Lov lososů v Jemenu (2011)

Těšil jsem se na tenhle film jako malej a ve výsledku zklamání. Představitelům role nepadla a celé to působilo hrozně strojeně. Škoda.

Dokonalý smysl (2011)

Nečekaně velmi depresivní a temná záležitost, vzbuzující hodně negativní emoce a dojmy. McGregor poslední dobou působí ve velmi zajímavých snímcích a aniž bych ho záměrně vyhledával, viděl jsem z posední doby snad všechny jeho filmy. I zde je výborný a patří mezi nejlepší herce současnosti. Téma filmu je hodně ponuré - ztrácení smyslů s průvodními dost děsivými jevy - je netypické a divákovi nepříjemné. Soderbergova Nákaza byla velkolepější, ale méně uvěřitelná. Perfect Sense je daleko poveděnjší po scénáristické stránce, k režii mám sice výhrady, ale i tak považuji film jako za zdařilý. Ačkoliv nevím, zda si ho ještě někdy pustím.

Loft (2008)

Belgická pochoutka v podobě napínavého a originálního thrilleru Loft, který by to natřel i kdejakým americkým blbinám. Dobré herecké obsazení, zajímavý příběh i překvapivé rozuzlení. Loft se opravdu povedl a kombinace kriminální zápletky a dramatu mezi partou rozličných (i když v něčem velmi podobných) přátel je zde skvěle vystavěna. Vrahem musí být někdo z party ale kdo? To se dovíte až na úplném závěru filmu. Stojí za to.

Melancholie (2011)

Melnacholia se vlastně skládá ze dvou odlišných filmů. Zatímco první půle je psychologickým dramatem rozkládající se psychiky hlavní protagonistky, druhá část je zcela o něčem jiném. Ale to už bych spoileroval příliš. Dunst a Gainsbourg jsou výborné a skláním před nimi. Obě části mají však společný téměř nulový děj a hrůzně gradující atmosféru, která je pro psychicky slabší jedince ke konci téměř neúnosná. Brilantní a divné dílo zároveň. Prostě Trier.

Tajemný muž (2012)

Moc mě celý příběh nenadchnul a pointa nedostala. Nevěděl jsem komu vlastně mám držet palce, nevěděl jsem co je dobré a co zlé a nedokázal jsem si vytvořit vztah s žádnou postavou ve filmu. Bohužel mě Tajemný muž zklamal ač se nejednalo o blbost, ovšem celý koncept mě minul a to považuji za zásadní.

Vlk (1994)

O tom, že Nicholson opět válel je zbytečné déle mluvit, on je herecký bůh a vlkodlak mu sedl takřka dokonale. Příběh dobrý, zajímavý a bavil mě, o to více když se na scéně objevila nebývale krásná Pfeiffer, které to zde slušelo víc než obvykle. Vlk je slušný horor, i když strašidelnosti pozbývá a režie se spíš než budování napětí vyžívá v tvorbě příběhu. Škoda trochu obyčejného finále, čekal jsem větší palbu, ale i tak budu na Vlka vzpomínat jako na kvalitní film.

Iron Man (2008)

Fakt by mě zajímalo, co že je na Iron Manovi tak fantastického, že se na něj pějou ódy a Downey se díky tomu stal modlou. Obyčejný popcorňák, pravda se skvělým záporákem v podání Bridgese, s nijak záživnou zápletkou a dějem. Downey mě taky nenadchl a Paltrow jen sekunduje. Iron Man mi nepřipadá o nic lepší než kritizovanější Captain America. Snad bude pokračování trochu víc strhující.

Sousedská hlídka (2012)

Průměrná taškařice bez zapamatovatelných scén i vtipů. Chyběla tomu vetší dávka humoru a propracovanější scénář. Ale jako solidní oddychovka na jedno zkouknutí stačí.

Pavučina snů (2003)

První půlhodinka super. Napětí, záhady, tajemno, atmosféra. Pak se objeví směšný emzák a vše jde do kopru. A přibližně poslední půlhodinka je zase naopak takový strašný blábol, že to snad ani není možný. Pochybuju, že King při tomhle přepracování dávivě nezvracel. A taky bych řekl, že tohle byla ta nejhorší Freemanova role vůbec.

Řidič slečny Daisy (1989)

Takový hezký, milý zapamatovatelný film u kterého vám je dobře, na nic nemyslíte a jen koukáte a občas se hloupě usmějete. Pohoda, žádný stres a lehké zabroušení do hlubších emocí. Jsem rád, že se takovéto filmy točí, ale koukat na ně pořád se také nedá. Freeman je jeden z nejlepších herců současnosti a zde to dokazuje naplno. Možná trochu nedoceněný herec.