Shell (2012)

Komorní příběh otce a dcery žijících spolu na benzínce, kde srnky dávají dobrou noc... Pomalé tempo dává čas vychutnat si melancholičnost filmu, krásné scenérie skotské vysočiny a sžít se (nejen) s dvojcí velmi pěkně prokreslených postav. Už dlouho se mi nestalo, že by mě z filmu mrazilo v zádech jako zde. Mimochodem, hlavní hrdinka mi lehounce připomíná Sigourney Weaver zamlada:)

Magická posedlost (1998)

Šílená nuda. Jeden a půl hvězdičky za Nicol, půl za Sandru... Na motivy bestselleru - tu knihu bych (ne)chtěl mít v ruce. I když, ona i Bible se dá označit za bestseller, že...?:)

Zrození šampióna (2009)

"Jsem dobrý člověk? Beze srandy, myslím to vážně." "Jsi nejlepší člověk co znám. Všechno co děláš, děláš pro druhé." "Ale proč asi?" "No, nemám ponětí... Ale evidentně z toho máš nějaké zvrhlé uspokojení." Z citovaného dialogu se mi udělalo sice značně mdlo, ale pokusím se, aby tento výplod zrůdné altruistické morálky mé hodnocení příliš neovlivnil. Tak v první řadě jde o velmi dojemný film, pro mě tedy alespoň ze začátku rozhodně. Sandra Bullock odvedla dobrou práci, ještě bych si dovolil upozornit na její dceru Collins, kterou si zahrála Lily Collins, áno, muzikantská Sněhurka:) Krom křesťanských pindů na mě působily hodně rušivě scény z návštěv koučů různých universitních týmů, ty bych čekal v nějaké rádoby vtipné komedii... Na svou délku film celkem slušně utíká, já se nenudil, takže to nechme na pěkných třech hvězdičkách.

Dylan Moran: Like, Totally (2006)

Podobné Monster, něco málo se i zopakuje, víc ostřejší mluvy... Ale celkem o fous slabší, za mě horší čtyři. P.S. Nechápu, proč vůbec to víno na podium nosí, když z něho sotva ucrcne... To například já na kšeftě... no dobře, herci/komici a muzikanti jsou asi prostě jiná liga:)

Tango a Cash (1989)

V závěrečných titulcích byla mezi ve filmu znějícími písničkami uvedena i Poison od Alice Coopera, tu jsem teda nějak propásl. Nicméně, být mně tak znovu dvanáct, asi bych si to užil víc:) Slabší tři a netřeba nikdy vidět znovu.

Hunger Games (2012)

Pozéři, pozéři, pozéři. Tohle si slabší čtyři zaslouží, už jen za kvalitní provedení a nastavení zrcadla:) Tomu, na jaký reality sračky většina z vás denně čumí:P P.S. Abychom se vyhli nedorozumění, Battle Royale jsem (zatím) neviděl.

Maniak (2012)

Vskutku pěkně se nám to ten Pytlik vybarvil:) Předlohu neznám, takže nemůžu porovnávat, ale tohle zpracování bylo fajn. Nebál jsem se teda snad vůbec (horor z žánru určitě škrtnout, jsem citlivka a strašPytel, takže v tomhle na mě určitě dejte), ovšem nechutnost mordů je tu na úrovni značně vysoké. Jo a kiddovi nevěřte, Nora mi jako šereda, čůza a/nebo děvka nepřišla:)

Tři králové (2001)

Bourdon: "Ty voe, ten Jean-Marie Poiré letos dotočil už třetí díl Návštěvníků... Co tak si udělat vlastní verzi?" Campan: "Dobrej nápad parde, akorát místo řitířů do toho mrskneme tři kingoše, to bude palba." Bourdon: "No tak ještě seženem nějakýho třetího negra a hurá do toho!" Dvě hvězdičky za střední část filmu (tam se pár dobrých žertů vyvrbilo), jinak nic moc... No a ke snaze orámovat humorné situace "příběhem s pointou" se snad ani nebudu víc vyjadřovat:)

Dylan Moran: Monster (2004) (TV film)

Za plný počet to není pouze kvůli slabší první polovině... Ale co ze sebe Dylan pálí po přestávce, to je fantazie.

Cyberbully (2011) (TV film)

Solidní film, který má co říct. Primárním cílem tvůrců bylo (náctiletého) diváka poučit a to se myslím celkem dobře podařilo. Herecké výkony dobré, hudba šla mimo mě, scénář trošku přestřelený, což je v tomto typu filmu pochopitelné. Takže... toto byl můj poslední komentář, mažu účet, bye:)