Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Vynikající seriál, který v deseti dílech mapuje cestu amerických paragánů od cvičáku v USA po konec války v Německu/Rakousku. Válečné scény jsou super, ale to i díky tomu, že jich tam suma sumárum není až tolik, kolik by člověk čekal - a o to víc si je vychutná. Ruku v ruce s tím jde fakt, že seriál dává velký prostor k zachycení myšlenek postav, jejich vztahů atd. U deváté části jsem prožíval podobné pocity jako uživatel Lima... a to se tam snad ani nevystřelí... To vše navíc s viditelným respektem tvůrců k účastníkům války na obou stranách, snahou o objektivitu a bez zbytečného patosu. Čtyři a půl.

Czech Made Man (2011)

Byl jsem velmi příjemně překvapen. Moderní vizuální stránkou, provázáním hudební a obrazové složky, dobrou volbou muziky... Příběh je jednodušší, ale nezdálo se mi, že by to bylo ku škodě a co se vtipu týče, já se nasmál dost. Také herci dobří, trapnost a topornost známá z mnoha českých filmů se nekoná. Slabší čtyři hvězdičky, taková variace na Guye Ritchieho z ČR (pohříchu zábavnější než poslední Guy;)) Viděno ve Špalku.

Muž na Měsíci (1999)

Je pro mě celkem překvapením, že hodnocení MOTM je vesměs pozitivní. Čekal jsem spíš, že bude publikum dělit na ty, kteří ho milují a na ty, kteří ho nenávidí. Jima Carreyho pravda moc nemusím, navzdory jeho nepřehlédnutelným schopnostem a talentu, jako Andy Kaufmana jsem se na něj díval moc rád. Tony Clifton byl ovšem ještě větší masér:)

Battlestar Galactica (2003) (TV film)

Viz hodnocení seriálu. Pilotní film je možná ještě o fous lepší, protože zatím divák netuší o co jde a působí uceleně. A taky obsahuje scénu, která se mi při vyslovení slov Battlestar Galactica vybaví - ano, stanice "Příměří"...

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

K tomuto seriálu mě svým způsobem dotlačili fyzici z Big Bang Theory - tak dlouho tam žvatlali o nějakých sci-fi seriálech, až jsem se odvážil do jednoho vrhnout:) A nelituju. BSG je fajn seriál, líbil se mi provedením (zde bych zdůraznil především hudbu), zajímavými postavami i dějem. Také oceňuju celkem rozumnou délku (i když tak o sérii méně by se mi líbila víc). Horší je to s klasickými seriálovými neduhy... jak to říct - vztahy jako příliš velká podmožina kartézského součinu všech postav:), některé slabší díly (úplně nejhorší byl díl s odbory)... Celkově slabší čtyři hvězdičky a možná dám ještě nějakému podobnému seriálu šanci;) P.S. Nešálil mě zrak, když jsem před závěrečnou bitvou zahlédl na okamžik v CIC Dualu?

České nebe: Cimrmanův dramatický kšaft (2010) (divadelní záznam)

Seminář je trošku slabší, ale připravuje živnou půdu pro samotnou hru, která je vynikající. Už samotný nápad vytvořit českou nebeskou komisi, dát dohromady takovou směsici postav a těžit z rozdílů dob kdy žili, jedinečnosti jejich osudů atd. by byl sám o sobě hodně zajímavý, ovšem takto realizovaný takřka nemá chybu. A nevadily mi ani některé Praotcovy lacinější fórky, protože je bohatě vyvážil i hodně dobrými. Čtyři hvězdičky - a patří opravu jen této hře - kdybych měl hodnotit celou dobu působnosti DJC, tak by mi pět hvězdiček stačit nemohlo...

Pearl Harbor (2001)

Zde se shodnu s většinou, romantická linie je otřesná, stopáž přestřelená, ale akce parádní. Z filmů o Pearl Harboru u mě zatím jasně vítězí Tora! Tora! Tora! Hodně slabé tři hvězdičky.

Interstate 60 (2002)

Líbilo. Je fajn vidět originální film, u kterého člověk neví, jak se bude dál vyvíjet, ve kterém je prostor pro fantazii a který je protkán smyslem pro detail. Nevím proč, ale z Interstate 60 na mě dýchala vánoční atmosféra, asi jako třeba ze Sám doma, ačkoliv o Vánocích vůbec není. Možná proto, že je to taková pohádka ze současnosti... A i to poselství je (a patrně vždy bude) aktuální. Slabší čtyři.

Záložní plán (2010)

Jestli si chcete pustit nějaký opravdu špatný film, tak jste právě nalezli vhodného kandidáta... Fantastické herecké výkony, tolik vtipu, že se mezi salvami smíchu nestihnete ani nadechnout, mazaný děj a rozumná stopáž - nic z toho tam nehledejte. Slabší jedna hvězdička, za co...? No, čas od času slušný popový podmaz, čas od času pěkné děvče a jeden, dva skutečně vtipné okamžiky. P.S. Hlavně tento film nezkoušejte použít k vytvoření romantické nálady s dámskou společností - dle mé zkušenosti před tím, než někdy v polovině usne, pronese něco o plýtvání kinofilmem...

Taxikář (1976)

V Taxikáři jsem chvíli viděl Rockyho a chvíli Zabiji Nixona. Konec mě ovšem dokonale překvapil, takhle jsem to skutečně nečekal. Čtyři.