Megamysl (2010)

Moc příjemná podívaná. Poslouchat hlas Brada Pitta je absolutní slast pro uši. Jeden z lepších (ne-li nejlepších) projektů od DreamWorks.

Smrtelné stroje (2018)

Začátek fajn. Oslnil mě unikátní svět a úvodní honička. Pak se moje dojmy ale diametrálně změnily. Šíleně předvídatelný děj, nesympatičtí herci, dialogy na úrovni třináctiletých pan, a vlastně celkově jste určitě stejný film už viděli, pouze v jiném podání. Zajímavý námět, velmi špatné zpracování. Nejlepší postava byl (bohužel) Terminátor z AliExpressu.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek (2017) (seriál)

Jedna z věcí, která v kinematografickém zpracování detektivek moc nebývá (nebo aspoň já jsem se s ní ještě nepotkal) je ta, že ne každé vyvrcholení případu můžou ovlivnit kluci v akci, ale zkrátka má hlavní slovo byrokracie, což dokáže zapříčinit totální bordel mezi občany a jejich sebevědomím. Ano, narážím především na nespokojenost obyvatel Atlanty s "nedořešením" vražd jejich dětiček. Mrzí mě, že už se nevrátíme k otazníkům v podobě Billova syna a brýlatého BDSM milovníka, do jedné další osmidílné série by se to klidně vešlo. Nicméně, Fincher tomu dodal pochmurnost, psychickou nechutnost, jedinečnou atmošku a dialogy na úrovni hodné jednoznačného vítězství v Golden Globes. Škoda, že taková kategorie tam není. David je zkrátka génius, ať se to někomu líbí, nebo ne. Unikátní zážitek.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Série 2 (2019) (série)

Těžko říct, jestli se druhá série dá považovat jako lepší, než ta první. Měli jsme tu případ, který se mohl řešit každou epizodu po celé jejich trvání, ale spíš se na něj začalo fixovat až ve druhé půlce. Každopádně jeho zapletená problematika nám přinesla úsměv na tváři, ale zároveň pochuť v držce z toho, jak byl Williams vychytralý zmrdeček. Spokojenost.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Epizoda 9 (2019) (epizoda)

O hvězdičku víc dávám za tu nechutnou a pochmurnou realitu (hlavně když čokoládové maminky vyčítaly Holdenovi že zabásnul černocha), jejíž zpracování bylo až moc příhodné, jinak tahle epizoda měla čtyřkový feel.

BoJack Horseman - Soudce (2017) (epizoda)

BoJackovu dceru úplně nepovažuju za povedenou akvizici, ale zatím se mi neomrzela natolik, abych nějak výrazně snižoval hodnocení.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Epizoda 8 (2019) (epizoda)

Wendy mohla být úplně v klidu z této epizody vypuštěna. Její románek akorát kurví hodnocení. Zdá se, že jsme na konci narazili na jackpot.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Epizoda 7 (2019) (epizoda)

Závěrečná běžecká scéna mi s tím parádním soundtrackam němým pojetím, přišla až bizarní. Na finále se ale extrémně těším.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Epizoda 6 (2019) (epizoda)

Celkově se zlepšila atmosféra a případ nabírá na obrátkách. Začínám si v hlavě vymýšlet první teorie a možném vrahovi a u Briana se jenom čeká, kdy zase anihiluje nějaké děcko.

MINDHUNTER: Lovci myšlenek - Epizoda 5 (2019) (epizoda)

Manson je opravdový král všech vrahů. Celkem mě znepokojuje, že chápu je myšlenkové pochody. Perfektní dialogy, bezchybné provedení.