Zkažená úča (2011)

"Okay if the young generation doesn’t get into opera then guess what, no more opera, an art form has died. If opera goes away we’re fucked!” Příjemná komedie, člověk se u toho pravda smíchy úplně nezalamuje, ale trošku se culí prakticky pořád. Výhodou je celkem neodhadnutelný a jakž takž originální děj. Plus dávám i za Judas Priest, dokonce dvakrát. Thomas Lennon tu má také tradičně kvalitní postavu (s kovovým stolem:)) Tři a půl, k pěknému večeru s vínem jen a jen doporučuji.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Zatím nejlepší díl série (neviděl jsem jen poslední). Jo, je to trošku delší, ale konečně to vypadá jak normální film a ne jak reklama na pestrobarevné lentilky. A taky díky delší stopáži se konečně může člověk s postavama trošku sžít, není to tak překotné a chaotické. No a bajka, ta byla parádní. Za mě palec nahoru.

Bitch Slap (2009)

Méně než tři hvězdičky tomu může dát jen buzerant, nebo zapšklá feministka:) Ale tak vážně, já se u filmu celkem dobře bavil. Krom Julie Voth (to je ale micina!;)) se mi líbila praštěnost děje, úchylnost vedlejších postav (no, vlastně asi všech postav), dobře vybraná hudba a sympatická nadsázka. Zkrátka čekal jsem nudou pitomost a nakonec jsem viděl hodně zábavou pitomost. Tři a půl.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Kdybych dokázal duchem vyplout mimo sebe a pozoroval pak své tělo z výšky při dívání se na G:DP, tak bych si asi klepal na nehmotné čelo a říkal si: "Jak jen ho může bavit skoro dvě hodiny zírat na partičky holek žvanících v podstatě o ničem a praštěného kaskadéra, který chce něco víc než jen zírat?" No... ale je to tak. Tarantino mi prostě sedí, žeru jeho dialogy, výběr písniček, výběr hereček a cit, s kterým na každé najde to co je z ní nejpřitažlivější a prodá to jako nikdo jiný. Já vím, je to málo na film, který by měl nést nějaké poselství s precizní formou, ale na druhou stranu je to vše (a možná i něco víc), než chci od filmu, který mě bude "jen" bavit. Akorát já mít kámoše na kapotě, tak určitě zastavím;)

Kajínek (2010)

Nakonec to nebyl špatný film, jak jsem se během prvních pár minut obával. Brabec si dal celkem rychle vyprošťováka (nebo jsem si na tu divočinu zvykl) :), herci to vesměs zvládli, tak proč ne za pěkné tři. Snad jen ty holuby v našich věznicích dozorci ve volných chvílích nesestřelují, alespoň v to pevně doufám. P.S. Pro Malarkeyho - období příběhu bylo jasně dáno, zlatý hattrick po Moravcově haluzi byl jen jeden:)

Drive (2011)

Hodně atmosférická podívaná, proložená perfektní hudbou (trošku z toho na mě dýchala muzika z baru v Twin Peaks). Závěr trošku slabší, proto to není za plné - čtyři a půl. Viděno na ČSFD promítání v Brně.

Nejistá sezóna (1987)

Hořko-mléčná sonda do zákulisí autorského divadla v éře socialismu (myslím ten před Sametovou revolucí...). Mám naposlouchánu zvukovou kroniku DJC a v tomto filmu jsem mnoho situací z ní identifikoval, čili věřím, že vše bylo podle skutečnosti... Snad dostaneme rozum a obrátíme kormidlem dějin kupředu, protože k podobnému systému mílovými kroky znovu směřujeme - už teď by ten cikán musel ven a nezávisle na přání majitele výčepu by se tam nekouřilo:( Slabší čtyři.

Thor (2011)

Čekal jsem víc. Mnohem víc. Scény ze Země na mě působily jako chabá parodie na Návštěvníky. Scény s Asgardu lepší, ale kostýmy a přeměty vypadaly jako z plastu (v čele s kladivem). Hudební doprovod se mi vhlavě neuhnízdil, takže mi tu zůstává jen pár bodů za celkem sypmatické herce a slušnou akci. Možná dám Thorovi ještě jednu šanci s větší pozorností a klidem, zatím slabší tři, víc ani náhodou.

Green Day: Awesome as Fuck (2011) (koncert)

Postarší Green Day se smečkou námezdných muzikantů v Tokyu. Přeci jen, od poloviny devadesátých let uteklo hodně vody, takže dobrou polovinu písní jsem ani neznal - už jen kvůli tomuto faktu nemůžu hodnotit lépe. Ale současným fanouškům věřím, že si DVD užili mnohem víc. Ještě by se mohli k podobnému záznamu kompletního koncertu vybičovat Offspring, jejich hudba je mi bližší.