Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Dlouho jsem neviděl lepší hororovou komedii. Dead Snow má vtip, neustálou akci, slušné gore efekty, i cool příběh. Bitva nácků a rusů je nezapomenutelná, stejně jako mnoho dalších neskutečně povedených scén. Seveřani jsou přes kulturu bozi, stále umí překvapit.

Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě (2014)

Hodně zvláštní film, který toho chce hodně sdělit, ale ne vše dokáže divák zachytit. Scény - obraz, jsou vskutku impozantní a mají moc vrýt se hluboko do paměti. Po vizuální stránce jde opravdu o skvostný snímek zobrazující odvrácenější a méně líbeznou stránku života člověka. Mozaika těchto obrazů je specificky poskládaná a různě se propojuje, skrze ní sledujeme scény ze života několika postav, které jsou odděleny krátkými nic neříkajícími vsuvkami neutrálních obrazů. Zvláštní, leč zapamatovatelné.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Milý a krásný film, který zaujme svou přirozeností a pravdivým pohledem na svět. Je to ten typ filmu, který se velmi snadno vryje pod kůži a na který nelze jen tak zapomenout. Na Charlieho malá tajemství se bude dlouho vzpomínat.

Hon (2012)

Silné drama plné beznaděje a nepříjemného pocitu, že stačí málo a život se vám obrátí vzhůru nohama. Z filmu jsem měl nepříjemný pocit a nelíbilo se mi na něj koukat. Jediné co mě zklamalo byl konec, takový nijaký a příliš mi neseděl se zbytkem filmu...ale budiž.

Lucy (2014)

Nebylo to vůbec zlé. Mohlo to být podáno trochu "chytřeji" než jako ačko/béčkový scifi akčňák (za což může zřejmě vyčpělý Besson), ale i tak je to zajímavý a originální film, který má spád, nápad i skvělou Scarlett (ta film opravdu táhne). Začátek výborný, prostředek zajímavý, konec zvláštní a asi ne každému sedne, a ani já ho úplně nevzal. Lucy mě ale bavila a je to nejlepší Bessonův film za poslední dobu.

Co jsme komu udělali? (2014)

Místy vtipné, místy režijně nepříliš zvládnuté. Ale dobrý film to je, o tom žádná. Spíš jsem čekal větší pecku a byl trochu zklamaný. Téma výborné, ale chvilkama mi to zkrátka přišlo nedotažené.

Pod zemí (2014)

Mno, já čekal nějakou větší pecku. Abych řekl pravdu, moc mě to neoslovilo a kupodivu jsem se vůbec nebál a ani atmosféra mě moc nepohltila a ke konci už mi to i chvílemi připadalo lehce přehnané. Na druhou stranu chválím sympatické herce i jejich postavy. Žádný typický arogantní debilové made in USA. Možná se na to podívám po delší době znovu a dám tomu šanci, ale i tak jde o dobrý a kvalitní film. Jen mi chybělo něco navíc, kvůli čemu bych si Pod zemí pamatoval.

Ve jménu krále (2007) odpad!

Strašný odpad. Nic dobrého se o tomto filmu říct nedá.

Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

Sice místy vtipné, ale jinak brak. Nechápu, že tak schopná skvadra herců, režiséra, scénáristy dokáže udělat takovou kravinu. Potenciál nevyužit a česká pohádka zase utrpěla strašlivou ránu.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Výborný výběr skvělé Poovi povídky, kde již téma je značné plus. Filmaři se s ním poprali tak nějak standardně. Eliza Graves není žádné mistrovské dílo jako třeba Prokletý ostrov. Ale díky dobrému hereckému obsazení a slušné režii je to příjemně koukatelné a napínavé. Šlo to lépe, ale kdyby bylo víc takovýchto filmů nezlobil bych se.