Nejvyšší nabídka (2013)

No, co říct. Čekal jsem úplně jiný film. Takový jaký byl zpočátku. Chladně moudrý, ale zajímavý a poutavý v čele s charismatickým Rushem, který hraje fantasticky. Jenže pak se to zvrtne. A ne jednou, až jsem z toho nebyl vůbec moudrý. Každopádně hodně strhující film, na který se nezapomíná. A ke všemu zde hraje náš Orloj :-)

Případ pro exorcistu (2015) (seriál)

Slabší dialogy a občas dřela návaznost scén. Ale ve výsledku jeden z nejlepších žánrových filmů u nás poslední doby. Budař hrál skvěle, stejně jako Krobot, Majer či Taclík. Melíšková mi moc neseděla, připadala mi v roli vyšetřovatelky trochu prkenně. Chyby to má, ale víc alespoň podobně kvalitativních počinů.

Mys hrůzy (1991)

Výborně natočený thriller, který je napínavý od začátku až do konce a výkon De Nira je neuvěřitelný. Napětí graduje s každou další minutou a Scorseseho režie dodává příběhu hutnou atmosféru. Takhle se točí thrillery. Trochu mi připomněl pozdější mistrovo kousek Shutter Island.

The F Word (2013)

Hezký a milý film. Ale díky nepříliš přesvědčivému výkonu Radcliffa snadno zapomenutelný. Ale bavil jsem se, to zase jo.

Šmejdi (2013)

Zajímavý dokument na který jsem se původně koukat vůbec nechtěl, abych nemusel to svinstvo vidět. Za podívání to stojí, je to smutné čeho jsou lidi pro peníze schopni. Ale zároveň je to i představení lidské hlouposti...

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Dlouho jsem neviděl lepší hororovou komedii. Dead Snow má vtip, neustálou akci, slušné gore efekty, i cool příběh. Bitva nácků a rusů je nezapomenutelná, stejně jako mnoho dalších neskutečně povedených scén. Seveřani jsou přes kulturu bozi, stále umí překvapit.

Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě (2014)

Hodně zvláštní film, který toho chce hodně sdělit, ale ne vše dokáže divák zachytit. Scény - obraz, jsou vskutku impozantní a mají moc vrýt se hluboko do paměti. Po vizuální stránce jde opravdu o skvostný snímek zobrazující odvrácenější a méně líbeznou stránku života člověka. Mozaika těchto obrazů je specificky poskládaná a různě se propojuje, skrze ní sledujeme scény ze života několika postav, které jsou odděleny krátkými nic neříkajícími vsuvkami neutrálních obrazů. Zvláštní, leč zapamatovatelné.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Milý a krásný film, který zaujme svou přirozeností a pravdivým pohledem na svět. Je to ten typ filmu, který se velmi snadno vryje pod kůži a na který nelze jen tak zapomenout. Na Charlieho malá tajemství se bude dlouho vzpomínat.

Hon (2012)

Silné drama plné beznaděje a nepříjemného pocitu, že stačí málo a život se vám obrátí vzhůru nohama. Z filmu jsem měl nepříjemný pocit a nelíbilo se mi na něj koukat. Jediné co mě zklamalo byl konec, takový nijaký a příliš mi neseděl se zbytkem filmu...ale budiž.

Lucy (2014)

Nebylo to vůbec zlé. Mohlo to být podáno trochu "chytřeji" než jako ačko/béčkový scifi akčňák (za což může zřejmě vyčpělý Besson), ale i tak je to zajímavý a originální film, který má spád, nápad i skvělou Scarlett (ta film opravdu táhne). Začátek výborný, prostředek zajímavý, konec zvláštní a asi ne každému sedne, a ani já ho úplně nevzal. Lucy mě ale bavila a je to nejlepší Bessonův film za poslední dobu.