Šéfové na zabití 2 (2014)

Z nějakého neznámého důvodu jsem si myslel, že předchozí film o hrozných šéfech nebyl špatnej, tak jsem se do dvojky pustil celkem s optimismem... kterej mě záhy přešel. A kontrola mého hodnocení na tomto serveru posléze ukázala, že mě paměť škaredě ošálila a jednička s dvojkou si můžou podat ruce - jsou přibližně stejně slabé. Nejvíc pobavilo svérázné uchopení kombinatoriky a pravděpodobnosti (byla šance padesát na padesát, že HB2 budou dobrej film... ale nepovedlo se, škoda:)), s čímž možná i souvisí nevšední "ukecanost" postav (čím víc slov, tím větší šance, že něco z toho bude vtipné... ale nadprůměrně nešťastný výběr slov, škoda:)). Tak aspoň že to Jennifer pořád sluší, když už jinak nic moc.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Jedna hvězdička za obraz křtinského kostela v Arnoštově kanceláři a druhá za hezkej leteckej záběr z helikoptéry od pístovickýho hřbitova po račickej zámek při závěrečných titulcích, třetí za představu sedmi a půl mega keš v náprsní kapse...:) ale tak ne - tři by bylo moc. Ani za kořalku a upřímnost, co byla z Bolka cítit:) Tak nevím... Chtěli něco autoři dílem sdělit? Chtěli diváka pobavit? Nebo jen nostalgicky zavpomínat? Ať nad tím dumám sebevíc, mně se Dědictví 2 nejvíc jeví jako zbytečněj film... Přesto nemůžu říct, že bych se jím nějak protrápil nebo se vyloženě nudil, to ne, a i ta špetka melancholie v něm obsažená do mého nedělního podvečera dobře zapadla. Jenže tomu chyběl, až na pár čestných výjimek, vtip a aspoň trošku pořádný děj. Takové jídlo bez chuti, o kterém už za chvíli ani nevíte, že jste je vůbec jedli. Ale na tu chvíli přeci jen nějak zasytí.

H Project (2013)

Klady: svěží provedení, hezký pop/rock hudební doprovod, sympatická skupina hlavních postav, víc napětí než lekaček a krve - kdo má rád jako já vynořování se strašidelných postav v pozadí záběru, ten si přijde na svoje:), část filmu se odehrává na zajímavém a tajemně lákavém ostrůvku Hašima (tam bych teda fakt chtěl být osobně). Zápory: přemrštěná stopáž, poslepovaný scénář (a tím myslím opravdu hodně poslepovaný), jako první padla - skoro se mi chce říct, že jako již tradičně - moje nejoblíbenější postava ze skupinky;) Resumé: s filmem jsem zažil příjemně strašidelné chvilky i s lehkým mrazením v zádech, slabší tři hvězdičky.

Omar (2013)

Čtyři mínus (kino Art, 5. 2. 1015).

P.K. (2014)

Jedno z klasických témat komedií - zmatení návštěvníka z kosmu (nebo taky někdy člověka přesunutého v čase z minulosti/budoucnosti do naší doby) a z toho plynoucí komické situace - v indickém podání. V tomto případě jde o mimozemšťana, kterému, sotva se stihne po vypadnutí z mateřské lodi rozkoukat, zlý domorodec ukradne magický náhrdelník (dálkový ovladač, komunikátor s lodí), s jehož pomocí se může vrátit domů. Smutné:( Nezbývá než ho začít usilovně hledat... Jestli se nepletu, byl to můj teprve druhý kontakt s indickým filmem, takže pár prvků mě... řekněme... překvapilo:) A buďme konkrétní. Kdykoliv se ve filmu běželo, běželo se divně. Film obsahoval několik (cca pět) dlouhých populárních písní, při kterých herci jakože zpívali a tancovali (!). Vůbec, film bylo moc dlouhej:) Co mi vrtá hlavou doposud je, jakým jazykem se vlastně ve filmu mluvilo, protože čas od času to byla jasně identifikovatelná angličtina, občas zkomolená angličtina a ten zbytek? Nesrozumitelná angličtina, nebo hindština? Fakt nevím. Úření jazyky jsou to tam oba, možná jsou zvyklí je takto mixovat. Tím jsem vyčerpal asi vše, z čeho jsem byl v různé míře nesvůj. Na druhou stranu - legrace jsem si užil vrchovatě a upřímně si nevzpomínám, kdy bych se u komedie takhle nasmál. Dost často stačil samotný zjev hlavního hrdiny, s vykulenýma očima a ušima jako plachty:) Tři a půl.

