Úsvit planety opic (2014)

Velmi povedený nástupce jedničky. Sice je to svým způsobem takové skromnější na děj, ale má to výbornou atmosféru a krásně to navazuje na první díl a připravuje půdu na další. Ke všemu digitální opice jsou dokonalé a nejsem si jist, zda jsem viděl kvalitnější animátorskou práci vůbec.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

První díl se mi líbil víc i přesto, že je tento epičtější, akčnější a dospělejší. Je krásně animátorsky propracovaný a je veden skvělou režií, ale bylo to na mě nějaké ploché. Neměl jsem z dvojky tak dobrý pocit jako z jeho předchůdce.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Hunger Games ve svém třetím díle zachraňuje hlavně práce režiséra, který odvedl nadstandardní práci a i z mála dokázal udělat napínavý a kvalitní film. Příběh bohužel doplácí na to, že nemá konec ani začátek a de facto se děj moc neposouvá kupředu. Hrám by určitě prospělo, kdyby se páni producenti chvilku nenechali vést svou chutí na zelené dolary a vytvořili místo dvou závěrečných dílu jen jeden.

Zakázané uvolnění (2014)

Je vidět, že tohle patří na divadla, kde to možná má efekt daleko větší. Ve filmu to chvílema vyznívá do prázdna a není úplně jasné proč se tak a tak divně chovají. Ale herecky ok, sice žádná strhující bomba, ale třeba Sokol a Stryková jsou dobří. Od Hřebejka by člověk ovšem čekal něco víc.

Jack Strong (2014)

Velmi povedené zpracování temných dějin Polska, které se i lehce otírá o osudy Československa. Po filmové stránce tomu nelze co vytknout. Herci výborní, režie i scénář taktéž. Navíc se povedlo i hudební podkreslení a skvělá kamera. Se samotným příběhem, tedy tím skutečným, srozuměn nejsem, ale předpokládám, že film si vše lehce přibarvil k obrazu svému. Ale proč vlastně ne, pokud se držet historických pilířů. Každopádně jeden z top Evropských filmů, které jsem za poslední dobu viděl a možná nejlepší Polský.

Týden bez závazků (2011)

Strašně průměrné, bez invence a originálních vtipů. Celé je to tak předvídatelné a klasické, až to bolí. Znovu už ne.

Špinavý trik (2013)

Za sebe musím říct, že jsem se na film moc těšil už kvůli obsazení i tématu. Zdejší hodnocení mě na dlouhou dobu odradilo. Špinavý trik mě ale potěšil a splnil očekávání. Bale byl excelentní a i ostatní herecké výkony byly nadstandardní. I příběh a jeho zpracování mě zaujalo, proto nízké hodnocení moc nechápu.

47 róninů (2013)

Je to slabota. První polovina je hodně nudná, nevýrazná a má parametr odfláknutého blockbusteru bez nápadu. Reeves je v pohodě - dostal roli, která mu sedí, tj. bez emocí, bez výrazu bez náročného hraní. Druhá půlka je sice dějově akčnější, ale nějak to nemá spád a nutno říct, že po dokoukání filmu jsem si nevzpomněl jaké akční scény tu vlastně byly. Ke všemu triky byly špatné a málo věrohodné. 47 Róninů je zklamání.

Pach krve 6: Krvavý hotel (2014)

Šestý díl kanibalsko-buranské hororové série se nese již ne v béčkových ale téměř v céčkových vodách. Zprvu to nevypadá špatně, ale prostředek filmu je prakticky o ničem a sleduje nesympatické partu amerických fracků. Ani konec nenabízí překvapivě nějakou pořádnou řež a nutno konstatovat, že zatím poslední díl série je nejhorší. Pár gore scén tu sice je, třeba i slušných, ale je to strašně málo na film, který prakticky o ničem jiném být nemá. A napětí? To už vymizelo ze série úplně.

Televizní hrátky (2006)

Film je to zajímavý a Duchovny hraje jako vždy výborně. Ale nemá moc velké ambice a je to znát. Ale za zkouknutí to stojí!