• Krátkometrážní

Vražedné spolčení (2014)

Mírně tendenční snímek, který se omluvit neomluvitelné, je natočen ve svižném tempu a staví na výborných výkonech ústřední herecké dvojice. Kdyby své rodinné problémy řešili všichni stejně, jako tyto dvě sestry, neměli bychom problém s přelidněnou planetou.

Peníze těch druhých (1978)

Uřvaná psychedelická hudba ruší svými ataky líně ubíhající drama o zlotřilých vysoce postavených bankovních úřednících. Množství logických lapsů dělá z kriticky míněného snímku nechtěnou komedii. I kdybych nad ostatními mávla rukou, archivářovo jednání by se mohlo rovnou zapsat do učebnic psychiatrie. Herecky solidní, režijně nezajímavý film vychází z mimořádně zajímavého námětu, který mohl sloužit jako varovně zdvižený prst dávno před kardinálním průšvihem amerických bankovních derivátů.

První den mého syna (1964)

Brno jako fotogenické město je značně nezvyklé. Munzar jako sexy frajer je možná o něco nezvyklejší. Dodám, že oběma to hodně sluší. Munzarovi, který je zde v roli vhodné spíše pro svého dvorního dabovaného herce, Paula Newmana, to sluší více. Vizuálně je film velice vydařený. Příběh odpovídá době svého vzniku, snaží se o zobrazení života špatné mládeže, nejde příliš do hloubky, spíše hledá pro Jircka obhajobu a konfrontuje ho s vyspělejším vrstevníkem, který vede řádný život.

Peníze jiných (1991)

DeVito jako svůdce? Pomaličku tuto filmovou fikci rozdýchávám, ale velmi pomaličku. Nejlepší byl dobře obsazený dabing.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Nemohu si pomoci, já zkrátka Woodyho v jeho filmu postrádám, bez něj mne ty jeho filmy baví trošku méně. Užila jsem si, pobavila jsem se, ale něco tomu chybí a není to sůl.

Neporazitelní (2013) odpad!

Kdyby Purgatorio nenapsal již Dante Alighieri, mohla bych ho po zhlédnutí této kombinace klišé a patosu napsat já. Hádejte, milé děti, jak to asi dopadlo? Musím připustit, že když se dva hloupí pánové buší pěstičkami do svých hloupých hlaviček, je to celkem zručně nasnímáno, jejich krev a pot šplíchají tak intenzivně, že jsem měla strach, že mě zasviní.

Ztraceno v překladu (2003)

Ztraceno v nudě, až pustošivě nezáživné, místy otravné, to století u karaoke bylo k nepřežití, plytce romantické, bez jakéhokoliv režijního nápadu.

Kabaret (1972)

V Nėmecku se dostávají k moci nacisté, ale lidé se stále chtėjí bavit a doufají, že je kdykoliv zvládnou. Konferenciér v kabaretu varuje před nebezpečím, ale v publiku není žádný moudrý král, který by naslouchal svému šaškovi. V čele příběhu se však rozvíjį vztah kabaretní divy a učitele angličtiny. Minnelli je jako vždy afektovaná a přehrává, navíc odhaluje svoje nepěkné tělo, ale obstojně zpívá i tančí, takže svým herecky nepříliš přesvědčivým výkonem nedeklasuje jinak výborný film.

Příběhy ze záhrobí - You, Murderer (1995) (epizoda)

Zemeckis odhalil, jak to bylo s Bogartovým herectvím a že pro film stačí pouze jeho snímek. A Hitchcoc? Ten dal přednost realitě před fikcí. Rozhodně více komedie, než horor, ale kratičké, zábavné a tudíž dobře koukatelné.

Mučitelovo odpoledne (2001)

Scénu s přehazováním slepice přes plot si budu bohužel dlouho pamatovat, rozhodně ji považuji za zbytečnou.