Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Medici pozor. Pivo sice není "ultimátny prostriedok na dezinfekciu všehodruhu", ale když je dobře vychlazené, tak dobře chladí;) Motorem filmu je slušný scénář, hlavně nápad s předsudky vyhnanými do extrému v kombinaci s chybnou komunikací mezi oběma kempujícími skupinkami se mi zdá neotřelý a zábavný. Vlastně se některým "umrtím" a hláškám směju i zpětně:) Nemůžu najít nic, co by mi vyloženě vadilo, snad jen že minimálně první (víc než) polovina slušně odsýpá, avšak ke konci trošku dochází dech. Nicméně i tak to jsou čisté tři, je to fajn oddechová vtipně krvavá lázeň.

Mládí v hajzlu (2009)

Tak tohle se nepovedlo. Nedokážu posoudit, jak film funguje na diváka neznalého předlohy či jako samostatná záležitost, ale jako převod "ságy" na filmové plátno nefunguje každopádně. Hlavní problém bych viděl v tom, že valná část vtipu knihy tkví v Nickových myšlenkách, které nedostaly mnoho prostoru (a čert ví proč, mohl přece jednoduše být v pozici vypravěče kdykoliv se to hodilo). Ale i tak by pořád film mohl být alespoň trošku vtipný (situačně), ale není, chybí načasování pointy, to co mělo být vtipné prostě vyšumí do prázdna. Takže pár hodin po závěrečných titulcích se mi vybavuje jen jediná opravdu vtipná scéna (BMW:)). Skoro každá pitomá teen komedie je tak mnohem zábavnější, a to je u filmu s inteligentní předlohou opravdu škoda.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Jednička mě fakt dobře bavila, ale je pravda, že je to už nějaký ten pátek... takže změnil jsem se já, nebo je dvojka o tolik horší? Samovi rodiče, OMFG, zač jsi mě trestal... Nad nadrženým pejskem jsem smutnil už v Sexu ve městě 2, tady jsou dva a ještě k nim jako bonus malý robot. Megan se naběhala víc než Pamela v Pobřežní hlídce, jen místo tonoucích surfařů kličkovala mezi výbuchy a troskami. No, stejně asi raději Isabel:) Tak snad aspoň akce že byla fajn, dám lehce lepší dvě hvězdičky.

Správci osudu (2011)

Natažený kočkopes se sličnou Emily a sympatickým Mattem. Ovšem Emily si dvakrát neužijete, romantický vztah je pojat velmi zkratkovitě (možná kdyby tam ani nebyla, tak by se nic nestalo, něco jako Hamlet bez Hamleta a ještě by produkce ušetřila jednu gáži:)) 50 % diváků během produkce usnulo, druhá polovina vydržela až do konce, který ovšem nebyl thrillerově napínavý, leč sváděl k myšlence "už konec prosím". Zůstává nám tedy mysteriózno, toho jsem si užil dosytosti. Nebo to byl spíš mysticismus? Ach, ano... Dvě hvězdičky. Ááá, už vím proč tam aspoň chvíli Emily byla - bez ní by to bylo sotva za jednu:)

Jack Holborn (1981) (seriál)

Chvíli mi trvalo, než jsem po takové době zjistil, na co že jsem to - rozuměj název - jako malý kluk koukal. Ale nakonec se dobrá věc podařila a můžu tak napsat pár čerstvých zážitků. Zápletka je pro dospělého lehce odhadnutelná, ale jinak musím uznat, že žádné další "zklamání" nečekalo. Naopak silné scény (a skoro každý tu nějakou zmínil, mě nejvíc zaujala "trubička" a pak jsem měl stále živou hudbu (existuje soundtrack) a úvodní záběry ještě při titulcích, protože plachetnice mě tehdy hodně braly:)) zůstaly silnými, herci odvedli práci kvalitně a scénář je, s výjimkou "hlavní zápletky", jak již jsem psal, také velmi dobrý a nelineární. Slabší čtyři. Ale pro kluky s dobrodružstvím v krvi je to za pět:) P.S. Je zajímavé, že tehdy jsem fandil druhému z bratrů, holt časy se mění;)

Šéfové na zabití (2011)

Jeden z těch filmů, na které mě navnadilo relativně vysoké hodnocení zde... Výsledek však hrubě za očekáváním. Krom Jennifer. Ta je úplně lususní, možná naprosto nejlepší co kdy byla. Takže především díky ní zhlédnutí toho snímku ve finále tak úplně nelituju:) Ale jinak vtipu málo, trapnosti dost, za mírně lepší dvě. P.S. Ještě se mi líbil Kevin Spacey... "Je snad něco špatného na muži vychutnávajícím si drink ráno?" Moje slova Kevine!:)

Sex ve městě (2008)

Jedna dlouhá nuuuuuuuda. Aby nebylo film třeba přerušovat reklamou, rovnou ji tam tvůrci nacpali - jak jinak si vystvětlit scény jako třídění oblečení, módní přehlídku atd, které děj nikam neposunuly a jen film prodloužily (nebo to snad mělo být krásné a potěšit divákovo oko?). A komediálně mělo působit co? Šatník velký skoro jako byt běžného smrtelníka, pes ojíždějící polštáře bez ohledu na jejich cenu nebo že se staré fuchtle/muzejky (:)) chovají přesně jako puberťačky? OK, nejsem fanda seriálu (respektive nikdy jsem ho neviděl), ale jestli tenhle film tvořilo v podstatě pár slepených epizod, pak ho ani nikdy vidět nechci. Slabé dvě.

Kam orli nelétají (1968)

Řekl bych, že tady jsme si s hodnocením "trošku zapřeháněli":) Špionážní rovina je OK, promyšlená a drží diváka ve střehu celý film. Ale akce? Pominu vousatost, o to nejde a nemám s tím snad nikdy problém, ale absence logiky v téhle části filmu je hrubě přehnaná, místy až nechtěně legrační ("vyrážení" dveří dvěma palicemi? kulka do dlaně s reakcí jako při kousnutí mravencem? a další a další WTF). Slabší tři za to, že i tak je to celkem zábava a za to, že skopčáci dostávají na prdel.

Proč? (1987)

Velmi realistický (mnohdy až dokumentární) pohled na jeden z případů řádění fotbalových chuligánů. Částečně již poznamenaný změnou poměrů, avšak přesto stále aktuální (ke smůle těch, kteří respektují práva ostatních). Líbily se mi výkony herců - dnes již často matadorů, tehdy zajíců:) (Langmajer, Dejdar, Landa, Kraus, ...) Do této skupiny asi nelze řadit Pavla Zvariče, nicméně ten se mi líbil úplně nejvíc. Za povšimnutí stojí i hudba Michala Pavlíčka.