Ještěr (2023)

Po dlouhé době vážně skvěle zpracovaná detektivka se skvělým Torem, ale i jinak dobře obsazeným krimi-thrillerem. Propracované dialogy, atmosféra, výborná hudba (!) a sice nijak objevný, ale silný příběh. Vážně hodně, hodně dobré. A neuškodila tomu ani pomalejší první hodina.

Metoda Markovič: Hojer - Možnost léčby (2024) (epizoda)

Zatím velice povedené, byť té kriminalistické práce tu moc odvedeno nebylo. Občas jsou nedotažené vizuály tehdejší doby, které měly Devadesátky nebo Svět pod hlavou o něco propracovanější.

Slotherhouse (2023) odpad!

Kéž by to bylo tak blbý, až by to bylo vtipný. Záměr byl natočit naprosto ujetou hovadinu, která pobaví. Jenže tenhle blivajz nepobavil. Bylo to zlo, hrozný zlo, které nikdy nemělo být natočeno. Bolí z toho oči.

Duna (2021)

Vizuálně opojná, technicky skvostná a propracovaná pocta klasickému dílu sci-fi literatury. Vileneuve je jeden z nejtalentovanějších režisérů současnosti, jen mi přijde, že stále více mu jde o vizuální efekt, než o příběh samý. Duna je založená na tom jak to celé vypadá, ale postavy vlastně moc zajímavé nejsou a to ani kladné ani záporné. Jedinou výraznější emoci vytváří Stellan Skarsgard, jenž vzbuzuje ryzí odpor. Vzhledem k plejádě hereckých es, je to velká škoda. Je to chladné, byť celou dobu Slunce pálí. Je to trend, ale mě úplně nesedí.

Adikts - Adiktologové (2024) (epizoda)

Zatím nevím co si myslet. Je to dost na sílu, divné, ale asi zajímavé. Zkusím ještě další díl a uvidím.

Příběhy ze Zeměmoří (2006)

S knihou to nemá vůbec nic společného. A je škoda, že tvůrci si s příběhem víc nevyhráli, protože tohle žádný zázrak není. Tady se dalo vytěžit mnohem více. Ale jakousi pěknou atmosféru to má. Zejména v první části.

Skřítek (1993)

Nejzajímavější na tomhle praštěném low cost hororu je účast Jennifer Aniston, která už tady prokázala, že hrát umí a že je sympatickou tváří. Zbytek tam jen tak pobíhá jako lepší casting a samotný skřet je hrozný sráč s umělou maskou. Občas docela vtipné, efekty ale slabé.

To se mi snad zdá (2023)

Zvláštní film, u kterého nevíte jestli se smát, bát se nebo kroutit hlavou. Je to podivný žánrový mix, který chvílemi funguje skvěle, chvílemi moc ne. Cage je výborný, a stále mě přesvědčuje o tom, že není tak špatný, jak jsem si vždy myslel. První půle je výtečná a budování kultu mě bavilo, v té druhé - katarzi - mě vyznění filmu sice zaujalo, ale zpracováním nebavilo.

Na špatné straně (2018)

Tenhle film je pro trpělivého diváka. Vše jde pomalu, bez emocí. Ale celkový příběh je fakt dobrý a natočeno je to více než solidně. Ale občasné přetáčení vpřed je skoro nutností.

Purpurové řeky 2: Andělé apokalypsy (2004)

Temno-temné, ale celkem prvoplánové a trochu hloupé pokračování výborné jedničky. Ale Reno i Magimel jsou sympaťáci a napětí funguje. Jen ten příběh kulhá.