Miluj souseda svého (2014)

Při letmém pročtení obsahu St. Vincent se mi bleskově vybavilo Eastwoodovo Gran Torino - svéráznej, mrzutej dědek, noví sousedi, ..., ale přes jisté společné prvky jsou to hodně odlišné filmy. SV mě rozhodně neoslovil jako zmiňované GT, ovšem i tak se jedná o jakž takž zábavný kousek, plný pozitivního náboje. Největší šok mně připravila Naomi Watts v roli ruské "lady of the night", s (podařeně) hrozným přízvukem, již dosti opotřebované a k tomu všemu těhotné. No, nevím jestli tohle bylo úplně nutné... ale třeba se tím tvůrci někomu do vkusu trefí. Já se budu snažit rychle zapomenout:)

P2 (2007)

Rachel Nichols je docela pěkná cérka a valnou část filmu pobíhá po scéně v promáčenejch šatičkách, ušitejch z pro ni sotva dostačující plochy látky, takže potud dobrý. Jenže to je trošku málo na takovou publikaci... eh, mám na mysli celovečerní film:) Napětí jsem se pořádně nedočkal, za zmínku stojí možná tak pár lekaček (který stejně moc nemusím, protože se u nich vždycky strašně leknu:)) a (ne)chutnejch mordů nejen tvorů člověčích. No ale hlavně je to tak stupidní film, až to bouchá vratama do podzemní garáže. Hlavní hrdina je magor, čili u něj se to snese (a Wes Bentley se mi v té roli hodně líbil), ale jinak... škoda mluvit. Úplně jsem z toho cítil scénáristickou bezmoc: "Jakpak to jen ještě o chvilku natáhnout? Co tam tak vymyslet...?" Zkrátka, nic moc.

Život je pohoda (2013)

Life's sice not a Breeze, aspoň dočasně... doufejme, ale některé filmy ho dokážou celkem zpříjemnit:) I když tento dosti zvláštním způsobem - je to taková nekomediální komedie, hodně suchá... možná vtipná právě tou nekomediálností (a samosebou irským přízvukem:)). Funguje to ale poměrně dobře a zajímavě - např. asi nejvtipnější scénka, s losováním, žije vlastně ve dvou rovinách - průměrně všímavý divák dopředu ví pointu a baví se sledováním sledujících bavících se sledováním oběti:) Herecky film také zaujal, hraní je sice také lehce netradiční, ale sympatické. Slabší tři, pohoda:)

Faro (2013)

Docela silné a melancholické drama v kulisách krásné severské přírody. Muž prchá před zákonem do odlehlých končin v hlubokém lese, doprovází jej jeho dospívající dcera. Film se částečně věnuje vztahu mezi nimi a postupnému odkrývání minulosti, částečně vykresluje těžkosti jejich života v divočině a při obstarávání obživy. Krásnými a táhlými záběry na lesy, louky, jezera, skály, potůčky, vítr, déšť, mraky, chomáčky mlhy atd. se rozhodně nešetří:) Pozornosti jistě neunikne ani mollově laděný hudební doprovod. Slabší čtyři hvězdičky.

Muži, ženy a děti (2014)

Na film se mi pěkně koukalo, příjmně plynul... Počkat, vždyť co se tam lidem dělo nebylo mnohdy vůbec, ale vůbec pěkné a příjemné! Takže to asi není úplně dobře:) Ale je to tak. Nejspíš za to mohla i vypravěčka, která mi film stahovala až příliš směrem k dokumentu a zvyšovala odstup od postav. A její závěrečné slovo definitivně překlopilo jazýček vah směrem dolů na tři hvězdičky. Nebudu se pouštět do sebemrskačských nářků o stavu západní civilizace, naopak, díky za ni a máme být na co hrdí. Je mezi námi mnoho racionálně smýšlejících lidí, kteří žijí kvalitní životy nikoliv naší technické vyspělosti navzdory, ale právě s jejím výrazným přispěním. (A ti ostatní mají aspoň v nebývalém množství co jíst, pít a kam složit hlavu...) MW&C si pravda všímá spíš těch, kteří své životy nezvládají a to ještě až do extrémních konců. Dělá to dobře, se sympatickým obsazením, s dostatkem času o tématu přemýšlet a třeba se i poučit.