Pete a Tillie (1972)

Viděno v primáckém dabingu (Meduna, Kotrbová). Pocity smíšené, v angličtině musí být Walter úžasný, Burnett k němu působí moc staře (WM byl starší asi o 11 let!). Hodně znát je to v milostné svlékací scéně, to jsem se hodně ošíval. Vtip a to, co tak báječně shrnul kolega Oskar, jde ale celkově do plusu. Trochu bych stříhal, trochu méně melodramatizoval, a byly z toho 4. Dobově cenné.

Les Tricheurs (1958)

Líbilo se mi to rebelství (film je plný otevřených odkazů k Jamesi Deanovi, chodí se na "něj" i do kina), promiskuita, dobovost, mladý JPB (jen se tam míhal, malá rola) a samozřejmě představitelka Mic - Pascale Petit (chtělo to svléknout). A taky to choreo na večírku u Clo, to musel být koumák, kdo zvládl tolik lidí na tak malém prostoru donutit tančit jive a cha-chu a další prostorově náročnější tance. Nelíbil se mi konec (honička v autě moc velká přeháňka) a unondanost celého příběhu, má to dvě hodiny a většinou se tam vůbec nic neděje.

Bláznivá komedie 3 (1994)

Nebýt hodně pěkné epizodky s hodně nahou Ramonou Badescu, nebylo by co chválit. Třetí díl je složen z méně kapitol, o to trapnější ale jsou. Divadlo a boj o zhrzenou snoubenku jsou ještě tím nejlepším. Pochválím dobrý dabing s netradičními herci, jimž ale postavy vyloženě sedly (Petr Pospíchal, Petr Oliva). Jasně nejslabší díl.

Cestománie (1999) (seriál)

Hodnocení dílu Kyklády - Rodiště bohů: Z celých Kyklád zavítáme jen na Mykonos, Delos, Naxos a Santorini. To je hodně okrouhaný pohled. Kromě několika zásadních informací (ve kterém městečku jsou křivolaké uličky, kde je pěkná pláž) nám tvůrci zase cpou záběry a rádobypříběhy několika podnikatelů, kteří na tom či konkrétním ostrově něco vyrábí (tkadlena, výrobce citronového likéru na Naxu /který jsme mimochodem vůbec neviděli/), a nudné ubíjející záznamy lidových slavností s tanci. To důležité, jak který ostrov vypadá, co tam je, kde se ubytovat abyste měli fajn moře, to jako vždycky chybí. Zase se papouškuje historie Thiry, sopečné plky s popelem a úrodnou půdou... Ztráta času.

Dvojníci (2016)

Gangsterská ptákovina made in tele tele. Škoda těch přehrávek, nesmyslů a kravin (Nárožný tluče tlusťochovi hlavou o stůl), protože základní nápad je solidní. Jardy nad katedrou si asi všimnul každý. Jitka se Simonou vypadají pořád dobře i po dvaceti letech hraní. A Čtvrtníček pro sychr radši v jiné uniformě a autě :-)

Svatba s překážkami (1965)

V pořadí druhý příběh z čarukrásného švédského ostrova. Asi každý z nás by dal nevím co, kdyby se mohl vrátit časem a prožít v kouzelných šedesátých letech takové prázdniny u dědy Melkera, se strýčkem Westermannem, Pelém a psem Bosmanem. Do party přibyla Skrållan, zůstal úžasný původní dabing, pro nějž si tvůrci vyhráli nejenom s dialogy, ale také s popěvky a broukáním dětí. Pokud Astrid Lindgren prožila aspoň setinu toho co tak půvabně sepsala, můžeme jí jenom závidět.

Až naprší a uschne... (1985)

Hodně stupidní pohádka. Když srovnám s čs dobovou tvorbou - zkratkovitost, absence humoru. Muzikál plný písní. Líbila se šachovnice na dámu a způsob jakým ji hráli, a taky některé pěkně herečky. Ale zbytečně moc postav, zmatenost. Jako by nestačili dva Ivanové, tady musí mít tři.

Charleston (1977)

Ztrácel jsem se v zápletce, protože to bylo tak promyšlené, až tomu chyběl silnější moment vychutnávání si úspěchu. Znáte to, všichni tyhle do detaily naplánované a vycházející podvody milujeme, a tady to Charleston Bud s hlasem Rudolfa Hrušinského rozjel prvotřídně, viz akce na zcizení obrazu. Mlátička mi trochu připomněla arénu smrti z Jestli se rozlobíme, budeme zlí, ale některé rekvizity ji možná i převýšily (klaun z krabice). Herbert Lom taky perfektní, ale mafián ve vaně mi lezl na nervy. A mraky výborných hlasů, Haničinec, Sklenčka, Novotný, Zahajský, Holý, Vicena, Langmiller.

Crisis in Six Scenes (2016) (seriál)

Woody sází vtipy do pusy všem, ale stejně jsou legrační jenom obrazy, v nichž koktá on. Miley Cyrus není sexsymbol, spíš těžká kuřačka co mluví, jako kdyby měla o tři čísla větší rovnátka. Témata jdou dost mimo mě, vůbec se nemůžu naučit, že seriál se má odehrávat v sedmdesátých, a ta témata jsou popravdě hodně vyčpělá. Díl od dílu horší, zatím jsme skončili čtyřkou. Pátý díl docela ušel, asi proto, že Miley tu byla všudy všeho pár vět. KONEC. Slabé, s Woodym vtipné, bez něj nijaké. Zůstaneme na třech.

Údolí králů (1964)

Perfektní záležitost. Napínačka, ačkoliv určená dětem, neztratila by se ani jako celovečerák pro dospělé. Interiéry jsou naprosto úchvatné. Film je prý údajně ztracený i v archívu BFI a dochoval se v třídílné verzi z původně šestidílného seriálu (anglický originál a německý dabing, německé titulky), podle imdb má 101 minut. Jasný tip pro odpolední filmový klub ČT, původní dabing by měl být povinností.