Všichni moji blízcí (1999)

Na tomto filmu mě zaujal hlavně zvuková adaptace. Vše ostatní nestojí za řeč. Žádné drama u dalšíhu filmu o Židech = špatné hodnocení.

Vetřelci (1986)

Oproti prvnímu dílu mi na filmu něco chybělo. Zřejmě to byla atmosféra, která nebyla tak výjimečná, ale přesto si zachovala svých kvalit. Sigourney Weaver, Michael Biehn a nevinná Carrie Henn tvoří trojci, díky které si podle kritiků film povedl ještě více než první díl. Čím se zmenšují šance na přežití, tím větší atmosféra dodává ten správný impuls. Také finální souboj přinesl cenné procenta a body od kritiků a fanoušků. Ale hlavní příčinou ztráty jedné hvězdy byla již zmiňovaná atmosféra a zbytečné scénky, které se ve filmu ukazovat nemusely. Celkový výsledek značí chvályhodnost, ale ne dokonalost.

Vetřelec (1979)

Neuvěřitelně atmosférický film s originálním scénářem. Ridley Scott se vyznamenal filmem s největší atmosférou všech dob.

Chappie (2015)

Film působí dost emotivně, nemluvě o tom, jak se chovat k dětem, respektive k mladému robotovi s umělou inteligencí. Nečekaný konec přináší to, na co většina lidí čekala.

Krok za krokem (1991) (seriál)

První série se vyvedly náramně, zbývající byly i tak dost podařené, ale na konci každého dílo mě zklamala jedna velká věc, kvůli které si seriál zaslouží o 15% méně... TRAPNÉ NAUČNÉ SCÉNY, KDY SE SERIÁL ZDÁL SPÍŠE PRO DĚTI DO 12 LET.

Lucy (2014)

Celkem zajímavá zkušenost, která pro mě znamená propadák ve všech směrech. I nejlepší herci a herečky s půvabem a šarmem můžou účinkovat v průměrných nebo při nejhorším v podprůměrných filmech. "Pokud budete čekat hodně, nedočkáte se ničeho." Tím by se lidi měli řídit. Scarlett a Morgan si doufám uvědomují, že kdyby přijali nabídku jedné z hlavních rolí v jakémkoliv filmu, určitě by byl lepší. Takovíto herci si můžou vybírat a nemusí zanechávat stopy snímkem, který za nic nestojí.

Koleje osudu (2013)

Událost musela být nezapomenutelná, ale film se pod vedením lepších režisérů mohl stát i nezapomenutelným filmem, avšak režisérského žezla se chopil Jonathan Teplitzky.

Captain America: První Avenger (2011)

Téměř perfektní až na pár detailů jako je např. anglický jazyk v německy mluvených pasážích. Co se týče odhodlání, je na tom Kapitán Amerika dost dobře. Celkové hodnocení se mi víc než zamlouvá. Tím pádem musím marvelovku ohodnotit chvalitebně, na kterém má podíl i Alan Silvestri.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

"Pokud budete čekat víc, dočkáte se zklamání." Od bitvy jsem čekal víc, od konce jsem čekal mnohem víc, od celého filmu jsem čekal víc. Zakončení Tolkienových trilogií se moc nepovedlo. Lehký nadprůměr.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Stejně jako u Pána Prstenů, se mi nejméně líbil druhý díl. Více mluvení, méně akce a opět špetka humoru.