František je děvkař (2008)

Film bez výrazné chuti, bez sdělení... nicméně mu nemůžu upřít, že se na něj celkem dobře koukalo - hlavní hrdina mi byl sympatický, líbilo se mi, kterak odříkává část svého životního příběhu, monotónním a takřka nevzrušeným hlasem. Prostě správný flegmatik, který však čas od času dokáže zmobilizovat své síly a jednat. Starostlivá maminka také perfektní, Františkův bratr a má oblíbená Škoda 1000 pak obraz kladů dotvořili. Jednohubka za lepší dvě hvězdičky.

37 a půl (2005)

Hezká komedie o krizi středního věku v ženském podání. Film oplývá decentním, inteligentním humorem, několikrát se však vynoří vtípek, který vám může způsobit vysílení nezastavitelným smíchem:) Ještě mě zaujal "norský Brad Pitt":) Viděno v kině Art v rámci Severské filmové zimy 2011.

Human Traffic (1999)

18. 2. 2011 - Filmy o drogách se dělí v zásadě do dvou skupin - na ty, co berou celou věc vážně a dramaticky a na ty, co ji berou s vtipem a nadhledem. Human Traffic patří do druhé skupiny. Popisuje jeden z víkendů londýnské party kamarádů a to převelice vtipnou a svěží (skoro až klipovou) formou. Neholduju taneční hudbě, ani profetovaným víkendům, ale dívat se na to se mi líbilo moc:) Čtyři a půl.

Black Books (2000) (seriál)

Tak tenhle sitcom mě zasáhl jako blesk z čistého nebe a perfektně mi sedl. Přesně tento typ humoru miluju, a když k tomu připočítám geniální (a zároveň velmi sypmatické herce), originální a praštěné scénáře, je pro mě v každém díle o zábavu postaráno. Já bych se asi celou stopáž chechtal i kdyby se tam Manny s Bernardem jen tak producírovali a nic neříkali, takoví jsou to řízci:) Nemůžu jinak než pět hvězdiček!

Helloween: Keeper of the Seven Keys-Legacy World Tour (2007) (koncert)

Co říct, Helloween mám rád a tohle DVD je pěkné připomenutí turné k albu Keeper of the Seven Keys Part III, které začalo (místy technicky lehce rozpačitě) ve zlínské hale Novesta i za mé účasti. Představování nových členů sóly po několika přehráních nudí - a to především z toho důvodu, že je mixovávo snad ze všech kontinentů a tím pádem je velmi dlouhé - což je také moje největší vítka k tomuto počinu. Z druhého DVD jsem zatím zvládl jen muziku (sice obsahuje jen dvě písně, ale zato dlouhé - Halloween, Occasion Avenue), na plkání si moc nepotrpím:) Čtyři hvězdičky.

Heavy Metal (1981)

4. 2. 2011 - Můj nejoblíbenější animák! Obsahuje hodně vtipu, krásných dívek a samosebou parádní rockový doprovod - pro mě základní esence spokojeného života;) Dojem mi trošku pokazila poslední povídka, která je taková... roztahaná. Ale ostatní (a to především příběh taxikáře a bombardéru nad Pacifikem) drží laťku hodně vysoko. HM by se dal pouštět i v hodinách AJ, mluví se tam pěkně pomalu a srozumitelně:) Čtyři a půl. P.S. Poprvé jsem film viděl cca v polovině devadesátých let v kině Art, čistě neplánovaně a náhodou, jen na základě názvu filmu zahlédnutém na plakátovací ploše.

Postřižiny (1980)

30. 1. 2011 - Kams dala vlasy? Sem:) Moc hezký film.

Hodiny (2002)

Budu se opakovat, ale je to tak - pro film není nad to mít kvalitní předlohu. A když se k tomu pak přidají skvěle hrající herci, výrazná hudba atd., vznike něco jako Hodiny. Tři stejné životy, jen v jiných kulisách, rafinovaně propojené... Čím to, že jsem měl při některých scénách strach? Čtyři a půl. P.S. Nicole Kidman se mi za celý film nepodařilo najít:)

G3 Live in Denver (2004) (koncert)

Z tohoto DVD mám nejraději Rockin' in the Free World, tu bych mohl poslouchat pořád dokola (a Satriani ji i solidně zpívá).

Pekelná ženská (2001)

Ulítlá komedie. Ale místy skutečně hodně vtipná, což se o hromadě komedií s lepším hodnecením říct nedá. Nejvíc mě dostávala postava trenéra a jeho rada do života o záhánění myšlenek na ženy nejlépe tvrdým alkoholem:) Jo, na obě Amandy se také pekně kouká, když zrovna nejsou v hábitu pro jeptišky. Slabší tři.