Atlas mraků (2012)

"Těžko pochopíte něco, čemu nerozumíte." Pokud jste nečetli knížku, budete se minimálně první půlhodinu ve filmu ztrácet (v mém případě 45 minut). Šest odlišných příběhů v jiných časech, se napoprvé zdály jako docela mindfuck. Přesto pokud budete dávat velký pozor, po hodině by všechno mělo zapadat správně do vaší hlavy. Psychologicky se vám film snažil naznačit, jak jeden skutek navazuje na další, ten zase na další atd. až do daleké budoucnosti. To, že se o filmu nějak neslýchalo, je z mého pohledu dobře. Na druhou stranu je to škoda z pohledu kritiků kvůli solidnímu hodnocení.

Město 44 (2014)

Nevím, v jaké eufórii Komasa byl, když vytvářel občasné trapné matrixové záběry. Nebýt také pršících částí lidí po výbuchu bomby, vyvíjel by se solidní teenage film.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Že bych z toho skákal radostí, to se nestalo. Každopádně musím setsakramensky pochválit Zacka Snydera za mimořádné vizuální efekty. Zamrzel taky příběh z původních předloh, taktéž scénář, a dialogy půl na půl. Luxusní bitvy s emotivním koncem dodávají fanouškům prahnoucí po krvi a řežbách přesně to, co především menší diváci obdivují. Za moc nestála ani hudební produkce, ale slow-mo kamerový systém vyšel dobře i pro kritiky. Z herců se nikdo nepoznamenal na Oscara nebo Zlatý Glóbus, ale na nějakou oddechovku s céčkovým příběhem postačí. Ale že bych uvedl nominaci na film roku, to možná ve snu, ale Rise of an Empire nevypada o nic lépe.

Terminator Genisys (2015)

Skvělé prevzetí těch nejlepších prvků z prvních dvou dílů, zafungovaly lehké vtipy i bezchybná (vzhledově) Emilia Clarke. Vedle Arnieho, který už snad nemůže ničím překvapit, se museli předvést ne-moc-zkušení, ale přesto nadějní herci včetně už zmíněné Emilie. Neříkám, že se jim to nepovedlo, ale když hrajete po boku Schwarzeneggera, tak je těžké na sebe upozornit fanoušky i kritiky. Mínusů nebylo moc, ale co si budem nalhávat - vždy se tam nějaký najde (i přes můj vysoký optimismus). Soundtrack nějak extra nezapůsobil, stejně tak i konec. Ať se na mě kritici nezlobí, ale neskutečně mi to připomíná úžasné první dva Cameronovy díly. Nostalgie ve mě vzbuzuje pátou a poslední hvězdu, kterou můj jubilejní 500. ohodnocený film... bez váhání dostane.

Jurský svět (2015)

Film má vše, co potřebuje. Scény dost nostalgicky připomínají předchozí díly, skvělý námět a scénář, kritici zvukové adaptace se také můžou pokochat soundtrackem převzatého z minulých dílů, ale jedna důležitá část mě stále zaráží - dialogy. Při jednotlivých pasážích mě nepřestala udivovat ta neoriginální atmosféra převzatá (opět) z minulých dílů, ale ta se nadmíru povedla! Dialogy jsou však TAK důležité, že zaberou celou hvězdu. Vše ostatní bylo perfektní. Snad by se tento snímek dal porovnávat i s prvním dílem. "Velkolepé" série se pomalu rozpadají, ale tato skončila snad tím nejlepším možným způsobem. Moc jsem od toho nečekal, tím pádem mě film příjemně překvapil. Jurská série byla jedna z nejlepších a tím si zaslouží moje široké, nezapomenutelné místo v paměti. Díky.

Železná srdce (2014)

Libové obsazení, scénář slušný, konečná fáze filmu suprová. Tanky jsou realistické a po tomto filmu si každý dokáže pořádně uvědomit, jak to v tanku ve skutečnosti muselo být. Až na část nevydařených vizuálních efektů se filmu nedá dát jinak než 5/5. Jeden z nejlepších válečných, jaké jsem za svou tenkou zásobu viděl.

Stahovák (2009) (pořad)

Špatné videa, špatný humor.

Piraňa 3DD (2012)

Po prvním dílu, který se tvářil poměrně vážně, se druhý díl dělal neskutečnou prdel (jinak to napsat nejde). Ukousnutý penis i David Hasselhoff se poznamenali v tom nejhumornějším světle.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Čtvrtý díl kultovní hororové ságy nabírá na obrátkách. Hororová atmosféra úplně vymizela, ale nahradila ji ta akčně-komediální, což znamená dočasně konečnou stanici vlaku Alien. Noví herci, scénář polovičně dobrý a nová Ellen Ripley, která je jen pouhou "maketou" té staré. Film ovšem po akční stránce působí dokonale a opravdu by se přiblížil spíše k akčnímu typu než horovému, což znamená, že pokud hledáte akční film, ve kterém se zasmějete a nehledáte žádnou akční filmovou hvězdu (snad vyjma Rona Perlmana), to by měl být lék na vaši nudu. Poslední díl více lidí zklamal. Mě však příjemně překvapil, ale nezařadil bych ho do vetřelčí série.

Vetřelec ³ (1992)

Atmosféra od druhého dílu značně upadla. Originální scénář, solidní vizuální efekty a nestárnoucí Sigourney Weaver jsou aspekty, které drží snímek od filmové propasti hanby. Od Finchera by se bylo bývalo čekalo víc, ale co s tím má chudák dělat, když víme, kolik mu toho studio shodilo ze stolu...