Castlevania - Kouzelná láhev (2017) (epizoda)

Plnokrevný nástup s výbornou hudbou, atmosférou a jednoduchým, ale efektním příběhem.

Paříži, miluji Tě (2006)

Na to jaká režisérská esa se tu vyskytly, je to hodně průměrné a nevyrovnané. Chyběl mi nějaká supervize, která by alespoň nějak povídky zaštítila. Jsou stylově různorodé, což by ještě nevadilo, ale většina o Paříži vůbec nic neříká. Oproti New Yorské variaci mi chyběly silné příběhy a ikonické scény. Nelíbilo se mi to.

Černý telefon (2021)

Dobře natočený thriller, který má náboj, atmosféru a skvělého Hawkea v hlavní roli. Bohužel je ho tam docela málo. Horor je to spíš okrajově a ten funguje jen místy. Jako temný thriller je Černý telefon skvělým filmem.

Kung Fu Panda (2008)

Je to fajn animák, ale nic víc. Že bych se na to musel podívat znovu, to asi ne.

Králova řeč (2010)

Film, který je oslavou řemesla. Všechny jeho aspekty jsou dokonalé. Nádhera.

Velká premiéra (2022)

Jak mám Krobota rád jako divadelního režiséra a herce, tak jeho filmové režii nerozumím. Nechápu, co chtěl filmem říct. A hlavně nechápu, proč vidí v Šimčíkovi nedoceněného herce. Ještě před filmem jsem ho z Dejvického sboru měl rád nejméně, po Velké premiéře vím, že jako herec mi strašně nesedí. Nejen, že mi byl nesympatický jako postava, herecky dle mého tápal a ve scénách, které na něm stály mě rozhodně nepřesvědčil. Melíšková nebo sám Krobot strhávali pozornost a dokonce i Pazderková mě svým civilním projevem překvapila. Film má pár zábavných scén, ale jeho sdělení mi bylo ukryto a celkově je to takové plácání odnikud nikam.

Můj otec, kníže (2022)

Kníže z trochu jiné perspektivy, než ho známe z televize a médií vůbec. Dokument si na nic nehraje a nic neskrývá, i když to co divák sleduje není vždycky pro protagonisty příznivý. Lila mi byla sympatická svou otevřeností a upřímností.

Ramona (2022)

Pokukování po Woody Allenovi je tu silně cítit. Filmařsky na mistra ještě Bagney nemá, ale natočila svěží vztahovku s neotřelou hrdinkou a roztomilými scénami. Bavilo mě to a jsem zvědavý, co přinesou její další filmy.

Zapomenutá země (2022)

Vizuálně nádherně, téměř dokonale vykreslený ráz ostrova se všemi jeho krásami a strasti. Navíc je tohle putování jednoho misionáře zajímavé, poutavé a přesvědčivé. Jeden z top filmů Kviff 2022.

Hodně štěstí, pane Veliký (2022)

Inteligentní konverzačka, která má koule mluvit o věcech, které jsou trochu tabu. Navíc je to filmařsky skvěle natočené a přednesené a hlavně herecky výborně zahrané.