Fotr je lotr (2000)

Další typická trapná romantická komedie s dobrým obsazením, ohranými dialogy, průměrně vtipnýma "vtípkama" a klasickým béčkovým příběhem. Ben Stiller je v těchto komediích mistr, ale tento snímek se moc nepovedl ani s Robertem De Nirem.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Dost emotivní část, kdy se Rohan, Gondor, mrtví lidé atd. vydávají do bitvy proti Skřetům. Nemám k tomu moc co říct, zkrátka perfektní bitvy, skvělý soundtrack a úctyhodný příběh. Jeden z největších filmů všech dob.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Většinou u trilogií a ságách bývá, že první díl je nejlepší. Tak je to i v Pánovi Prstenů. Méně adrenalinu, avšak více mluvení, které většinu z toho napravila finální bitva u Helmova žlebu. Kvůli traileru jsem nebyl překvapen z Gandalfového návratu, který měl být překvapením.

Gravitace (2013)

Příběh není hlavní prioritou, které se snažili dosáhnout Cuarónovi, ale pokud ano...nepovedlo se. Okouzlující Sandra Bullock a perfektní vizuální efekty s pozoruhodnou kamerou a nakonec výtečný soundtrack jsou věci, které se povedli na výbornou. Film jsem sice neviděl na velkém plátně, avšak si zachovává svou kvalitu i v noci na velké televizi. Určitě jeden z nejlepších filmů roku 2013.

Hvězdy nám nepřály (2014)

Kniha byla famózní, s filmem už to podle některých nebylo ono, ale stále si udržoval jsou kvalitu hlavně vynikajícím ztvárněním skutečné události. Film byl dost emotivní a občas jsem byl i dost šokován. Romantika nepatří mezi mé oblíbené žánry, tento film ano. Velice se mi líbil Gusův (Ansel Elgort) optimismus, od něhož se odvíjí negativita zamilované Hazel Grace, co se týče rakoviny. Film si zaslouží solidních 85%. Dnešní zfilmování best-sellerů už není tak kvalitní jako dříve, každopádně jsem rád, že se film víc než povedl a zaslouží si velmi dobrých 85%.

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Sice jsem v životě viděl jen pár španělských filmů, ale tento je jednoznačně nejlepší! Na začátku jsem si říkal "Ojé...zase nějaký průměrný film", ale někdy vypadly oči z důlků. Adrenalin koloval v krvi dost, nemluvě o hereckých výkonech a propracovém příběhu. Nejsem expert, ale po dosledování filmu jsem okamžitě nahlédl na ČSFD a podíval se na procenta. Podle mě by si film měl zasloužit minimálně o 5% více a dostat se do žebříčku 300 nejlepších filmů. Jak už jsem se zmiňoval, nejsem expert (neříkám, že bych se jedním nechtěl stát), ale každý má svůj názor.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Sice se už nic podobného nevyrovná PÁNOVI PRSTENŮ, ale Jackson se tomu snažil alespoň přiblížit. 13 trpaslíků se vydává zachránit svou vlast a zabít strašlivého draka Šmaka... Alespoň na nich nezávisí osud celého světa. Opět perfektní soundtrack, vydařené bojové scény se špetkou humoru a slušné herecké výkony. Tomuto filmu dávám přenádherných 90%.

Labyrint: Útěk (2014)

Určitě oceňuji formu vhození rybičky do vody a ať plave, postupné odkrývání souvislostí je fajn koncept a v tomhle případě i dobře zpracován. Wes Ball si často hraje s náctiletým diváckým pohledem na film, což má koneckonců negativní důsledky pro nás, věkově pokročilejší. Ve filmu je naprosto evidentní snaha vytáhnout z velkého množství scén určitou epičnost a nechat mladistvé (především dívčí) obecenstvo posadit se na prdel z každé dialogu Dylana O'Briena s naprosto kýmkoliv. Vizuál nevypadal nijak zle, ale scénář značně pokulhává.

8. míle (2002)

Vcelku zajímavé drama s velice motivačním příběhem v nejnebezpečnějším městě spojený států s nejznámějším rapperem Eminemem, se podle mě povedlo bez sebemenších chybiček.

Kapitán Phillips (2013)

Ultra intenzivní dvouhodinovka plná adrenalinu, napětí, emoční bouře a opět bravurního Hankse. Somálskou čtveřici samozřejmě nemohu opomenout, Abdi byl absolutně bezchybný a zmiňovanou tenzi dokázal maximálně umocnit. Jednoznačně se pro mě jedná o jeden z nejlepších true-story počinů, ne-li vůbec nejlepší, tady o pěti hvězdách nebyl pochyb. Greengrass vytvořil absolutní mistrovské dílo. Bez debat.