Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dobrodružný

Recenze (4 435)

plakát

„Rakev ve snu viděti...“ (1968)

Ačkoliv pan Pacínek byl ve skvělé krimi Nahá pastýřka unikát, zjev a fenomén, tady to nefunguje. Tvůrcům se jejich postava patrně tak líbila, že jsi jí vypůjčili do samostatného filmu. I když velký prostor pro postavu ztvárněnou Bohumilem Šmídou nic vyloženě nekazí a nedá se ani říct obligátní "příliš mnoho Pacínka, divákova smrt", jednoduše tu nefunguje scénář. Krátce: je to šílená píčovina. Gangster komedie v české provenienci nejsou podle mě nikdy žádná pecka (Buldoci a třešně atd), ale tohle je fakt slabota výslovná. Zmatené, bezradné, nevtipné.

Djam (2017)

I když tyhle turecko-řecké tóny fakt nemám rád a moje hledání cesty k řecké hudbě je delší než dlouhé, Djam je fajn film. Taková mini road trip s jednoduchou zápletkou, moc pěkně nasnímaná. Sever Řecka je opravdu dost jiný než jeho např. jižní části. O uprchlících přímo ten film není, resp. objevují se tu jen následky invaze, opuštěné rozbité čluny, záchranné vesty, bordel.

Nahá pastýřka (1966)

Vynikající Bohumil Šmída, jehož dobromyslná prostořekost přehrává i takové mistry jakými byli Menšík, Růžek, a Höger. Kapitán Tronda, venkovský policajt, je na stejné úrovni jako vyšetřovatelé z města, to by asi v reálu nešlo.

Psyhraimia (2007)

Letní filmy můžu. Tady je to ale hodně rychlé a ta otrocká náhodnost, se kterou se všichni všude potkávají, začíná hodně lézt na nervy. Všechny tři hlavní ženské postavy jsou svým způsobem pohledné, prim ale hraje právnička (Eftyhia Giakoumi). Pro příznivce (béčkové) softmetalové hudby je tu pěkný sountrack https://www.youtube.com/watch?v=RvP0OZrG5HE

Domestik (2018)

Mrazivé. Hrozné, přesné. Vyhodil bych alkoholismus doktora, zbytečně se z toho snaží dostat senzaci. Hudba tomu dodává vyloženě nepříjemnou rovinu, je přesná a hodí se.

Giordano Bruno (1973)

Je to strašně nudné, i ve vší úctě k Volontému, Morriconemu i Montaldovi. Dalo se toho asi před zatčením a výslechy natočit o Brunovi hodně, ve filmu vidíme jen jednu noc s děvkami a posmívání se procesí. Škoda, protože ten dlouho zahrabaný dabing (Filmové studio Barrandov Dabing 1976) za to stojí.

Success Story (2017)

Veeelmi komplikovaný film. Brutálně rychlé dialogy, někdy mluví víc postav přes sebe. Představitel hlavní mužské role, psychiatra Pandorase Constantine Markoulakis má silné charisma, jeho herecká partnerka Fiona Georgiadi je velmi přitažlivá žena. Není to moc komedie, spíš drama z prostředí politické mafie, s mnoha retrospektivami, v nichž je těžké se dokonale vyznat (tvůrci každou druhou scénu osazují datem). Není to vůbec špatný film, v tom všem řeckém podivnu dokonce velmi zdařilý.

plakát

Ontos filiountai? (2016) odpad!

Obsah popisuje vše. Já bych k tomu dodal, že na učení se jazyka je to super film, ale obsahově bohužel na jedné hvězdičce, kterou navíc odebírám za příšernou "hudbu", jež hrála po celou dobu dialogu těch tří. Čili skoro hodinu z celého filmu. Proč má někdo potřebu točit takové věci...

Afterlov (2016)

Díval jsem se, že představitel Nikose Haris Fragoulis je docela sympatickej chlap. Tady ve vile je to ale nechuťák první třídy, smažka špinavá s nemytými vlasy a fousy co nechcete vidět ani z vlaku. Iro Bezou je naproti tomu moc pohledná, a scény ve kterých ji Haris plive do obličeje, si určitě moc "užívala". Rozbor dávno rozebrané vztahu není po stránce uvěřitelnosti špatný, ale prostě vole sledovat hodinu a půl magora jak houká, píská, brečí a fluše aniž by tam bylo něco jiného, moc dobře nejde.

plakát

Nisos 2: To kynigi tou hamenou thisavrou (2012)

Pokračování letní komedie z ostrova Sifnos vzniklo tři roky po jedničce. Je o něco nápaditější (začátek se odehrává na pevnině ve vězení), ale pak už lokality kolem přístavu Kamares a krásné výhledy na Egej hrají prim. Pohádka pro nikdy nedospělé děti, kde nechybí ani poklad. Viděno v originále bez titulků a jen díky předchozímu sledování jedničky jsem tušil, která bije. Ale slovíčka přibývají. Na Sifnos si vyrazte na víkendový výlet od nás z Milu, můžu nabídnout i svůj domek k pronájmu https://cs.milosvillage.com/