Sinister (2012)

Sinister není špatný, je strašidelný a atmosféru i lekačky by to mělo. Ale příběh a pointa je nezajímavá a mdlá a to mi výsledný dojem hodně zkazilo. Hawke dobrej, ale čekal jsem víc. Oproti Insisious se tenhle lehce nadprůměrný horůrek srovnat nedá.

Kontraband (2012)

Výborně natočená akčňák, který zas tak akční není, ovšem s výbornými herci, skvěle zvládnutou režií a kvalitním scénářem. Kormákur nezklamal ani v Hollywoodském kabátě a mě si získal na 100%. Jednu hvězdu dolů za určité béčkové zpracování, které je trošku cítit. Ribisi a Wahlberg výborní!

Nezvratný osud 5 (2011)

Ty dvě hvězdy jsou za parádní triky, se kterými si tvůrci opravdu vyhráli a brutální vraždy, které jsou Osudovou jistotou už popáté. Ovšem oproti čtyřce, která byla zábavná a dokonce nebyla ani úplně tupá je páté pokračování po všech stránkách horší. Hlavně to co předvádí herci je zoufalství na entou. To je spíš úroveň komparzistů a takové herce nemají ani daleko amatérštější hororové snímky. Fakt bída. Příběh je už vyždímanej pomeranč, o tom žádná, ale to je vcelku pochopitelné - co také jiného, koncept se měnit nedá a koukáte se přece na to právě kvůli tomu co vám už servírováno bylo. Na jedno zkouknutí ok, ale zapomenout a jít dál.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Gangster Squad je dokonalý odpočinkový a super stylový film, u kterého vypnete a budete se bavit od začátku do konce. Skvělý herci, dokonalé vizuální zpracování a dobře napsaný příběh je kombinace, která fanouška gangsterek nemůže zklamat. Sice žádné promyšlené drama, ale což. Občas změna nauškodí, zvlášť, když je povedená.

Strach (1963)

Nesrovnatelně slabší než slavnější Po stopách krve a Vrah skrývá tvář. Zápletka vesměs nezajímavá a příběh bez napětí. Chybí tomu ta ponurost, beznaděj, která čišela ze zmíněných filmů. Slabší rozjezd výborné série.

Vrah skrývá tvář (1966)

Človek by dneska ani neřekl, že to je točené u nás a námi. Neuvěřitelně depresivně natočená detektivka s mistrně nesympatickým Hrušínským, který v roli Kalaše hraje kamenného, chladného a nepřívětivého inspektora v neutrálním hnědém kabátě s neutrálním výrazem ve tváři. Jeho herectví je dokonalé. Brzobohatý mi moc neseděl, jakoby svou roli odstál, ale to je jen drobná výtka. Vrah skrývá tvář je asi nejlepší detektivka, která u nás vznikla. Ještě o chlup lepší než Na koleji čeká vrah či Po stopách krve.

The Lords of Salem (2012)

Roba Zombieho respektuji a mám ho opravdu rád. Dům 1000 mrtvol a jeho následovník Vyvrženci pekla jsou těmi nejdrsnějšími a nejbrutánějšími hororovými počiny vůbec. Halloween už byl trochu slabší, ovšem The Lords of Salem musel Rob točit sjetej nebo nevim. Nepovedlo se mu takřka nic. Atmosféra - divná, herci - strašní (Sheri tentokrát zklamala, tohle jí vůbec nesedlo a působila spíš odpudivě), a příběh? Dementní a nelogický. Já vlastně ani moc nechápu o co tady vlastně šlo a proč. Film měl i světlé chvilky, ale je jich málo a nemá cenu je moc rozpitvávat. Zombie letos natočil skvělou desku, ale po filmové stránce měl tuze špatný rok. No, kadopádně prý s horory praštil a má v plánu natočit dva filmy žánrově mimo. Tak uvidíme, třeba se po letech k hororu vrátí a zase v plné síle. Tohle vážně ne, to je fakt mimo.

The Frankenstein Theory (2013)

Velká škoda. Skvěle budovaná atmosféra, naprosto excelentní exteriéry a zajímavý příběh. Dokonce i zpracování není vůbec zlé a režisér si mnoho vyčítat nemůže. Ani hereckému obsazení nemohu nic moc vytknout. Jednu vadu na kráse tenhle Frankeinstein ale má. Bohužel se prakticky celý prokecá a akce je více či méně v posledních patnácti minutách a to ještě prakticky nic nevidíte. No a z Frankensteinem si také mohli dát trochu věčí práci, takhle působil poněkud úsměvně a vzbuzoval ve mě velké zklamání. Jak říkám, velká škoda, tohle mělo šanci na parádní footage horor, takhle to hooodně rychle zapadne a neštěkne po tom ani pes.

Po stopách krve (1969)

Natočené je to skvěle, copak o to. Po filmové stránce tomu není co vytknout a Hrušínský je prostě herec no.1. I zápletka a příběh je dobře konstruovaný a má logickou pointu. Je však něco co mi na filmu trochu vadilo a to ten totalitní plášť a StBácká nadřazenost a strach co z ní čiší. Ač jsem v době téměř nežil, dokážu si představit jaký strach museli lidé z přítomnosti StB mít, a tím nemyslím vrahy a zločince, ale celkově celé neideologicky zaměřené obyvatelstvo. Ty spisy o každém jedinci jsou fakt děsivé...