Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi

Recenze (1 866)

Bílá smrt (2009)

Žádný zázrak se nekoná. Unylé zpracování, fádní příběh, nudné herecké výkony, jen prostředí stojí za pozornost.

Kámoš k pohledání (2009)

Fajnová podívaná se sympatickým obsazením. Malým minusem je kolísavá kvalita jednotlivých scén, najdou se tu i hodně nepovedené a zoufale nevtipné. Naštěstí děj nenudí a pohodově nenásilně plyne a vtipných či alespoň úsměvných scén tu přebývá.

Spolek nemilosrdných (2009)

Ale jo, nebylo to zlé. Klasická teen vyvražďovačka možná až příliš podobná Tajemství loňského léta. Děj měl vcelku spád a zajímavý příběh. Hlavní hrdinky byly zajímavější než obvykle, ačkoliv žádný zázrak to také nebyl - v rámci žánru lehký nadstandart. Konec to trochu zazdil, ale to se dalo čekat. Příjemná oddychovka, od které jsem lepší výsledek nečekal, naopak se konalo malé překvapení.

Na tuhle nemám (2010)

Nelíbilo se mi to. Ve filmu nebyla, krom Molly, jediná normální postava. Všichni se chovali jako klasičtí američtí idioti, které já nemůžu vystát. Hlavní představitel byl nesympatický a Molly nijak extra hezká nebyla. Není nic co by mě v "Na tuhle nemám" zaujalo, zhola nic...

plakát

Živí nebo (ne)mrtví (2007)

Dost ujetá zombie/western komedie. Ano, je to neskutečná blbost u které se válet smíchy rovna nebudete a děsit vás nebude už tuplem, ale nenudí, baví a děj příjemně utíká. Já zkouknutí rozhodně nelituji.

Box (2009)

The Box trpí vysokým egem svého tvůrce, je to taková sebechvalná etuda mr. Kellyho. Zřejmě si myslí, že on může vše, že má fantasii, kterou leckdo nedisponuje, že má režijní talent největších hollywoodských králů....ale opak je pravdou. To že Donnie Darko byl zajímavý (ačkoliv mě osobně zklamal) nedělá z Kellyho kvalitního režiséra. The Box je velmi zajímavý a nádechem atmosféry mysteriózna připomíná Shyamalana. První komorní půlce filmu bych dal čtyři hvězdy a pokukoval po páté, druhá, vekolepější, však tu první srazila na kolena. Přehnaná režisérova vize, překombinovanost, divná gradace děje, všechno je tu špatně. Mrzí mě to. Nápadem je to geniální dílko, zpracování ale hodně kulhá. Škoda.

Gnaw (2008)

Nevím proč je zde uvedeno, že to má být krom hororu i komedie, ale s tou to rozhodně nemá nic společného. Je to typický buranský american vyvražďovák (ačkoliv jde o anglický film). Velká Británie vyplodila v poslední době pár opravdu parádních kousků (Jezero smrti, Plague Town, Děti, Doghouse atd.) a Americkou produkci tak strčila bez problémů do kapsy. Gnaw je však vyjímka, smutná vyjímka. Není tu ani špetka originality, jen stokrát vyděné hlavně v amerických kravinkách. Vrah nudný, prostředí fádní, postavy nezajímavé, nezaujmou. A samotné způsoby zabíjení? Ubohé...nic nového pod sluncem. Jen pro opravdové fandy žánru.

plakát

Slunce, úsvit a upíři (1989)

Parádní béčková jízda, kterou už v dnešní době moc neumějí. Osmdesátky jak vyšitý. Děj je jednoduchý, film má spád a nechybí mu vtip. Dobří herci (Campbell, Carrandine) a super triky (netopíři) dělají ze Slunce, úsvit a upíři tu pravou jízdu, kterou jsem očekával! Doporučuji!

Trable v ráji (2009)

Příjemná oddychová komedie s malebným prostředím Francouzské polynesie. Vtipných scén by sice mohlo být víc, ale prezentace o rozvodu, ťatka a Jean Reno jsou důvody proč bych se na to odvážil podívat opět zas. Doporučuji!

Noční volání (2006)

Pořád jsem váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Noční volání je velmi zajímavý film s velmi zajímavým příběhem. Bohužel jsou tu občas dosti hluchá místa a nezajímavé scény, které celek dost sráží. Mít to v rukou lepší režisér byl by z toho trhák, nápad je to úžasný. Konec byl zajímavý. Doporučuji.