výjimky). A ani tady, v bůhví kolikáté pixarovce, se nesekli. Opět ideální mix filmu pro děti a filmu pro dospělé, akurátní poměr humoru, napětí a sentimentu, sympatické postavy, které se umí chovat, skvělé psisko Pavla Lišky (asi se mi nikdy nepodaří doopravdy vlastnit psa, který by mluvil jeho hlasem, co?) a žádné proslovy s moralitami. Ač už na nové pixarovky neběžím do kina hned, jak do něj vlezou, ale počkám si klidně i rok (to se mi stalo už s Wall-Em a teď i s Up), nikdy mě nezklamou. Tleskám.

Dokonalý svět (2010) (seriál)

Tady se a priori nadává na všechny seriály, které vzejdou z české produkce, ale proboha, hodnoťme objektivně, podle toho, jak seriál vychází ve srovnání s konkurencí. V první řadě, Dokonalý svět obstojí technicky, protože je to jeden z mála seriálů (s Okresním přeborem a oběma Kriminálkami), na který se dá koukat - slušná kamera, normálně nasvícené, kulisy nejsou z bakelitu a často i v exteriéru. Ano, stejně jako všechny seriály je i DS příšerně nazvučen, ale na to jsme si jaksi zvykli a stojíme k televizi nastavení uchem... Scenář je prostě průměrný, ale má tu nespornou výhodu, že než aby ho chladně a bez zájmu spíchl kolektiv tv pisálků, napsala ho žena, která si světem módy prošla a vložila do něj něco autentického a psala ho s nadšením. Herci jsou vybráni sympatičtí, naštěstí se neobjevují žádní typičtí seriáloví lumeni. Koukat se na to prostě dá, místy hloupé, místy vtipné, na české poměry nadprůměrné. A kdo tu o tom píše, aniž by se pořádně zamyslel, nebo to vůbec viděl, nebo si uvědomil kontext nejen české seriálové tvorby, než to hodnotil, je vůl.

Lítám v tom (2009)

Milý obyčejný film, který si pohrává s osudy několika uvěřitelných postav, ale nemá zapotřebí s nimi dělat nějaké divy a kotrmelce apod. Reitman zvládl vykreslit všechny situace uvěřitelně a měl šťastnou ruku při výběru herců, takže vznikl zajímavý a chytrý film, který ovšem bude brzy zapomenut, protože v něm není nic, co by mělo přetrvat.

Yes Man (2008)

Mám Jima Carreyho moc rád, ale oklikou se výhýbám jeho grimasoidním klasikám. A jsem rád, že humor v Yes Manovi je vkusný a kvalitní, takže mě přece jen maličko zamrzelo, že tady Carrey nehrál úplně civilně, tak, jak víme, že to umí skvěle. Ale pořád je pravda, že jak zestárl, trochu se zkrotil:-) Párkrát jsem se upřímně a hlasitě chechtal, Zooey taky zbožňuju a ten nápad je sympatický, takže solidní tři hvězdy za komedii, která pobaví, ale brzy bude zapomenuta.

500 dní se Summer (2009)

Netřeba moc komentovat - nejlepší romantika roku, skvělý scénář, sebevědomá režie a dokonalý Joseph Gordon-Levitt. To se musí vidět. Ne, pardon, zažít!

Dedication (2007)

Zvláštní, poměrně syrový film o jednom podivném vztahu perfektně funguje. Je to opravdové, upřímné, drsné a krásné.

Všude dobře, proč být doma (2009)

Od Mendese jsem čekal trochu víc, přesto je Away We Go filmem, který potěší a nijak výrazně nezklame - sympatická road movie o jednom zamilovaném páru, to je vždycky hezké vidět:-)

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Pořád stejně primitivní, šablonovité a jednoduché, ale postavené na náramně vtipné situační komice, takže to funguje přesně tak, jak má.

Počátek (2010)

Nádherný velkofilm Christophera Nolana se dotýká něčeho serióznějšího a intelektuálnějšího, než je jen žánr sci-fi akčňáků, ale přesto z filmu čpí radostná touha jednoho vizionářského kluka natočit chytrý akčňák. Stačí vidět jednou, ale je to jeden z těch nejlepších Hollywoodů poslední doby.