Slipping Wives (1927)

The Lost Films of Stan Laurel and Oliver Hardy: The Complete Collection – Volume Eight (1923-1928). Hoši ještě nejsou dvojka, přestože jsou nuceni strávit noc v jedné posteli.

What a Carve Up! (1961)

Výborná krimi parody komedie, rozhodně jedna z nejlepších v celé GB 1960´s. Kenneth Connor je výborný komik, ve dvojce se Sidem Jamesem jsou však něco víc než jen "ti dva z Carry on... série". Film vám možná trochu připomene Deset malých černoušků George Pollocka z roku 1965, u nás díky námětu Agathy Christie rozhodně známější, "Carve up" je ale veselejší, šílenější a rozhodně nemá patřit do hororového žánru. Atmosférou je však blízký i šedesátkové sérii Miss Murple, tedy tomu nejlepšímu z britské dobové krimi. Vřele doporučuji.

The Second 100 Years (1927)

The Lost Films of Stan Laurel and Oliver Hardy: The Complete Collection – Volume Eight (1923-1928). Výborná groteska, jedna z nejlepších a nejvtipnějších v celé sérii. Nejvíc vás ti dva dostanou, když na slavnostní večeři po zaznění gongu začnou pochodovat, jak jsou navyklí z krimu.

Hraběnka a lišák z Dirtwateru (1976)

Bláznivá parodie, kterou trochu kazí dominantní dabing (první Novy z roku 1994 byl předabován Primou 2008, naprosto zbytečně), především Aleše Procházky. K obsahu bych dodal, že Amanda je prostitutka a Malloy podvodný hráč.

The Naked Runner (1967)

Možná až příliš zamotaný příběh, u kterého si na konci položíte otázku, jestli si Britové agenta nemohli zabít sami... Poslední z filmů s Frankem Sinatrou, které mi ještě chyběly.

Two Tars (1928)

The Lost Films of Stan Laurel and Oliver Hardy: The Complete Collection – Volume Eight (1923-1928). Znám vtipnější grotesku s L+ H (To je má žena), ale zase co do počtu gagů tento snímek asi vede.

Gangster Caine (2011)

Atmosférou (výborná hudba a v úvodní sekvenci i filtrování kamery) snímek hodně podobný loňskému adeptovi na Oscara Winter's Bone, odehrávající se také v té "druhé" Americe. Na americkém venkově, prosyceném country, dříve bychom řekli na Divokém západě, kde nosit zbraň je nutností, zvláště pokud máte v patách minulost jako Luke Cain. Film bohužel zvláště v druhé části sklouzává na úroveň laciné televizní nicky, nelíbil se mi střih a naprosto otřesná je kamera.

Banda, která neuměla pořádně střílet (1971)

Strašná blbost, ve které vtipu se nedostává a zápletka je jaksi nesmyslná. Zaujme jedině mladě vypadající Jerry Orbach, kterého český divák zná jako přísného otce Baby z Hříšného tance. Dabing ČT 1995.

Beetlejuice (1988)

Hodně nápadité, i když sekvence mimo dům po smrti manželů působí spíše jako záběry z nepovedené realizace scén Studia Rosa. Vtipné jsou zpívané pasáže, jako celek je to ale pořádně praštěné.

Život je krásný (1946)

Pro mě za mě si legenda klidně může být legendou, nic jí to z neubírá z nudy, která ji protkává od začátku až do konce. Stokrát lepší a vtipnější film s podobnou tématikou, andělským zásahem do života smrtelníků, je Beattyho Nebe může počkat.