• Krátkometrážní

Láska s vůní pryskyřice (1984)

Mírně poetický film o hledání něžného jádra v tvrdé a vrásčité slupce ořechu, který obklopuje všechny hlavní hlavní aktéry tohoto snímku. A k tomu krásná Michajlova hudba.

Zabil jsem svou matku (2009)

Dospívání v autorském filmu Xaviera Dolana má trochu hororový nádech, ale je v něm obrovský kus života a smutku.

Andělé a panny (2007) odpad!

Light porno pro začínající sexuální devianty s potlačenou zoofilií mě donutilo ukončit sledování velmi záhy, protože na něco takového se skutečně bez vlivu omamných látek dívat nedá.

Von Ryanův Expres (1965)

Na americký válečný film mimořádně málo patosu, to je celkem hodně překvapivé. Sinatra podal svůj standardně průměrný herecký výkon.

13 samurajů (2010)

Nejsem zrovna správný divák akčních filmů, takže se nelze divit, že mě mnohem více zaujala první část filmu, při níž probíhaly přípravy na bitvu. Samotnému střetu lze vytknout nedůvěryhodnost, ale k dobru mu lze připočítat skvělou choreografii.

Ženitba (1967) (TV film)

Bohdalová přehrávala až hrůza. A je to škoda, protože nebýt jí, byla by inscenace na jedničku.

Divoši (2007)

Zklamání, téma zajímavé, PS Hoffmana mám velmi ráda, celý snímek byl velmi civilní bez zbytečného sentimentu, ale nudil, svoji civilnost až přeháněl.

Koncert ke Dni vítězství (2015) (koncert)

Velmi nemile mě otrávilo, že úvod koncertu sežrali politici. Mezi dvěma hysterkami vynikl pro mě překvapivě inteligentní a vyvážený Sobotkův projev. Stropnického patetické představení naštěstí záhy přehlušily první tóny hudebního tělesa, které bohužel zůstávalo dlouhá léta mým uším utajeno. A musím říci, že jsem přicházela o mimořádný hudební zážitek. Ústřední hudba AČR je složena z opravdových profesionálů, kteří dokáží zahrát zřejmě vše. A hrají to skvěle.

Tankisté (2003) (TV film)

Výjimečný dokument, v němž nevzpomínají oslavovaní generálové a jejich slova nekomentují historikové. V tomhle dokumentu vzpomínají skuteční vojáci, ti, kteří fakticky bojovali.

Autodeformace (1983)

Strašně zdlouhavé čekání na pointu.