Životní šance (2013)

"Chtěl jsem ti něco přinést, ale květinářství už bylo zavřené, tak jsem ti přinesl toto. Je to dobrá věc. Nepotřebuje baterie. Stačí to natáhnout. Je to oranžový." Co za dobrou věc z toho nakonec vylezlo mě překvapilo podobným způsobem jako to, jak se z sice uslzené (na můj vkus až příliš), ale jinak docela vtipné a neškodné rom com vyklubala reklama na britskou talentovou soutěž. (Podobné talentové soutěže nesleduju ani české, natož zahraniční... a ne, nelžu, prostě je nesnesu.) Takže na "hudebním" filmu se mi paradoxně nejvíc líbily dějový vlákna o Paulově lásce a práci v kšeftě s mobilama (pod jeho svérázným šéfem Braddonem Gandalfem s úchylkou na jednorožce...:)).

Bling Ring: Jako VIPky (2013)

No vida, tak Paris má opičku...:) Za český název by někdo zasloužil nakopat, stará známá pravda, že aktivní blbec je horší než třídní nepřítel, se znovu ukázala v plné nahotě. Příště raději zůstat u originálu, bych prosil. No nic, zpět k samotnému filmu. Neberou mě hadry, šperky, auta, "taková" muzika, ale tady se to tak nějak dobře smíchalo, že zvlášť ta muzika... sakra, je to divný, ale se mi vlastně i líbila, vesměs:) Emma Watson žvatlající americkou angličtinou potěšila, nicméně z hereckého ansáblu jsem nejvíc ocenil výkon, tramtadadá, Israela Broussarda! Gratuluji:) Postavy mi přišly dobrý, nesouhlasím s tím, že nebyly vůbec prokreslený - aspoň do té míry, do jaké jde prokreslit postavy, který mají za fasádou z fotek na Facebooku docela pusto a prázdno. A to jsou ještě fotky z baru a v kradenejch cetkách:) Lepší tři hvězdičky a lepší volba než, jistým způsobem, srovnatelné Spring Breakers.

Robocop (2014)

Palec nahoru za Hocus Pocus od Focus během RoboCopova "závěrečného tréninku".

Sophiina volba (1982)

Svátek dnes mají Sofie, přístí víkend jsou volby... Tak nějak mi není jasné, proč mě napadlo (konečně) se podívat na tento film?:) Ležérní tempo a ukecanost mi tradičně vyhovují, Meryl Streep obdivuju především za jazykové zvládnutí role - i jinak samosebou podala zdatný výkon, ale to celá hlavní americko-polská trojka:) Slabší čtyři.

Jasmíniny slzy (2013)

Woodyho filmy mám obecně rád, připadají mi jako brambůrky různejch příchutí v obalech s odlišnou barvou, ale pořád jsou udělaný z rozmašírovanejch brambor a nějakýho sajrajtu k tomu:) Tyhle koupíte v modrém pytlíku a najdete v nich figurku Cate Blanchett v parádní formě, v jedné ruce s flaškou a v druhé s taškou (nákup z lékárny:)). Ale protože ne každou příchuť mám stejně rád a Jasmína se mi líbila trošku víc než např. Poznáš muže svých snů (což je můj předchozí Woody), tak dostává o hvězdičku víc... ale jinak je to tak mezi třema a čtyřma hvězdičkama.

Vše je ztraceno (2013)

Jó, když se věci s****, tak pořádně... Hodně poutavý exkurz do života vášnivého jachtaře, který... má trošku smůlu:) Z námořnického řemesla rozumím jen pití rumu (a to ještě spíš v sebeobraně), takže mnohdy mi nebylo jasné, proč se osamělý kapitán pokouší o to či o ono, ale ta zarputilost, která z jeho činů přímo tryskala, té prostě nešlo odolat. A navzdory ne zrovna krátké délce filmu, udržel si moji pozornost po celou dobu. Dialogy naprosto bezchybné:) Lepší tři, čtyři bych asi nedal ani kdyby měl AIL "lepší" závěr. Nicméně to je spíš subjektivní záležitost, určitě doporučuji film vidět.

Ona (2013)

Tak příšerného oblečení jsem si nemohl nevšimnout dokonce i já. Scarlett Johansson má nádherný hlas. Her je podnětný film a nabízí spoustu myšlenek a nápadů k prozkoumání... Je nutně k lásce potřeba nějaké fyzické tělo? Nebo jde "jen" o "duši"? (V mé interpretaci je duše v podstatě obsah mozku, osobnost člověka, vzpomínky a zkušenosti, pocity, proto raději v uvozovkách... jsou tací, co v duši vidí nějaké mystično:)) Kolik z nás už je prakticky do takových OS zamilovaných, někde na druhé straně telefonu, ethernetového kabelu? (Pravděpodobně do OS s tělem, ale když se k němu v životě nedopracujete, záleží na tom vůbec?:)) Co kdyby se takto rozvinutá AI spojila s nějakým rozhraním podobným Matrixu, takže by mohla přímo působit na lidské smysly, heh? Chybělo by pak ještě něco? Nejspíš ne... A... Scarlett Johansson má nádherný hlas;)

Cheap Thrills (2013)

Samotné téma CT moc originální není, stejně jako některé pasáže, ale provedení je velmi vydařené. Ještě teď je mi mírně šoufl a tak blízko ke zvracení jsem u filmu snad ještě taky nikdy neměl - když pominu takové ty situace, kdy se na něco koukáte a ujíždí vám obraz... na tom ale pak nemá hlavní zásluhu samotný film, že ano:) A vůbec, když už je to slovo po ruce... je to zvrácený film, fuj. Bez přemýšlení, protože mozek se tu zaostří jen na prachy. (Mimochodem - hrozí vám že skončíte na ulici? Nevadí, hlavně že máte TV přes půl stěny a za poslední dvacku si naplníte nádrž v autě:)) Ale je také hodně... jak to popsat... vtíravý, intenzivní, tak nějak bezprostřední. Herci mi na role seděli do puntíku, tempo i muzika v pořádku, takže pěkné čtyři hvězdičky.

Tísňová linka (2013)

Nejhorší jsou amatérští kadeřníci, já to říkám pořád a pro úplnou jistotu si od nůžek držím pořádnej odstup:) Váhám mezi třema a čtyřma hvězdičkama, je to tak na půl. Na jednu stranu má The Call svižné tempo, je napínavý, hlavní záporňák je kvalitní kutil a klasik:), na stranu druhou film vlastně nenabízí nic "navíc"... Ale co už, v tomhle případě mi to tak nějak nevadí, čtyři! P.S. Já si pořád říkal, kde jsem tu Abigail Breslin už viděl hrát. A ono to bylo v Signs - pravda, byla tehdá trošku mladší...:)

Machete zabíjí (2013)

Slabší než první Mačeta, ale pořád dost dobrý. Pokud tedy dopředu víte, že přesně tohle chcete vidět... Pak můžete mozek vypnout, železný podprsenky naládovat, flašku tequilly otevřít a zírat na převážně červenou:) Za Mela Gibsona a především Amber Heard bych skoro až tu čtvrtou hvězdičku dal... ale odolám, takže je to tak na tři a půl.