X-Men (2000)

Úplně lehounce nadprůměrná komiksová adaptace, spíš díky zbabraninám jako Daredevil vyčuhuje. Poměrně solidní scénář sráží málo lákavé akce a nepříliš zajímavý herci ve vedlejších rolích, které ale spolehlivě vykompenzuje trio Stewart, Jackman a McKellen. Už se těším, až si dám dvojku, snad bude ještě o trochu lepší!

Daredevil (2003)

Neskutečně nudný a béčkoidní komiksový film, v němž je všechno špatně - akce, triky, obsazení... A je to škoda, protože Daredevil jako takový je příjemně temný a docela netradiční, jenže ve filmu se to všechno ztratilo. Dvě hvězdičky za to, že to je Daredevil a za camea Kevina Smithe, Stana Leeho a Franka Millera. Najděte je;-)

Defendor (2009)

Strašně smutný, ale neuvěřitelně krásný a dojemný snímek o jednom nešťastném chlapíkovi, který potřebuje najít Kapitána průmyslu. Víc není třeba říkat, to stojí za to vidět.

Strážci - Watchmen (2009)

Watchmeni se velmi věrně drží kongeniálního Mooreova komiksu, jen občas se něco málo škrtlo, lehce posunulo či trochu změnilo, většinou jsou však i repliky doslovné a některé obrázky cituje Snyder doslovně, stejně jako ve Třístovce. Mám pocit, že od tohohle se ani Moore nemusel distancovat, ale on už to dělá a priori, aniž by film vlastně viděl... Každopádně Watchmeni fungují i bez znalosti předlohy, mají skvělé obsazení, vizuální dokonalost a strhující hudební doprovod. Pro mě jednoznačně nějlepší komiksový film všech dob, ať se jde Batman bodnout.

Užívej si, co to jde (2009)

Woody vyměnil sám sebe za úžasného Larryho Davida a k neuróze přidal ještě agresivitu, pesimismus a nihilismus. A skvěle to funguje, v protikladu s naivní a hloupou Evan Rachel Wood rozehrává Allen klasický sen každého kluka - krásnou holku jen pro sebe, příběh Pygmalion po milionté... A chvílemi se zdá, jako by Woody snad i bilancoval, protože Boris tak nějak celou dobu balancuje nad hrobem, ale pak se přidají vedlejší postavy a je z toho komická jízda par excellence, takhle vtipný Allen tu už pár let nebyl a já jsem strašně rád, že se do New Yorku vrátil právě tímhle filmem!

Tlumočnice (2005)

Trošku přestřelili s tím patosem - kdyby to snad bylo podle skutečných událostí, dalo by se to prominout, ale tady ne. Mohl z toho být solidní politický thriller, takhle je to jen "akademická nuda", jak trefně napsal POMO.

Paříž (2008)

Potenciál dnes tak populární (nebo už to možná odeznívá?) mozaiky osudů jednotlivých lidí, jejichž životy se tu více, tu méně propojují, zůstal v Klapischově Paříži nevyužit. Možná proto, že se za celé dvě hodiny vlastně tolik nestane a mnoho příběhů zůstane otevřených. Možná proto, že ač jsou některé postavy zajímavé či sympatické, jsou stále příliš ploché. Klapisch totiž nasadil tak pomalé, melancholické tempo, že to nedovoluje rozehrát s jednotlivými osudy nějaké výraznější příběhy.

Zakletý v čase (2009)

Eric Bana a Rachel McAdams spolu fungují bezvadně, ale film se bohužel nemůže měřit se svojí knížní předlohou. To je sice pochopitelné, ale ty škrty a změny, kterých je hodně, neudělal scenárista Rubin příliš zdařile, takže strašně moc situací nevyzní s plným potenciálem, jsou nedořečené nebo zmatené a trochu nepřehledné. A to je škoda, protože se jedná o velmi silný příběh. Kdyby tak film mohl mít delší stopáž, dalo by se lecos změnit, jenže to by asi odradilo spoustu diváku, ergo i producenty. Kdybych nečetl knihu, možná bych šel na čtyři hvězdičky, takhle jen silnější průměr.

Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny? (2009)

Výtvarně nádherný film s příjemným námětem (á la Číslo 9) bohužel nefunguje ani jako rodinná pohádka, ani jako surreálný horor pro dospělé (což by mu slušelo mnohem víc). K tomu prvému chybí alespoň náznak humoru či hravosti, tomu druhému pak zase škodí přílišná nablblost postav, hlavně těch kladných. Takže je ten pěkný nápad pohřben pod snahou zalíbit se všem, kvůli stupidním hláškám a nepříliš podařenému dabingu, což je velká škoda.

Město žen (2009) (seriál)

Poměrně sympatický, odlehčený sitcom s výborným obsazením, který nemůže urazit, ale ani nijak neoslní. Prostě akurátní zábava na dvacet minut volného času, proložená super písničkami.