The Meeting (1964)

Krátké cvičení na téma neklid, strach, naděje. Jeden krátký záběr v závěru, a všemu porozumíte, i když nechápete nic.

Ho! (1968)

Dabing Agentura Erasmus, vyrobila TV Produkce, a.s., pro FTV Premiéra, s.r.o., TV Prima, 2003 aneb proč kupovat dabing ČT 1993, když to Jirka Krampol po deseti letech může nadabovat znovu... Soldiní gangsterka, u které bych se nebránil přemýšlet nad film noir, rozhodně však nejde o komedii. Děj sice nikam přímo nevede a je nad slunce jasné, jak to musí dopadnout, útěk z vězení je však mistrovskou epizodou z dějin zdrhání.

Hlava-ruce-srdce (2010)

Viktorie Čermáková a její přepečlivá výslovnost jsou největším překvapením tohohle filmu. Zaujme i neobvykle nekoncepční kamera (obloukové šarády během rozhovoru slečny Knábelové a pana Vrany). Takhle nějak si představuju žánr mysteriózní film. Otázka je (kromě toho, že tvůrci svůj film s tímto žánrem nespojují), jestli už v dnešní době po absolvování všech možných (a bohužel i nemožných) výplachů scénáristických hlav není mysteriózní film mrtvý pojem. Jinými slovy a o filmu krátce: Co to kurva bylo?

Šílenství (1926)

The Lost Films of Stan Laurel and Oliver Hardy: The Complete Collection – Volume Six (1923-1929). Nuda, postavená na velmi nepravděpodobné možnosti (a ve filmech o to víc využívané), že se dva cizí ale osudem spojení jedinci potkají na místě přeplněném lidmi. Hardy tentokrát bez kníru a bez vlasů.

The Pleasure Girls (1965)

Docela hukot, všichni mluví o překot, sex je u někoho na pořadu dne a jinde ještě tabu, Kinski je tu mladý, ale jako polomafián už před všemi na výši. Prinnyho budete nenávidět (pakliže nejste sami vyléčení ze závislosti na automatech či ruletě), Sally držet palce, aby mu jen tak "nedala".

The Face of Fu Manchu (1965)

Lepší než druhá část (The Brides of Fu Manchu), kterou jsem viděl jako první v pořadí. Od začátku to má slušnou atmosféru, a ačkoliv jsou tyhle filmy "policie je vždy o krok pozadu" (vzpomeňme na Fantomase a komisaře Juvea) na jedno brdo, i mezi nimi se najdou velké rozdíly.

Rocking Horse, The (1962)

Film má nezpochybnitelnou dokumentární hodnotu, ukazuje reálie Londýna. Je to údajně britský amatérský film, který obdržel od cenzorů hodnocení X. Součást přílohy disku filmu The Pleasure Girls.

Volný den Ferrise Buellera (1986)

Naopak, nůda zvaná Snídaňový klub, jejíž natočení a zbožňování některými jen těžko pochopit, by se tu mohla učit, jak vtipně a s grácií natočit teenage high school comedy. Některé scény jsou božsky promyšlené, a nebýt několika zbytečnějších a hluchých míst (patos v garáži na konci), jdu ve stupnici na plnou. My muži prostě máme rádi bijáky, ve kterých se to takovými vychytávkami jen hemží, a Ferris měl svoji simulaci přítomnosti v pokoji opravdu zmáknutou. Mimochodem, asi je to jiným vkusem, ale Mia Sara je v tomhle opravdu pěkná, nenechte se odradit (i když ještě větší kost je Kristy Swanson v malé roli spolužačky Simone).

Dva na cestě (1967)

Dva na cestě drží smutný a dost nečekaný rekord, jsou rozhodně tím nejnudnějším filmem s Audrey Hepburn, a to beru v potaz i tohle drama z prostředí kláštera. Časové mistrovsky prolínané roviny (podle kolegy golfisty) jsou ve skutečnosti pořádnej bordel, dialogy váznou a žánrově funguje jedině road movie, protože film se celý odehrává, když někam jedou. Bod jenom za nevinně nenávisté hlášky malé holčičky.

My Pal Trigger (1946)

A máme tu šablonku, kterak nespravedlivost světem vládne. Zloduchové jsou tu ti největší padouši pod sluncem, hlavní hrdina je beránek s tvrdou pěstí, jeho budoucí milá má skvělý (a ničím nepodložený) úsudek a její otec je dogmatik, jakého není rovno. No a když se zmýlí, požádá našeho hrdinu o odpuštění, a je mu odpuštěno. Film o koních a lidech, co je mají rádi. Pro slabší povahy přidávám varování před jednou opravdu velmi smutnou scénou.