System Of A Down: Rock am Ring 2011 (2011) (koncert)

Propršenej koncert. Proti SOAD nic, jejich muzika mě baví, ale ke škodě celku je kvalitou zvuku tohle DVD hodně dole:(

Škola života (2009)

V podstatě běžný a z pohledu nezúčastněného pozorovatele banální příběh, jakých se stalo, stává a bude stávat mraky. Přesto mě lapil do svých osidel. Výborní herci, humor (na drama je ho zde dost a přesně můj typ) a krásná retro atmosféra, to vše je zde namícháno právě tak, abych prožil příjemný filmový večer. Je to tak na rozhraní tří a čtyř, dám slabší čtyři.

Chalupáři (1975) (seriál)

"Ale on nečeká zbytečně, on čeká v hospodě!". Slabší čtyři hvězdičky - za nevyváženost. Socialistické kecy holt patřily (patří) k době. Sovák s Kemrem jsou vynikající - i Menšík se mi líbil, naopak trpěl jsem při Hlinomazovi. Znovu to chci ovšem vidět až někdy před důchodem:)

Na sever (2009)

Norský skůtr-lyže offroad movie film, který má světlé momenty, celkově však spíš nudí... Pravidelně se zde střídají dvě polohy. Poloha kochací - cestování norskou přírodou s hudebním podmazem a poloha interakční - to když hlavní hrdina potká nějaké další lidské bytosti. V mém případě zapůsobilo hlavně poslední setkání, s dědkem v malém týpku. A hlavně díky této pasáži dám alespoň lepší dvě hvězdičky.

Fighter (2010)

Mám filmy o boxu rád, tenhle je "jen" další v řadě, ale je svůj a moc se mi líbil. Děj je v podstatě hodně předvídatelný, na druhou stranu je to ze života, takže s tím těžko šlo něco dělat;) Nicméně to vůbec nevadilo, "rodinná" atmosféra diváka do filmu lehce vtáhne a už nepustí. Poctivé čtyři hvězdičky.

Město (2010)

Podle mě se Affleck posunul režijně kupředu. The Town je sice objektivně asi ideově slabší film než Gone, Baby, Gone, ale mě oslovil o fous víc. Řemeslně dobrá práce, k tomu příjemní herci. Slabší čtyři.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Velmi špatný a nudný film. Tu jednu hvězdičku dávám za pěknou hudbu a Kristen, víc pozitiv jsem nenašel. I ten minimální děj postrádá logiku. Typickým příkladem může být "akce kino" - když nad celou tou "zápletkou" okolo ní přemýšlím zpětně, tak to byla fakt síla a zvracení na záchodě možná měla být hodně mazaná sebereflexe nebo tak něco:) Akce je poskrovnu a nejvíc si tvůrci libují v dlouhých a stále se omílajících dialozích. Při nich máte dost času si opravdu detailně prohlédnout obličeje postav, neboť jsou to postavy přemýšlivé a dlouho jim trvá, než něco řeknou. Ve finále je ale asi budete v duchu úpěnlivě prosit, ať už raději neříkají nic...

Od soumraku do úsvitu (1996)

Pro tenhle film mám slabost. Sice jsem mu dal jen tři hvězdičky, ale... Quentin je super uchylák. Moc se mi líbí, jak se film láme z relativně normálního thrilleru/krimi/gangsterky v akční upíří šílenost. Ale úpně nejvíc mě dostává Salma Hayek a její fakt sexy tanec. A nejen tanec, celá ta písnička je podařená, i s kapelou. To je prostě scéna, kterou si i po letech pořád vybavuju (jasně, pak ještě něco s pussy a brokovnicí ála kříž;)) Neberu každý film vážně a tenhle akční nářez jsem si užil! Moc se mi líbí termín "oblíbený brak" - a přesně tohle pro mě FDTD je.

Světová invaze (2011)

Šílená břečka. A to jsem se na ten film tak těšil a navzdory mizernému hodnocení jsem věřil, že se mi bude líbit, neboť mám rád ufouny a tak:) Ale že se "světová invaze" splaskne na pobíhání po čtvrti určené k bombardování kvůli záchraně pár civilistů, jízdu autobusem a vynoření nějakého emzáckého šmejdu ze země (čert ví, jak se to pod zem bez porušení povrchu dostalo...), tak to si snad ze mě někdo dělá kozy. Tak silné téma (možná ne originální, ale v dnešní době rozhodně "masakrálně" zpracovatelné - a po Districtu 9 se to obzvláště nabízelo) a takhle zmršené... Hodně slabé dvě hvězdičky. P.S. A upřímně, běžte do prdele s ultrapravicí (čímž dnešní média stejně jen nazývají druhé křídlo ultralevice - nácky, fašouny, první křídlo již dobře známe - komanči, bolševici) a stejně tak kapitalistickým realismem, když pořád žijeme v realismu socialistickém (čím dál tužším), jen mu hrdě říkáme kapitalismus (asi s lidskou tváří, co?:7). P.S.2 Udělejte útok mimozemšťanů na Zemi konečně někdo pořádně! (nejlépe by D. Fincher;))

Zkus mě rozesmát (2011)

Odpočinková romantická komedie, po delší době se Jennifer objevila v koukatelném filmu, sláva! Lepší tři hvězdičky.